Ubuntu 10.04 a gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.05.2010 | 03:40
Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
Zdravim, presiel som na nove buntu.... vsetko fici ako ma, velmi sa mi paci, som velmi spokojny (co sa mi az zda divne). Ale je tu jedna vec.... nemozem presuvat okna medzi plochami... da sa to nejako nastavit? lebo ma to dost stve.... a este by som aj rad vedel, ci sa da nastavit aby sa plochy tocili dokola, nie zo zaciatku na koniec a spat. Btw nepouzivam compiz. Za rady vopred dakujem :)
Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
    • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 08.05.2010 | 10:12
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      bez compizu to asi tazko nastavis...
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 08.05.2010 | 10:40
      Trebor   Návštevník
      Pokial mas efekty zapnute, nainstaluj si compiz nastavenie prikaz: sudo apt-get install compizconfig-settings-manager alebo si to vyhladaj v synapticu.
      • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 08.05.2010 | 12:12
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        a ako moze mat pustene efekty ked nema compiz ? :D... zvlastne...
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 08.05.2010 | 14:13
          Trebor   Návštevník
          No jo bez compizu tazko, to som prehliadol v otazke. :)
          • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 08.05.2010 | 14:22
            Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
            A kto povedal, ze, mam zapnute efekty? Mam zapnute len tie efekty, co sa daju nastavit, ked dam pravym na plochu a tam si najdem ....no tam mam extra.... ale compiz nemam....mam slabsiu grafiku (ATI radeon xpress 1100). Btw v compize to viem nastavit aj ja...
            Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
            • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 09.05.2010 | 13:53
              tomino   Návštevník
              efekty= compiz... co viac ti mam na to dodat?
              • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 09.05.2010 | 14:19
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                ani nie, ubuntu ma vstavany kompozitny manazer okien ktory, mozno nejaka lahka formacia compizu,ale plny compiz to urcite nie je. Nakolko nic ako sprava compiz efektov tam default nie je nainstalovana. Btw. efekty nie su len compiz, existuje plno kompozitnych manazerov okien, napr. taky xcompmgr, ecomorph... ;)
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 09.05.2010 | 15:30
      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
      skus nahradit Metacity OpenBoxom (v ktorom to pekne funguje) a nainstaluj si potom aj obconf/obmenu
      navod ako to rozbehat: http://wiki.archlinux.org/index.php/Openbox#GNOME
      PS: momentalne na netbooku pouzivam Xfce s Xfwm na ktorom tiez bez compizu ide paradne pretahovanie okien cez plochy :)
      • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 09.05.2010 | 18:08
        Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
        a nerozbije mi to system?
        Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
        • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 10.05.2010 | 05:29
          Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
          No... vyriesil som to po svojom. Na presuvanie okien medzi plochami pouzijem skratku Ctrl + Alt + Shift + Sipka :) ale aj tak vdaka za rady...
          Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
          • Re: Ubuntu 10.04 a gnome 10.05.2010 | 13:54
            Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
            ok...ak by si chcel vyskusat OpenBox v GNOME tak postup je asi takyto:
            1. nainstalovat baliky openbox, obconf
            2. zadat do terminalu $ openbox --replace

            3. ak to budes chciet natrvalo tak v GDM vyber OpenBox (GNOME session)
            z box-look.org si potom stiahni neake temy ;)

            openbox --replace ti nic nerozbije, je to podobne ako compiz --replace, gnome-shell --replace, metacity --replace ;)