ftp.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.04.2010 | 17:26
Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
Ahojte, potreboval by som poradiť, som pripojeny na lokalnu sieť a chcel by som v nej zdielať subory ale cez ftp, no stiahol som si GADMIN-PROFTPD a je to celkom dobre len vždy to chce aby som uviedol heslo, ktore potom píta od druhych čo chcu sa na moje ftp napojiť, neviete ako by sa to dalo spraviť aby to nepítalo to heslo?? alebo nejaky iny program?? skušal som aj gFTP ale v nom neviem vytvoriť FTP server.
    • Re: ftp. 20.04.2010 | 17:49
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      zalezi od toho, ake prava si im vytvoril ... ak sa loguju pod tvojim menom, tak samozrejme, ze si to pyta meno a heslo (chces, aby ti pomenili nastavenia?), takze radsej im vytvor usera so simple heslom alebo bez ...
      • Re: ftp. 20.04.2010 | 18:04
        Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
        sory ale toto som teraz nejako nepochopil, v tom programe musím zadať aj heslo ked chcem dať užívatela inak sa to neda a potom mi to heslo aj pyta (proste musim vytvoriť užívatela z heslom), a v inych FTP programoch co som skušal tak tam neviem vytvori uživatela. prave to chcem ak ma niekto skusenisti s tym že ci by mi vedel poradiť a niečo ine.
        • Re: ftp. 20.04.2010 | 21:09
          WlaSaTy   Návštevník
          Ano. To je tym, ze je dost znacny rozdiel medzi FTP servrom (sluzbou) a FTP klientom (programom ktory sa pripaja na server).

          Ty si spravne nahodil FTP server aj s grafickym klikatkom ktore ulahcuje napriklad nakladanie s uzivatelmi. Ale ak chces mat bez hesla pristup, tak tam povol uzivatela anonymous, ak tam uz nie je. Ten sa zvykne overovat niecim co vyzera ako hociaka emailova adresa.

          • Re: ftp. 20.04.2010 | 22:55
            Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
            no hej to viem ale nie je tam nič take že povoliť anonymous, a ked to chcem pridať ako uživatela zase musím zadať heslo aj pre neho a zase ho potom odomna pyta. takže ja už neviem :(
            • Re: ftp. 21.04.2010 | 00:26
              WlaSaTy   Návštevník
              Ano, a tak to ma byt.

              Ale, nemyslis si ze je zbytocne mat viacero uzivatelov ak ich nerozlysis pomocou hesla?
              • Re: ftp. 21.04.2010 | 01:00
                Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
                ale ja potrebujem spraviť ftp server bez hesla, aby som mohol zdielať cez ftp subory na LANku :)
                • Re: ftp. 21.04.2010 | 01:18
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  A preco nevyhovuje anonymny pouzivatel?
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: ftp. 21.04.2010 | 01:38
                    Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
                    no už mi to fiči ani neviem ako ale som to rozchodil, len zase mam problem že odkazy na priečinky mi nejako nejdu cez ten server, ako zobraziť mi ich zobrazi len ked to chcem otvoriť tam mi vypíše 550 /Dokumenty: No such file or directory

                    • Re: ftp. 21.04.2010 | 02:11
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ešte tam daj právo zápisu a zverejni IP adresu a budeš vybavený.

                      Alebo, ani nemusíš.
                      • Re: ftp. 21.04.2010 | 13:21
                        Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
                        No hej len ako to spravím??? ako prava mam ja ako užívatel a ked sa pozriem že či maju pravo aj ostatny tam je tam že žiadne, a neviem ako to zmeniť, len tak klikačkou to nejde a v konzole neviem aky prikaz na to mam použiť aby mali aj druhy pravo na čitanie toho priečinku.
                      • Re: ftp. 21.04.2010 | 13:59
                        Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
                        A som skušal aj cez chmod ale stale mi nevie dať prava aj pre ostatnym, no je to ale ntfs particia, ale skušal som vytvoriť aj odkaz na adresar Dokumenty čo je v domovskom adresary, to sa mi sice prava podarili zmeniť no aj tak mi to cez ftp server nešlo, zacinam rozmyšlať či vobec dokaže pracovať ftp server z odkazmi na priečinky
                        • Re: ftp. 22.04.2010 | 00:15
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Prikaz chmod na nelinuxovom disku nebude fungovat nakolko linuxove prava na nelinuxovom disku nemaju co hladat. Nema to vyznam, aspon zatial.

                          Ako som uz urcite spominal, tak toto sa riesi parametrami pre prikaz mount. Ak mas nejaky iny NTFS disk, hoci aj USB lizatko, tak ho len tak pripoj. A ked sa objavi nova ikonka na ploche alebo nove okno s jeho obsahom, tak spusti prikaz mount. Tam budu uvedene take parametre. Predpokladam ze potom bude stacit zosuladit vlastnika disku a uzivatela pod ktorym bezi ten ftp server.
                          • Re: ftp. 24.04.2010 | 23:35
                            Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
                            No lenže to nie je problem iba z ntfs diskom aj celkovo, dal som odkaz na priečinok Dokumenty co je v domovskom adresari a takisto to nebolo možne v ftp serveri otvoriť pritom prava som zmenil tak aby aj druhy mali k nemu pristup.
                            • Re: ftp. 24.04.2010 | 23:45
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Ak zamietnutie pristupu nie je sposobene pravom, tak Ti uz panuje na pocitaci bezpravie. To plati aj v pripade symbolickeho linku.

                              PS.: idem si ja natret kolena bravcovu mastu.