Ati radeon a prehravanie videa na druhom monitore

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.04.2010 | 01:00
Trevor   Návštevník
Chlapi potrebujem zmaknut nieco take ako theater mode vo windowse. Mam ku grafike pripojene dva monitory (respektive jeden bude asi lcd televizor) a ma to robit nieco take ze ked pustim video tak sa to zacne prehravat vo fullscreene na druhom monitore.

Uz druhy den sa stym trapim a +/- nie je to podla mojich predstav.

Umoznuje linux nieco taketo ? Da sa to riesit open souce ovladacom alebo treba nato fglrx ovladac od ati. Je vobec nato ati karta pripravena alebo sa mam radsej poobzerat po nejakej nvidii? Vsade sa hovori o xinerame alebo bigdesktop .... ale nikde som sa nedozvedel ze ako tieto dva rezimy pracuju.

Dalsia vec je ze skusam to cele na archlinuxe. S opensource ovladacom nemam problem s grafickym prostredim. Pri pokuse s fglrx som hned skoncil. Po tazkom trapeni sa mi podarilo dostat k zial mrtvemu bodu a to ze pri pokuse zavies fglrx ma posle do p**e s hlaskou
"undefined symbol : UpdateSpriteForScreen" Docital som sa ze to bude problem s xorg ktore mam asi vo verzii 7.5 a ovladacom podporovane je iba 7.4. Da sa to doriesit pacmanom alebo mam proste kompilovat ?
    • Re: Ati radeon a prehravanie videa na druhom monitore 13.04.2010 | 17:09
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Myslíš niečo ako grandr, alebo xrandr?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Ati radeon a prehravanie videa na druhom monitore 13.04.2010 | 19:30
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      xinerama uz bola odstranena z aktualnej verzie X (a nebude pravdepodobne ani v nasledujucich). Skus spominany xrandr.