nefunguje Network manager

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.05.2010 | 10:03
Avatar Tomas Hreben OpenSuse 12.1 , win 7  Používateľ
Dobry den, chcel by som sa spitat, vcera som si omylom odstranil z hlavneho panela network manager a teraz neviem ako ho tam dat.
    • Re: nefunguje Network manager 09.05.2010 | 12:34
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      On sa prakticky spusta tymto : "nm-applet --sm-disable" ( staci to napisat do okienka ktore vyskoci po tom co zmacknes alt+f2 ), ale musi na to byt aj niekde klikacka. Pravym tlacitkom na panel, pridat applet, a tam by mal byt network manager. Ak nie, tak si najdi ako pridat autostart programu pri kazdom tvojom prihlaseni do ubuntu a napis tam, nech ti spusta to, co som ti napisal
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: nefunguje Network manager 09.05.2010 | 17:44
        Avatar Tomas Hreben OpenSuse 12.1 , win 7  Používateľ
        uz som to spravil, pripojilo ma to na net, ale stale tam ta ikona neni.... naposledy ked sa mi to stalo tak som preinstaloval Linux na co prave nemam cas,.....
        • Re: nefunguje Network manager 09.05.2010 | 22:20
          cvirooo   Návštevník
          mne sa stalo to isté, tiež som to riešil reinštaláciou (linux mam tri dni :) ), tiez by ma zaujimalo riesenie, v ponuke pridat do panelu som moznost network manager nenasiel, ak by sa mi to stalo znovu, reinstallom by som to nechcel riesit :)
      • Re: nefunguje Network manager 10.05.2010 | 00:08
        Avatar Tomas Hreben OpenSuse 12.1 , win 7  Používateľ
        Pisal som kamaratovi ten sa mi na to zajtra pozrie...ked mi ukaze ako to napravit tak hned dam navod na forum....ale aj tak je divne ked to clovek posle nahodou do Haja tak kolko je stim problemov
        • Re: nefunguje Network manager 10.05.2010 | 00:32
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          V zivote som nezazil tolko problemov ako s novym ubuntu 10.04 , ked nepocitam KDE 4.0.0 ktore sme testovali asi v prvu minutu od kedy bolo oficialne vydane :) Ja s ubuntu koncim.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: nefunguje Network manager 10.05.2010 | 14:10
            Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
            no ono je to aj tym ze uplne odstranili HAL a networkmanager aspon kedysi bol nanom zavisli
            ja som zatial s kazdym ubuntu ubuntu uplne spokojny (aj lucida som kamosovi hodil na notas; segre zas uspesne upgradol z 9.10)
            jedine co nekedy robi problemy je hibernacia...
    • Re: nefunguje Network manager 10.05.2010 | 02:27
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no treba mat na paneli OBLAST UPOZORNENI (system try) a medzi programmi spustanimi po starte toto: nm-applet --sm-disable (ako sa uz spominalo vyssie)

      ine riesenie je nainstalovat WICD a nastavit jeho sutomaticke spustanie pri starte

      BTW ja som sa teraz chvilu snazil ale tu ikonu sa mi nepodarilo odstranit (odtranit isla iba oblast upozorneni)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: nefunguje Network manager 10.05.2010 | 02:38
        cvirooo   Návštevník
        no mne sa to podarilo ked som skusal vzhlady, prepinal som ich furt a zrazu mi zmizl vsetky tie veci v pravo aj odhlasovnie aj nastavenia zvuku a zostal tam iba kalendar
        • Re: nefunguje Network manager 10.05.2010 | 02:50
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          tak treba pridat indikacny aplet, a indikacny aplet relacie a oblast upozorneni
          samozrejme podmienkou ze balik ktory ich obsahuje je nainstalovany (pri meneni tem sa odstranit sam nemohol)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment