prepinanie GPU

Sekcia: Hardware a Drivery 31.05.2010 | 12:18
Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
caute...prave som si objednal novy notas s Core i5 (ma integrovany GPU) a s GeForce GT 330M.

zaujimalo by ma ci sa budu dat neak prepinat...na Win je funkcna technologia nVidia Optimus, na Lin sa zatial nic podobneho neplanuje.

od 2.6.34 by malo byt podporoovane prepinanie (restartovanim X) v opensource ovladacoch (v pripade nVidie ma nouveau mizivy 3d vykon)

ma niekto s tymto skusenosti? da sa natvrdo urcit ktore GPU chcem pouzit...zeby som mal bud 2 rozne instalacie jednu na vykon/hry[propietarny ovl] a dalsiu na spotrebu..alebo 2 rozne xorg.confy ?

sorry za zmatok este som nemal komp s 2 grafikami :D
    • Re: prepinanie GPU 31.05.2010 | 12:26
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      spusti NVclock a daj frekvenciu dole a máš to.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: prepinanie GPU 31.05.2010 | 12:59
        Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
        takto to nepojde kedze posledna verzia nvclock je 1,5roka stara a GT300M to este nepodporuje :(


    • Re: prepinanie GPU 31.05.2010 | 13:05
      pejta   Návštevník
      dve GK som sice nemal, ale ak sa nič nenájde, tak skus iba podtaktovať nvidiu, tu je to pekne popísané
    • Re: prepinanie GPU 31.05.2010 | 15:22
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Ja mam na ntb tiez 2 grafiky, ktore sa daju prepinat v biose. Pri starte vyberiem graficku v biose a vzdy pred startom X mi pozrie skript, ktory som si napisal, ktora graficka je aktivna. Podla toho vyberie, ktory xorg.conf sa bude pouzivat (mam ich teda dva).

      Ja hry nehravam, takze aj tak skoro stale bezim na integrovanej. :)