asus wl-500gP v2 + openwrt
zaujimalo by ma ako je s podporou openwrt u tohto routera (v2). nema ho niekto doma, zeby sa podelil o prakticke skusenosti? ide mi hlavne o wifi + 2.6 kernel :)
za kazdu reakciu vopred dakujem
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Note: The wireless in the v2 is a low power wireless PHY, which currently isn't really supported by b43, therefore 2.4 is still recommended for the v2.
Choosing the right image
The WL-500gP is supported by two targets:
* brcm-2.4
o Uses an older 2.4 kernel
o Uses the binary only broadcom driver, which supports the wireless in the v2.
o Recommended for v2
* brcm47xx
o Uses a current 2.6 kernel, it is faster and has more features
o Uses the open source b43 wireless driver, which currently does not work with the wireless in the v2
o Recommended for v1
zdroj:
http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl500gp
preto by ma zaujimalo, ci s tym nema niekto prekticku skusenost
naviac, ked tato cast wiki, resp. nova wiki, zacala vznikat az po vydani poslednej verzie, Backfire 10.03, co bolo 6. aprila 2010.
Ale ak sa niekomu z domacich bude chciet testovat a nahadzovat kernel 2.6, tak si tiez rad precitam ako to dopadlo :)
A len tak zo zvedavosti.. ake vyhody ocakavas s novym kernelom?
co ocakavam s novym kernelom? praveze neviem co mam ocakavat od toho stareho (2.4). takto, ja ten router (este) nemam, ale chcem si kupit nejaku hracku do domu. rozhodujem sa medzi wrt54gl a tymto wl-500gp v2. asus je hardverovo lepsi, ma 32mb ram, ma usb, ma trosku lepsi procak - a je drahsi :) s 2.4 jadrom som sa nikdy nestretol, takze neviem co si mam o nom mysliet. inak aj v tej odkazovanej wiki je pisane "Uses a current 2.6 kernel, it is faster and has more features". cize iba pre lepsi pocit by som si tam vedel radsej predstavit ten 2.6 :)
inak tebe s 2.4 kernelom funguje uplne vsetko (wifi, usb) tak ako ma? so stabilitou (kedze proprietarny driver) je to ako? d.
http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl500gp?do=revisions
Pouzivam ten router s 2.4 kernelom uz niekolko rokov a boli obcasne problemy pri velkom zatazeni, ale tie sa prejavovali len na modeli v1 a OpenWrt Kamikaze 7.XX.
Po chybe som potom musel vymenit v1 za v2 a tak som nahodil aj novu verziu OpenWrt, od vtedy slape vsetko ako svajciarske hodinky :)
Na druhej strane, nevyuzivam az take velke mnozstvo funkcii.. standardne len DHCP, DNS, SSH (ako file, resp backup server), p910nd (print server) a firewall
Rozhodnutie pre tento router bolo najma kvoli tomu, ze ma 2 usb porty, takze sa da k nemu pripojit externy HDD a tlaciaren a nemusim mat tak pusteny hlavny pocitac (ala server), pri ktorom sa tazko spi - dost hlucny :)
A este ma tu vyhodu, ze sa dokaze pripojit na viacero wifi sieti, takze v pripade vypadku alebo spomalenia pripojenia od lokalneho providera len spustim jeden skriptik a pripojim sa na susedov - nemaju zabezpecene pripojenie - a bezim dalej :)
skutocne neviem, ako som si mohol nevsimnut toho odkazu "Old revisions" :)
To je zaujimave lebo mne wifi na 2.6 funguje.
https://dev.openwrt.org/ticket/6907
chyba bola opravena pred deviatimi dnami.. podla posledneho komentara, resp. otazky v nom vsak nie je zrejme, ci je oprava zaclenena do hlavnej vetvy.
Ako to teda u teba funguje, z oficialneho buildu alebo vlastny?
Zdravim mam tento router s dd wrt a potreboval by som pomoc s instalaciou transmission deamon-a nainstaloval som ho podla tohto navodu: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Transmission_daemon ale po restarte rutra mi to nikdy nefunguje, dalej ked aj nieco stiahnem tak potom to neviem z toho kluca vymazat aby som mohol stahovat aj dalsie veci (zatial tam mam len mali kluc na skusku), dakujem za odpovede