chyba pri nabootovani liveCD gentoo

Sekcia: Ostatné 17.07.2010 | 01:29
Avatar Jozef Lami ubuntu -> gentoo  Používateľ

ahojte
mam notebook ibm T30 napalil som si cd s gentoo x86 cd je 100%
dobre vypalene (v druhom pc mi normalne nabootovalo) akurat na tejto T30 sa zasekne bootovanie na Scanning for pata_qdi...
niesom si isty ci mam dobru verziu gentoo je v tom pc intel pentium 4 mobile CPU 1.6GHz ...


    • Re: chyba pri nabootovani liveCD gentoo 17.07.2010 | 11:47
      Avatar Jozef Lami ubuntu -> gentoo  Používateľ
      pre vsetkych s podobnym problemom po presurfovani celho netu som sa docital ze staci napisat
      gentoo noload=pata_qdi prajem pekny den a dakujem za uspesne odignorovanie tejto temy :(
      • Re: chyba pri nabootovani liveCD gentoo 17.07.2010 | 14:21
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Neviem ci slo o odignorovanie temy.. Ale treba brat do uvahy nasledujuce faktory:
        - Pytal si sa vcera vecer pred 12tou, ti ktori boli v meste boli v meste, ti ktori boli doma uz pravdepodobne spali
        - Vseobecne treba zobrat fakt, ze vcera bol piatok a dnes ( po 5 dnoch prace ) si zvyknu ludia dlhsie pospat
        - Treba podotknut ze LinuxOS disponuje velmi malym mnozstvom pouzivatelov Gentoo
        - Treba podotknut ze LinuxOS celkovo disponuje malym mnozstvom navstevnikov
        - A v neposlednej rade, myslim ze ide celkom o nespecificky problem

        Dufam ze sa mi podarilo objasnit ti to, preco ti nikto tak rychlo nedokazal odpovedat. ( od 23:40 do 9:40 nasledujuceho rana ).
        Som rad ze sa ti problem podarilo vyriesit.
        Pekny den prajem
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: chyba pri nabootovani liveCD gentoo 17.07.2010 | 21:11
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Stačí, (bez presurfovania celého Web-u, čo by Ti zabralo pekný čas) aby si si dal do vyhľadavácieho reťazca Google Tvoje kľúčové slová a je to!!! http://www.google.sk/search?q=Scanning+for+pata_qdi&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
        Jozol, VŠETKO OSTATNÉ TI VTIPNE ODPÍSAL MÔJ PREDCHODCA VYŠŠIE.

        :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."