asus wl-500gP v2 + openwrt

Sekcia: Hardware a Drivery 24.05.2010 | 23:57
Avatar m4jkl   Používateľ
zdravim,

zaujimalo by ma ako je s podporou openwrt u tohto routera (v2). nema ho niekto doma, zeby sa podelil o prakticke skusenosti? ide mi hlavne o wifi + 2.6 kernel :)

za kazdu reakciu vopred dakujem
    • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 00:00
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mam ho v praci a funguje dobre, ale skusal som len openwrt 2.4. Ale vraj je uz aj 2.6 podpora stabilna. Takze ak to ma niekto odskusane, mohol by sa podelit.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 03:23
        still   Návštevník
        To hrate stale pacmana, ze ste zabudli na co sluzi google? :P

        Note: The wireless in the v2 is a low power wireless PHY, which currently isn't really supported by b43, therefore 2.4 is still recommended for the v2.

        Choosing the right image

        The WL-500gP is supported by two targets:

        * brcm-2.4
        o Uses an older 2.4 kernel
        o Uses the binary only broadcom driver, which supports the wireless in the v2.
        o Recommended for v2

        * brcm47xx
        o Uses a current 2.6 kernel, it is faster and has more features
        o Uses the open source b43 wireless driver, which currently does not work with the wireless in the v2
        o Recommended for v1

        zdroj:
        http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl500gp
        • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 11:50
          Avatar m4jkl   Používateľ
          jasne, ze sme to citali, ale ta ich wiki je celkom neaktualny bordel:)
          preto by ma zaujimalo, ci s tym nema niekto prekticku skusenost
          • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 12:11
            still   Návštevník
            Mne sa to nezda ako prave neaktualne.. posledna uprava - 2010/05/11 ;)
            naviac, ked tato cast wiki, resp. nova wiki, zacala vznikat az po vydani poslednej verzie, Backfire 10.03, co bolo 6. aprila 2010.

            Ale ak sa niekomu z domacich bude chciet testovat a nahadzovat kernel 2.6, tak si tiez rad precitam ako to dopadlo :)

            A len tak zo zvedavosti.. ake vyhody ocakavas s novym kernelom?
            • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 12:53
              Avatar m4jkl   Používateľ
              problem je, ze sa neda zistit co vsetko bolo aktualizovane toho 2010/05/11. kludne tam mohli byt popridavane iba tie buttony "fixme" a supported zmenene na "backfire" :)

              co ocakavam s novym kernelom? praveze neviem co mam ocakavat od toho stareho (2.4). takto, ja ten router (este) nemam, ale chcem si kupit nejaku hracku do domu. rozhodujem sa medzi wrt54gl a tymto wl-500gp v2. asus je hardverovo lepsi, ma 32mb ram, ma usb, ma trosku lepsi procak - a je drahsi :) s 2.4 jadrom som sa nikdy nestretol, takze neviem co si mam o nom mysliet. inak aj v tej odkazovanej wiki je pisane "Uses a current 2.6 kernel, it is faster and has more features". cize iba pre lepsi pocit by som si tam vedel radsej predstavit ten 2.6 :)

              inak tebe s 2.4 kernelom funguje uplne vsetko (wifi, usb) tak ako ma? so stabilitou (kedze proprietarny driver) je to ako? d.
              • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 15:01
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                Stabilita je v poriadku, vsetko funguje tak, ako ma, az na par drobnosti ako napriklad ebtables.
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 15:24
                still   Návštevník
                Co bolo zmenene mozes zistit, ked kliknes na odkaz "Old revisions", info o nefunkcnej wifi v 2.6 bolo pridane hned pri prvej uprave.. ;)
                http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl500gp?do=revisions

                Pouzivam ten router s 2.4 kernelom uz niekolko rokov a boli obcasne problemy pri velkom zatazeni, ale tie sa prejavovali len na modeli v1 a OpenWrt Kamikaze 7.XX.
                Po chybe som potom musel vymenit v1 za v2 a tak som nahodil aj novu verziu OpenWrt, od vtedy slape vsetko ako svajciarske hodinky :)
                Na druhej strane, nevyuzivam az take velke mnozstvo funkcii.. standardne len DHCP, DNS, SSH (ako file, resp backup server), p910nd (print server) a firewall

                Rozhodnutie pre tento router bolo najma kvoli tomu, ze ma 2 usb porty, takze sa da k nemu pripojit externy HDD a tlaciaren a nemusim mat tak pusteny hlavny pocitac (ala server), pri ktorom sa tazko spi - dost hlucny :)

                A este ma tu vyhodu, ze sa dokaze pripojit na viacero wifi sieti, takze v pripade vypadku alebo spomalenia pripojenia od lokalneho providera len spustim jeden skriptik a pripojim sa na susedov - nemaju zabezpecene pripojenie - a bezim dalej :)
                • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 16:57
                  Avatar m4jkl   Používateľ
                  dakujem za reakcie pani.

                  skutocne neviem, ako som si mohol nevsimnut toho odkazu "Old revisions" :)
                • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 21:28
                  miso   Návštevník
                  "info o nefunkcnej wifi v 2.6 bolo pridane hned pri prvej uprave.. ;)"

                  To je zaujimave lebo mne wifi na 2.6 funguje.
                  https://dev.openwrt.org/ticket/6907
                  • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 21:43
                    Avatar m4jkl   Používateľ
                    a aj si musel nieco "hackovat"?
                  • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 25.05.2010 | 21:54
                    still   Návštevník
                    To sa predsa navzajom nevylucuje ;) ale je to dobra sprava :)
                    chyba bola opravena pred deviatimi dnami.. podla posledneho komentara, resp. otazky v nom vsak nie je zrejme, ci je oprava zaclenena do hlavnej vetvy.

                    Ako to teda u teba funguje, z oficialneho buildu alebo vlastny?
                    • Re: asus wl-500gP v2 + openwrt 26.05.2010 | 11:54
                      miso   Návštevník
                      Vlastny build z svn. Wifi inak nepouzivam, tak som sa len s airodump rozkukal po okoli a v managed mode pripojil na svoj zalozny router. AP mod som zatial neskusal.
    • RE: asus wl-500gP v2 + openwrt 08.01.2014 | 17:50
      Avatar misomiso   Návštevník

      Zdravim mam tento router s dd wrt a potreboval by som pomoc s instalaciou transmission deamon-a nainstaloval som ho podla tohto navodu: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Transmission_daemon ale po restarte rutra mi to nikdy nefunguje, dalej ked aj nieco stiahnem tak potom to neviem z toho kluca vymazat aby som mohol stahovat aj dalsie veci (zatial tam mam len mali kluc na skusku), dakujem za odpovede