video plugin web-browsers

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.05.2010 | 20:11
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
-dnes som si chcel pozriet hokej na stv cez live stream a zistil som ze nemam plugin
-pri pokuse o instalaciu mplayer-plugin u som zistil ze v ubu-LL je zakazany a ma sa pouzit gecko-mediaplayer
-ten vsak live vysielanie STV(1,2,3) nepusti (ta3 funguje - nie najlepsie ale funguje)
-skusil som VLC - nic
-skusil som TOTEM - nic
-skusil som kaffeine - nic
-skopiroval som linku do smplayeru - prehral 3s a nic
-skusal som FF, CHROME, OPERU

otazka : ako rozbehat online vysielanie STV ?? robim nieco zle ?? netreba zmenit nejake nastavenie ??
funguje niekomu vysielanie STV v linuxe ?? kedysi mi to cez mplayer-plugin chodilo bezproblemovo.

-pouzivam ubuntu 10.04
-kodeky, flash aj zvuk mi funguje bezproblemovo (pri videach z HDD aj flash videach)
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: video plugin web-browsers 13.05.2010 | 21:49
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      vyskusak si otvorit synaptics a nainstaluj vsetky balicky zacinajuce gstream alebo sa to pise gsteam uz neviem... su to niektore pridavne kodeky ktore niesu v ubuntu nainstalovane.

      inak mplayerplugin nema vpliv na ine browseri ako je chrome a tak... malo by to ist aj bez toho.
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: video plugin web-browsers 14.05.2010 | 00:54
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no tak ten plugin vplyv asi ma, lebo rovnaky ako pouziva mozilla pouziva aj chrome (zistim som ako som skusal jeden za druhy - rovnaky sa pouzil u obcoh prehravacou a ked nebol ziadny tak oba vyhlasili MISSING PLUGIN)

        a vsetko s gstremerom mam nainstalovane (uz davno)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: video plugin web-browsers 14.05.2010 | 01:26
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          teraz neviem ci som ja nieco spravil ale pomohla aktualizacia driverov grafickej karty (a inych podla mna nesuviaciacich balikov) ale live stream STV 2 funguje, dufam ze uz natrvalo
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: video plugin web-browsers 14.05.2010 | 11:03
            tomino   Návštevník
            coze ? :D grafika? :D... sila fakt :)... som rad ze to ide.
            • Re: video plugin web-browsers 14.05.2010 | 12:25
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              no neviem ci grafika ale to som si vsimol ze sa aktualizovalo (+ veci ako xsplash-setting, virtualbox, digikam, update manager a podobne nesuvisiace veci)

              mozno bola chyba na strane STV a zrovna ked som to skusal to nefungovalo korektne ale T-com mal zase raz vypadok rychlosti a tak sa to nechcelo rozbehnut
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: video plugin web-browsers 22.05.2010 | 16:42
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                tak som klamal a neviem akym zazrakom sa mi podarilo spustit ale dnes to znovu nefunguje (vobec) a po hlbsom patrani som sa docital VO VYJADRENI SPOLOCNOSTI KTORA ZABEZPECU STREAMOVANIE STV:

                "Prenosy aj záznamy sú chránené technológiou Microsoft Windows Media DRM, ktorá je k dispozícii iba na operačných systémoch Windows XP/Vista s prehrávačom Windows Media Player verzia 10 a vyššia. Linux ani Mac OS, žiaľ, podporované nie sú."

                Je nejaky sposob ako to obist ?? aj ked kvalita SVT streamu je aj tak tak zla ze to asi ani nebudem riesit
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: video plugin web-browsers 24.05.2010 | 01:33
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  teraz neviem ci som ja chuj ale co sa mi to deje

                  pustam si ta3 stream ako bezne rano a co nevidim teda skor nepocujem, nejde zvuk len obraz, totem plugin co pouzivam ma moznost otvorit video v smplayeri, skusim a takisto nejde zvuk, vyskusam kopirovat adresu streamu a pustit smplayer samostatne a otvorit skopirovanu a adresu a co nepocujem ZVUK IDE (obraz tiez)

                  co som komu urobil ??
                  pouzivam chromium browser a iny som neskusal ale vie mi niekto vysvetlit toto spravanie ??
                  tak isto sa sprava markiza live
                  stv live nefunguje (ako som pisal vyssie)
                  robim nieco zle ja, treba zmenit nejake nastavnia ??
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: video plugin web-browsers 24.05.2010 | 09:58
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    Neviem v akom štáte žiješ, ale u nás na Slovensku máme pri live vysielaní STV 1,2,3 napísané toto: Príspevky v našom archíve sú uložené vo formáte pre Windows Media Player spoločnosti Microsoft.
                    Ak používate operačný systém Linux, doporučujeme inštaláciu MPlayer alebo VLC.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: video plugin web-browsers 24.05.2010 | 16:10
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      pozri ten odkaz vyssie kde sa pise ze linux pri STV nieje podporovany
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • Re: video plugin web-browsers 30.05.2010 | 21:30
                        Lotar   Návštevník
                        Branislav!
                        Chyba bude pravdepodobne v tvojom op.systeme lebo mne funguju vsetky livestream, ktore si spominal: STV1,2,3, TA3, Markiza.

                        Mam:
                        Ubuntu 8.04 LTS
                        Firefox 3.6.3+MediaPlayerConnectivity+VLC 0.9.9a
                        Z pluginov mam len default plugin a shockwave flash.
                      • Re: video plugin web-browsers 31.05.2010 | 00:36
                        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                        Ma nainstalovane vsetky kodeky? Lebo mne to na linuxe prehra mplayer (posledne buntu). Ten odkaz o drm bude mozno neaktualny, lebo zjavne to prehrat vie.
                        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                        • Re: video plugin web-browsers 31.05.2010 | 11:58
                          Lotar   Návštevník
                          Ano ten odkaz o drm je neaktualny. Ale mozno to co pisu dalej ze osoba, ktora je mimo uzemia SR nebude moct prehrat vysielanie plati.

                          Ja nemam instalovane ziadne externe kodeky mam len vlc ktory ma svoje vlastne. Nemam dokonca ani vlc plugin v FF len media player connectivity a aj tak mozem prehravat vsetky zmienene live vysielania.