nenačítavanie obrázkov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.07.2010 | 12:47
Avatar happy Ubuntu  Používateľ
Ahoj, mám problém s načítavaním obrázkov na niektorých adresách (youtube, facebook, chess.com), v týchto stránkach sa mi v akomkolvek prhliadavaci (FF, opera) nezobrazuju ziadne obrazky (len formulare a cisty text). V informaciach o stranke, v kolonke media, tie obrazky existuju, ale s poznamkou "nie je vo vyrovnavacej pamati". Uz som skusal vselico, vymazat komplet nastavenia FF v .mozilla, dokonca ani na live usb ubuntu ich nechce nacitat. Ale problem so sietou to (asi) nebude, ostatnym uzivatelom siete to ide.

    • Re: nenačítavanie obrázkov 23.07.2010 | 14:32
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Napíš tu presný text toho oznamu o vyrovnávacej pamäti.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: nenačítavanie obrázkov 23.07.2010 | 14:36
        Avatar happy Ubuntu  Používateľ
        http://img825.imageshack.us/img825/629/screenshot009.png
        • Re: nenačítavanie obrázkov 23.07.2010 | 16:23
          WlaSaTy   Návštevník
          Čo máš za internetové pripojenie, garážového WiFi poskytovateľa alebo nejaký mobilný net? Toto vyzerá na dosť slušné vypadávanie internetu.

          Nepredpokladám že by to bolo lokálne nahodeným a zle nakonfigurovaným proxy servrom.
          • Re: nenačítavanie obrázkov 23.07.2010 | 16:25
            Avatar happy Ubuntu  Používateľ
            prva moznost spravna :) , ale ina moznost v mojej lokalite nie je.
            Ale ako je potom mozne ze to nejde iba na mojom stroji.
            • Re: nenačítavanie obrázkov 24.07.2010 | 00:18
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ako reaguju ine internetove prehliadace?
            • Re: nenačítavanie obrázkov 24.07.2010 | 14:48
              WlaSaTy   Návštevník
              No, a antena sa ma ako? Predpokladam ze niesi na lazoch bez priamej viditelnosti na stoziar a s antenkou v notebooku vedla katodovej trubice alebo s USB lizatkom co ani nema antenku. Tak isto nepredpokladam ze by si mal nahodeny nejaky nedorobeny ovladac co nema slovensku tabulku frekvencii aby sa nerusilo pasmo. a tiez nepredpokladam ze ma sused dni tvorivych dielni a nerusi signal miesackou alebo cilkularkou.
              • Re: nenačítavanie obrázkov 25.07.2010 | 12:34
                <<<>>>   Návštevník
                zeby zrovna miesacka alebo cirkularka mala 2.4GHz ?? Co mas za PC aku mas wifi kartu ako daleko je zdroj wifi a aky mas signal? Inak tie obrazky co sa ti maju nacitat neexistuju ani tu? vo firefoxe - new tab URL: about:cache?device=disk
                sprav este screenshot ked v about:config das vyhladat slovo cache
                • Re: nenačítavanie obrázkov 25.07.2010 | 19:00
                  <<<>>>   Návštevník
                  a zisiel by sa aj vypis prikazu iwconfig ;)
                • Re: nenačítavanie obrázkov 25.07.2010 | 22:00
                  WlaSaTy   Návštevník
                  :zeby zrovna miesacka alebo cirkularka mala 2.4GHz ??

                  Tie motory majú širokospektrálne vyžarovanie takže sa chovajú ako dosť účelové rušičky.

                  Ale, teraz ma napadlo že to môže byť aj tým, že vlastník nemá právo zápisu do niektorých častí svojeho disku. Príkazy sudo a su by sa nemali používať bez rozmyslu. Prejavuje sa to aj takto. A tak isto to môže byť spôsovené miliónom iných dôvodov.
                  • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 01:03
                    Avatar happy Ubuntu  Používateľ
                    happy@happy-desktop:~$ iwconfig
                    lo no wireless extensions.

                    wlan0 IEEE 802.11bg ESSID:"demonstudene"
                    Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: 94:0C:6D:FE:38:D0
                    Bit Rate=54 Mb/s Tx-Power=20 dBm
                    Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
                    Power Management:on
                    Link Quality=57/70 Signal level=-53 dBm
                    Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
                    Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

                    --------------------------
                    inac s tou miesackou to moze byt, byvam v "rozostvanej zone" novostavieb, ale ze by to blokovalo iba linux ?
    • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 01:01
      Avatar happy Ubuntu  Používateľ
      Dnes rano odidem z domu - nic nejde (ale iba na vsetkych linuxoch na dvoch nezavislych strojoch); vecer pridem, vyskusam - FB ide; youtube ide; chess.com nejde; ebay.com nejde. ...
      ----
      len tak ma napadlo, ci to nemoze blokovat moj isp, resp jeho "dodavatel" podla OS. (?)
      • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 01:13
        WlaSaTy   Návštevník
        Hmm. Tak toto vysiera aj na zlé alebo časovo vypršané informácie o DNS ktoré dodal poskytovateľ. Skúsil si použiť opendns alebo niečo "mimo garáže"?
        • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 01:15
          Avatar happy Ubuntu  Používateľ
          moze byt, prave som sa skusil pozriet na ponuku ikea.com/sk/- "nebola najdena", ale o 30 sek plnohodnotne isla.
          V sietach nie som velky odbornik, teda nastolujem otazku - ako by som mal opendns konkretne pouzit ? :)
          • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 02:00
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ako alternate DNS server ... cize nebudes primarne pouzivat DNSka svojho ISP ;)
            • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 02:11
              <<<>>>   Návštevník
              ale ved ipadresi mu preklada - stahuje mu predsa text zo stranok iba tie obrazky nejdu - zeby zrovna toto bolo vytazene DNSko ? v tom bude nejaky cert ze sa to zrovna takto sprava .... pises ze ostatny na sieti nemaju urcite ziaden problem ? signal mas uplne v pohode ja mam horsi a ide to uplne bez problemov
              • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 02:12
                <<<>>>   Návštevník
                ipadresy*
              • Re: nenačítavanie obrázkov 26.07.2010 | 20:45
                WlaSaTy   Návštevník
                Áno. Problém je v tom, že len občas. Ale zato každú chvíľku.

                Nemyslíš že je rýchlejšie nahradiť DNS servre ako urobiť revíziu ovládačov WiFi o ktorých IMHO povedal len čo je na napísané na krabici? Neviem prečo mám ten dojem že nednoznačný problém sa odstraňuje krok po kroku. Tak aby sa vylúčili všetky pravdepodobné príčiny.

                PS.: Podľa príznakov to môže byť skutočne hoc čo. Len akosi informávie chýbajú.
                • Re: nenačítavanie obrázkov 28.07.2010 | 18:07
                  Avatar happy Ubuntu  Používateľ
                  No takze vec sa ma tak, ze:
                  *robi to stale → svojvolne necitava informacie zo stranok ako napr. youtube, amazon, ebay, weather ... tieto stranky (niektore z nich napr. FB) raz idu, raz nejdu
                  * nie je to chyba nastavenia , HW → skusil som NB napojit na uplne inde wifi s ISP UPC, a vsetko (na tom istom stroji, na ktorom to "doma" nejde) funguje vsetko v poriadku
                  * vyskytuje sa to "" len na Linux zariadeniach, bez vynimky, eeepc s ubuntu; PC s ubuntu; ale aj HTC legend s android
                  * nie je to chyba wifi → skusil som sa na router napojit kablom - vysledom rovnaky, ziadna zmena
                  • Re: nenačítavanie obrázkov 28.07.2010 | 18:12
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    takze to vyzera na problem s tymi DNS pripadne providerom ...
    • Re: nenačítavanie obrázkov 02.08.2010 | 18:40
      Avatar happy Ubuntu  Používateľ
      Problém vyriešený, pomohlo openDNS na router. Dakujem vsetkym co prispeli do diskusie.
      • Re: nenačítavanie obrázkov 02.08.2010 | 19:09
        WlaSaTy   Návštevník
        Neni začo.

        Len by bolo vhodné povedať ktorý poskytovateľ má až takto vypadávajúce vlastné DNS servre aby sme vedeli komu sa máme vyhnúť.
        • Re: nenačítavanie obrázkov 03.08.2010 | 03:08
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          a hlavne, ze ja a WlaSaTy odkedy na to poukazujeme ... :))