internetové rádio

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2010 | 08:56
jozef   Návštevník
Ahoj.Mám LinuxMint 9 a mám problém s prehrávaním intrnetového rádia /napr. oldies rádio vo formáte WMA. V predchádzajúcej verzii LM 8 to fungovalo. Ďakujem
    • Re: internetové rádio 22.05.2010 | 11:34
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      kodeky mas OK? skus to prehrat vo VLC
      • Re: internetové rádio 22.05.2010 | 14:47
        jozef   Návštevník
        Mint by multimediálne kodeky mal obsahovať,aspoň v predchádzajúcej verzii Mintu tomu tak bolo.S vlc sa mi nedarí.Asi robím niečo zle...
    • Re: internetové rádio 22.05.2010 | 16:47
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no WMA nejde ani mne mozno to ma nejake DRM
      ale AAC+ funguje perfektne cez audacious aj smplayer
      tak si stiahni ten playlist pre aac+, kvalitativny orzdiel by nemal byt
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: internetové rádio 22.05.2010 | 17:49
        Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
        Mne to funguje aj cez wma. Skúšal som to cez prehliadač Chromium a totem-plugin. V minulosti som používal gecko-mediaplayer (bývalý mplayer-plugin), ale v ňom mi plno takýchto streamov nefungovalo. Skús si nainštalovať totem-plugin + gstreamer pluginy. A bolo by dobré, keby si odinštaloval ten plugin, s ktorým ti to nefunguje (ak nejaký máš). Funguje mi to aj v smplayer (mms://netshow4.play.cz/olympic128), podľa informácií to mplayer prehráva pomocou codec ffmaw2, tak si skontroluj, či máš nainštalovaný ffmpeg.
        • Re: internetové rádio 23.05.2010 | 09:10
          jozef   Návštevník
          AAC+ používam.Má to však nevýdodu.Pri prerušení to musím obnoviť manuálne,kdežto pri WMA sa to obnoví automaticky.Pri zadaní adresy streamu /mms://netshow4.play.cz/olympic128/ to v prehrávačoch funguje,no pri výpadku je to rovnaké,ako pri AAC+.Akým spôsobom sa dá zístiť adresa streamu.Vďaka za pomoc.
          • Re: internetové rádio 23.05.2010 | 16:29
            Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
            Totem Browser Plugin ma funkciu "copy", pri ktorej skopíruje adresu do schránky.
          • Re: internetové rádio 23.05.2010 | 21:59
            peter   Návštevník
            mne ide wma v opere cez /usr/lib/mozilla/plugins/mplayerplug-in-wmp.so
            skôs to prípadne doinštalovať.
            • Re: internetové rádio 24.05.2010 | 10:14
              jozef   Návštevník
              Plugin "mplayerplug-in-wmp.so" v uvedenom adresári nemám a v synapticu som ho nenašiel...