Msi GT628 pretaktovanie

Sekcia: Hardware a Drivery 12.06.2010 | 13:36
Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
planujem si kupit notebook MSI GT628, ktory ma moznost pretaktovania cez tlacidlo (Turbo Drive Engine Technology ), a taktiez by sa mal dat cez tlacidlo zapnut eco mode setriaci energiu. Graficka karta nvidia geforce GTS 160M (vystupy VGA+HDMI) , a ma 7.1 zvukovu kartu. Zaujimalo by ma ako budu tieto veci fungovat na ubuntu (10.04). Je to 64bit stroj.

link na produkt je tu:
http://www.alza.sk/msi-gt628-636xcz-d153393.htm
Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
    • Re: Msi GT628 pretaktovanie 12.06.2010 | 16:26
      Avatar Grawp   Používateľ
      Turbo button je hw. zalezitost = FUNGUJE.
      Eco button je len obycajne tlacitko = funguje ako si ho nastavis.

      Osobne mam GX720. Ziadne podobne MSI by som uz nikdy nebral. Aj toto som zobral len preto lebo svine v Lenove prestali vyrabat T500 s HD3850 grafikou. Uz mali len T500 a neskor T510 s integrovanou a T510 s diskretnou je moc draha.

      Display sa prehyba ako keby bol z kartonu. Notebook sa zan neda nosit ako tie lacne bussiness HP. Anyway, case je cela z plastu... proste ubohe (nie zato ze to je plast. ale za to ze je tak strasne nanic.. aspon na mojom). Inac farby displaya a uhly nic moc v porovnani aj s lacnymi Acermi.

      Grafika bude fungovat bez problemov. (Ja mam inu .. 9600GT tiez bez problemov). Book takmer vobec nehreje ak sa na nom nerobi, aj v zatazi zostava chladny.. len HUČÍ.
      Zvuk kartu som rozbehol zatial trikmi len na 4.0.


      Aj ked chces lacny book.. MSI NEBER imho. kup si radsej niektore z lacnych magneziovych HPecok s i5 .. okolo 1000€ su. Ak nemas tak radsej nieco ine.
      • Re: Msi GT628 pretaktovanie 12.06.2010 | 16:27
        Avatar Grawp   Používateľ
        A pchaju tam sentelics touchpady... to ani pruzok na scroll nema.. Len tap to scroll to ma.. a multigestures nemaju takisto vobec.
        • Re: Msi GT628 pretaktovanie 12.06.2010 | 17:24
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          u mna na mojom GX700X je touchpad aj s scroll pruzkom a co je po prdeli, po nainstalovani driveru na Vistu bola moznost ovladat aj s 2 prstami (picture resize) <-- toto ale v linuxe nejde.
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
          • Re: Msi GT628 pretaktovanie 13.06.2010 | 00:00
            Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
            takže tú zvukovú kartu sa ani nepodarí rozbehnúť komplet? Ako to bude s dvoma obrazovými výstupmi VGA & HDMI? Za odpovede ďakujem.
            Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
            • Re: Msi GT628 pretaktovanie 13.06.2010 | 14:33
              Avatar Grawp   Používateľ
              Zvukovku pravdepodobne komplet nie. Toto vravim na zaklade domienky ze GT628 bude mat podobnu ako GX720.

              Co sa tyka HDMI a VGA. Ako som uz povedal grafika pojde na 99% bez problemov.
      • Re: Msi GT628 pretaktovanie 21.06.2010 | 20:08
        Avatar Henrich Proksa QNX, Greenie, WinXPpro  Používateľ
        No, úplne s Tebou nesúhlasím, mám starší model ntb MSI VR-601, maximálna spokojnosť. pevné telo, čistý a jasný obraz, slušná výdrž baterky, tichý, hreje sa málo, uhly, úplne v pohode vidieť aj pod zhruba až takmer 80 stupňovým náklonom, podotýkam všetkými smermi!!! A v pohode s ním môžem aj prudšie zamávať za display, je dostatočne pevný napriek tomu, že má iba plastový kryt.
        Skorej by som povedal, že spomenutý GT628 bude asi len nedorobok-nepodarok.a stál ma iba 17 000 Sk, takže určite nebol drahý a v tej dobe, keď som ho kupoval, bol určite lacnejší ako bola väčšina podobných ntb s podobnými parametrami.
        • Re: Msi GT628 pretaktovanie 22.06.2010 | 05:35
          Avatar Grawp   Používateľ
          Ja nehovorím, že všetky MSI notebooky su zlé. Ale viem že tieto herné sú naozaj nanič čo sa týka pevnosti. Týka sa to celej hernej rady GT, GX. (nevravím, že nemože existovať výnimka)
          Mám GX720, bol som pri GX620, čítal som o roznych GTxxx a GXxxx. (ta šasi je stále to isté, menia len komponenty) Pokial si aspoň jeden z nich nedržal v ruke tak nepochopíš.
          • Re: Msi GT628 pretaktovanie 17.10.2010 | 15:48
            Avatar Henrich Proksa QNX, Greenie, WinXPpro  Používateľ
            jasné, netvrdím, že nemáš pravdu, súhlasím s Tebou, herné od MSI postrádajú kvalitu, čo sa týka nie len pevnosti tela. Aj baterky tam mohli byť s vyššou výdržou vzhľadom na to, že je notebook určený primárne na hranie ...