XBMC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.07.2010 | 22:52
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
caute mam problem s xbmc na archu...

jeden sa tyka moznosti minimalizacie aplikacie do panelu... kedysi som to tu riesil a zase mam ten isty problem. akurat teraz mi ziadka klavesova skratka ako je alt a tab alebo crtl alt a D nepomaha :((

druhy problem sa tyka prehravania videa. pri prehravani len blikaju farby... obraz ziadny, zvuk ide.

viete mi pomoct?
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: XBMC 20.07.2010 | 19:17
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      XBMC už nikto nepoužíva :) Na video VLC, vie aj menu s DVD.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: XBMC 20.07.2010 | 19:47
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mna trosku to VLC serie... V XFCE4 ( aj napriek tomu ze mam 3 GB RAM a dvojjadro ) reaguje pomaly.. Dalsia vec - niekedy mi pri pridavani titulkov sekne..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: XBMC 21.07.2010 | 00:42
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Tak ja osobne filmy a podobné veci stiahnuté s netu a DVD moc nepozerám, ale známemu, ktorému som nainštaloval Linux je do toho maniak. Pozerá videá z mobilu, DVD, stiahnuté z netu. Osvedčila sa mi magická trojica: Nautilus, VLC, Real player, na každý typ súboru som nastavil iný prehrávač a je spokojný ako blcha. Proste vždy sa spustí prehrávač v ktorom to ide najlepšie, asi o tom .napíšem článok.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: XBMC 20.07.2010 | 20:15
        tomino   Návštevník
        no ja viem ale mna by skor zaujimalo ako sa da prepnut z fullscreen okna napr daka hra na plochu.... skosusal som kadeco a nic mi nejde.
        • Re: XBMC 21.07.2010 | 00:33
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Napíš konkrétne aká a nájdeme liek.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: XBMC 21.07.2010 | 11:07
            tomino   Návštevník
            napriklad to xbmc alebo daku hru napr world of goo... na tom moc nezalezi ide o princip ze pustis daky takyto program do full screen a ked sa chces prepnut na plochu (napr ze chces odpisat cez chrome alebo prepnut pesnicku cez vlc) tak to bez zatvorenia programu nejde. vo wine funguje alt a tab ale tu mi nic nejde...
            • Re: XBMC 21.07.2010 | 12:07
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Pozri tu. V Linuxe je štandartom prepínať fullscreen v menu aplikácie. Viem že na ET existuje nejaká javoská aplikácia, ale neviem či funguje aj na ostatné hry, ešte to pozriem.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: XBMC 22.07.2010 | 01:06
        Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
        ja používam XBMC ale neporadím, lebo mi šlape jak hodinky, takže som nič riešiť nemusel :)
    • Re: XBMC 21.07.2010 | 14:21
      Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
      ja to mám poriešené cez compiz tak, že xbmc (alebo hociakú inú app ) spúštam ako windowed, pomocou ctrl+shift+f si ho hodím na fullscreen alebo prepnem naspať do windowed.
      • Re: XBMC 21.07.2010 | 14:34
        tomino   Návštevník
        to ctrl shift a f si musel niekde nastavovat alebo ako?
      • Re: XBMC 21.07.2010 | 14:34
        tomino   Návštevník
        to ctrl shift a f si musel niekde nastavovat alebo ako?
        • Re: XBMC 21.07.2010 | 17:24
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          ano, plugin sa volá Extra WM Actions, tam mám nastavené toogle fullscreen
    • Re: XBMC 22.07.2010 | 17:32
      martin   Návštevník
      Co sa tyka prehravania videa, tak skus sa pohrat s nastaveniami pre video v sekcii settings, Mne to pomohlo vyriesit podobny problem..