instalator nevidi particie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.07.2010 | 21:11
migrena   Návštevník
Snazim sa nahodit na notebook asus zo serie f5rl ubuntu, vsetko vyzera byt ok, az kym sa nedostanem ku kroku k prerozdeleniu diskov. Disk ma tri particie, z toho na jednej je win a dalsej subory, o ktore by som nerad prisiel. Ide o to, ze instalator nevidi particie iba disk ako celok, pricom live cd Ubuntu 10.4 ich rozpozna a mountne bez problemov. Skusal som aj alternate cd, no bez uspechu. Nech skusim akukolvek volbu instalator absolutne ignoruje particie a disk berie ako celok ...FS particii je ntsf s win, ext3 so starou instalaciou ubuntu a fat32. Ak ma niekto napad, co s tym, tak skuste napisat ...dikes
    • Re: instalator nevidi particie 25.07.2010 | 22:43
      WlaSaTy   Návštevník
      Nejedná sa o kombináciu 32bit Ubuntu a 64bit win?
    • Re: instalator nevidi particie 25.07.2010 | 23:27
      KrisKo   Návštevník
      skusal si manualne rozdelenie disku pri instalacii?
      • Re: instalator nevidi particie 25.07.2010 | 23:44
        migrena   Návštevník
        nie ..nejedna sa o instalovanie 64 na 32, ani naopak a skusal som aj manualne delenie...ani jedna z moznosti instalatora mi particie nezobrazila, ako to bolo predtym, v povodnej instalacii ubuntu ...
        • Re: instalator nevidi particie 25.07.2010 | 23:52
          migrena   Návštevník
          zle som si precital mesidžu ...nejde ani o kombinaciu 64 win a 32 ubuntu
          • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 00:25
            WlaSaTy   Návštevník
            No, tak v tom prípade je dosť vhodné pozrieť tú chybovú hlášku. Nejako a mi nezdá že by Windows zvládal pracovať s diskami lepšie ako Linux.

            Takže, ako je rozdelený ten disk. Nejaké dynamické disky, či fragmentované NTFS? A ako znela ta správa?
            • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 00:56
              migrena   Návštevník
              Ziadna chybova hlaska nevybehla ...a linux ich rozpozna, ked som v live cd ubuntu nie je problem disky vidiet, dokonca ich mountnut ....vsetko je tak ako ma byt. Iba instalator ich nevidi, ked sa dostanem v instalacii po krok rozdelenia diskov, tak je tam iba jeden 160 gigovy, cize iba disk bez particii a dynamicke disky tam nie su ziadne. Ako som pisal, je tam ext3 so staruckym ubuntu, ktore sa nepouzivalo dlhu dobu, win na ntsf FS a dalsi disk s fat32. V podstate davnejsie som na tento notas instaloval ubuntu a podobny problem tam nebol. Dokonca na jednom fore som nasiel odporucanie skusit alternate cd, cize textovu instalaciu, no ziadna zmena...instalator nevidi paricie iba jeden 160 gb disk

              Historia je taka, ze na tomto notase bol nainstalovany iba windows, pred 2 rokmi som nahodil ubuntu, klasicky dualboot ...neskor sa preinstaloval windows, cize sa prepisal zavadzac, no ubuntu sa na nom nepouzivalo, cize som to neriesil, ale opat ho na tento notas potrebujem nahodit, na particiu so starym systemom. Instalator ma v podstate zastavi na rozdeleni-vybere diskov, particii.
              • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 01:08
                WlaSaTy   Návštevník
                No. Ajkeď si tú chybu nepovedal, ale konečne si povedal že čo asi tak potrebuješ. Aj keď si teda nepovedal že čo naozaj chceš, len si spomenul že niečo nejde a chyba nie je. A to je naozaj zvlǎštne chovanie, také sa v Linuxe nezvykne vyskytovať.

                Vadilo by Ti keby si sa pozrel ako je ten disk rozdelený, napríhlad cez príkaz dmesg alebo sudo fdisk -l ? Bez tohoto môžeme len pohladkať kryštáľovú guľu.

                PS.: Mne to nevadí že sa na to nechceš pozrieť.
                • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 01:49
                  migrena   Návštevník
                  to co xcem je instalnut linux na povodnu particiu, bez zmien v particiach disku, zaroven poriesit dualboot a neprist o ziadne data v dalsich oblastiach, co sa samozrejme neda, ked mi instalator ponuka iba moznost, kde je disk prakticky nerozdeleny...

                  http://img340.imageshack.us/img340/6883/screenshotjg.png ...v podstate tu je screen, sekol som sa trochu s jednou particiou, nie je fatko, ale ntsf ...nie je to moj notas, tak v tom mam trochu bordel ...
                  • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 20:55
                    WlaSaTy   Návštevník
                    No. Inštalácia v bežnom BFU móde obvykle vyžaduje vytvorenie aspoň jednej (systémovej, koreňovej) partície z prázdneho miesta. To môže byť najpravdepodobnejší dôvod tej chyby.

                    Pri Ubuntu chce inštalácia sformátovať koreňový systém aj v režime Expert. Aspoň čo pametám. Takže buď budeš musieť dať opraviť zavádzač (grub) z LiveCD a následňe naštartovať ten starý linux a dať update z CD. Alebo si odzálohuj svoje dáta z Linuxu a zruš jeho disky, a pri inštalácii si ich vytvoríš nanovo a potom nahodíš svoje obrážťoky naspäť.
    • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 13:05
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Toto si pozeral?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 13:08
        migrena   Návštevník
        samozrejma vec ...ubuntu ma jednoduchu instalaciu, ktoru som uz riesil niekolko krat a usujem ho od verzie 5.04 ...no s podobnou vecou som sa este nestretol ..ide o to, ze ja svoje particie v instalatore nevidim, i ked si ich v lajfku nemam problem mountnut
        • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 13:48
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Takže je to pravdepodobne bug inštalátoru. Pokiaľ sa ti nechce čakať na odstránenie bugu, nainštaluj 9.10 a potom daj upgrade 10.04. Druhá možnosť skúsiť inštalovať so špeciálnymi predvoľbami tuším v úvodnej obrazovke F6. Iná cesta podľa mňa nieje.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 13:52
            migrena   Návštevník
            tiez mi to napadlo a vidim to ako jedinu moznost tiez ...ale bolo to krajne riesenie, kedze na tom notase frci iba mobilny net od T-mobilu, datovo obmedzeny, no asi k nemu pristupim :) ...dik za komenty ludia
            • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 14:01
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Niečo sa na Lunchpade o tom píše, ale je to ešte z betaverzie a podobných nahlásených bugov je tam viac.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: instalator nevidi particie 26.07.2010 | 14:09
                migrena   Návštevník
                aha ..jasne ..cize sa je este na co tesit :)