Ubuntu install hesla

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.07.2010 | 17:50
Avatar kubo911   Používateľ
Caf, rad by som sa opytal, ci sa nejako da v ubuntu zmenit to, aby som nemusel pri kazdej instalacii softwaru (klasicky cez centrum softwaru, nie synaptic) zadavat znova moje heslo
vdaka
    • Re: Ubuntu install hesla 02.07.2010 | 23:37
      Dragon   Návštevník
      Nenapadlo ta, ze by to mohlo byt takto nastavene koli tvojej bezpecnosti?
      • Re: Ubuntu install hesla 05.07.2010 | 20:26
        kubo911   Návštevník
        No a teba nenapadlo, že to otravuje? čiže pýtam sa ešte raz.. :)
        • Re: Ubuntu install hesla 05.07.2010 | 20:28
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          jedno z rieseni (aj ked sa silno neodporuca!!! ) prihlasis sa ako root
          Slackware
          • Re: Ubuntu install hesla 06.07.2010 | 01:07
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Hovori vam nieco ako gnome keyring ?
            http://en.wikipedia.org/wiki/GNOME_Keyring

            btw. na roota povodne nevies v ubuntu heslo, vies iba na seba, pricom svoj acc. mas v sudoers, takze mas pravo spustat skripty aj ako root aj ked realne ako root nevystupujes. Problem je v tom ze na roota heslo defaultne nevies, tak preto si ho musis nastavit:
            sudo su
            zadas svoje heslo
            passwd
            napises tvoje nove heslo na roota
            napises znova tvoje nove heslo na roota
            exit
            

            pre test vyskusat:
            su
            tvoje nove heslo na roota
            a mal by si by prihlaseny
            
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ubuntu install hesla 06.07.2010 | 01:23
          Dragon   Návštevník
          Len si treba uvedomit, ze instalacia programov nie je vec, ktoru by clovek vykonaval kazdy den (prip. niekolkokrat do dna). Menenim roznych bezpecnostnych pravidiel a nevyuzivanim silnych stranok bezpecnosti Linuxu si zo systemu spravis akurat rovnako nezabezpecene hovno ako su Widle.
          • Re: Ubuntu install hesla 06.07.2010 | 01:54
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Hej, hodim mu .deb balicek do mailu, on to otvori, nainstaluje a spusti s pravami roota a tam bude nieco na styl

            #!/bin/bash

            echo "prve varovanie :)" >> /dev/tty1
            cat /dev/urandom | aplay
            + nech sa to ulozi ako autostart a chlapec sa poserie, ze co to k* je

            ... ludia si neuvedomuju nebezpecenstvo. Vo vela pripadoch ( aj co sa Windowsu tyka ) je virusom prave clovek.. Nebyt ludskej hluposti, virusov by zas az tak vela nebolo. Bojim sa vsak, ze virusy vo velkom pocte zasiahnu aj Linuxy, hned ako ako nastane ten boom s open sourcami a linux si bude instalovat / bude s nim pracovat kazda lama.

            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Ubuntu install hesla 06.07.2010 | 02:39
              Dragon   Návštevník
              Preto dufam, ze ten boom nikdy nenastane. Ako situacia nie je ruzova - pri Linuxe byvaju caste problemy s HW a SW podporou a podobne - dalo by sa mnoho zlepsovat (aj ked za mnohe Linux, resp. vyvojari, nemozu). Ale myslim, ze to stoji za to, pre tu bezpecnost.
              • Re: Ubuntu install hesla 06.07.2010 | 02:50
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Ja som rad, ze linux pouziva malo ludi. Lebo viem, ze ti ludia si davaju pozor a nespravaju sa ku systemom ako ku niecomu bez hodnoty.. Bol by som vsak najradsej, keby boli ludia pouceni a linux pouzivali "se vsim vsudy" co sa tyka bezpecnosti a za odmenu by mali kvalitny odladeny system. Podla sprav ktore som nedavno cital, v roku 2009 boli zisky Red Hat o 20% vyssie ako predminule roky. Celkom zaujimavy clanok na tuto temu najdes tu: http://www.itnews.sk/spravy/prieskumy/2010-07-02/c134554-open-source-na-bode-zlomu-v-oblasti-podnikoveho-prostredia
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ubuntu install hesla 07.07.2010 | 05:02
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          ..a neotravuje ťa aj to, že keď odchádzaš z domu tak zamkneš, a keď prídeš, tak odomkneš? Ešte ti nič nenapadá?
    • Re: Ubuntu install hesla 06.07.2010 | 10:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Kubo nebuť Kubo a uvažuj.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Ubuntu install hesla 07.07.2010 | 10:52
      peto   Návštevník
      neviem ako Ubuntu ale openSUSE ma moznost pri zadavani heslo zaskrtnut, aby si helo pamatal a tym padom sa na neho nepyta

      ale je top rizikove

      tym vsak de facto pracujes pod administratorom
      a stracas zasadnu vyhodu bezpecnosti voci Windows

      Key findings from this report show that removing administrator rights will better protect companies against the exploitation of:

      * 90-percent of critical Windows 7 vulnerabilities reported to date
      * 100-percent of Microsoft Office vulnerabilities reported in 2009
      * 94-percent of Internet Explorer and 100 percent of Internet Explorer 8 vulnerabilities reported in 2009
      * 64-percent of all Microsoft vulnerabilities reported in 2009

      http://www.tomshardware.com/news/windows-windows-7-uac-malware-malware,10054.html

      Inak povedane o tom zadavani hesla stale je bezpecnost systemu.

      Ak heslo zadavas mas system bezpecny, ak ho nezadavas nemas ho bezpecny..