sledovanie aktivít na internete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.03.2010 | 21:31
Avatar pedro3366   Používateľ
Som tu nový a v linuxe tiež začiatočník. potrebujem poradiť ohladom siete. Spravujem sieť s niekolko desiatok počítačov. Zapojenie: Optika-prevodník- router- switch. Potrebujem zapojiť do toho počítač s dvomi sieťovkami a OpenSuse11.2 a poradiť v ňom nejaký program, ktorý by mi sledoval či niekto a kolko sťahuje dát z netu, tak aby som ho vedel obmedziť, alebo stopnúť. Neviem či som to dobre napísal (vysvetlím bližšie ked mi niekto bude vedieť pomôcť), ale ide mi o to aby mi nezahlcovali sieť a spomalovali internet. Stále s tým mám problém. Linux mám nainštalovaný a nejako neviem ako dalej. Vela som o tom čítal, ale potrebujem poradiť ak môžem podrobnejšie aj nastavenie toho programu ktorý to bude robiť. Velmi pekne vopred dakujem.
    • Re: sledovanie aktivít na internete 31.03.2010 | 21:46
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      kedze mas optiku, mozes si dovolit cez squid shapeovat internet ... cize obmedzit rychlost pre konkretnu IP ... a v ip vidis, aj co bolo navstivene a pod.
      • Re: sledovanie aktivít na internete 01.04.2010 | 00:38
        Avatar pedro3366   Používateľ
        vieš mi niečo bližšie o tom napísať? ako to nainštalovať a nastaviť?
        • Re: sledovanie aktivít na internete 01.04.2010 | 00:43
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          to sa neda v jednej vetu, skus najprv nieco nastudovat TU a potom tu vyries to comu nebudes rozumiet alebo nebude fungovat
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment