Zrychlenie OpenGL...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.07.2010 | 11:41
tomino   Návštevník
Caute chcel by som sa spytat , ako je mozne zrychlit (zvysit vykon) opengl v archu s kde... dikes
    • Re: Zrychlenie OpenGL... 27.07.2010 | 12:41
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Napíš aký máš procák, koľko RAM a grafickú kartu.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Zrychlenie OpenGL... 27.07.2010 | 19:52
        tomino   Návštevník
        intel core2duo 1,83 Ghz, 2Gb ram , ati HD2400Xt, nainstalovane propieralne ovladace a najnovsie KDE... vykon grafiky je dobry len da sa dako zistit vykon opengl? resp da sa dako zvysit vykon-?
        • Re: Zrychlenie OpenGL... 28.07.2010 | 17:45
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Tak tu máš nejaké rady ohľadne tvojej ATIny, ale nečakaj zázraky :) Ako asi vieš, pre Linux sú najlepšie NVidie.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Zrychlenie OpenGL... 29.07.2010 | 11:21
            peto   Návštevník
            To je klise. Od doby, ked AMD kupilo Ati v roku 2006, idu ovladace Ati pre Linux hore vyrazen rychlejsie ako nVidia.

            Tento mesiac vydali novy base engine. ten minuly z roku 2007-8 mal narast vykonu 30-35 00%, tento ma narast vykonu 14-60%

            a co sa tyka stability, tam je Ati uz o dost lepsia
            • Re: Zrychlenie OpenGL... 29.07.2010 | 12:45
              Avatar m4jkl   Používateľ
              asi sa to zlepsuje, ale co som to nedavno skusal, tak pri prepnuti videa na fullscreen na cca 2 sekundy zamrzol obraz a potom este par sekund sekalo video, nez sa to cele nejako ustalilo a islo to dobre. pri prepnuti spat do okna to zasa par sekund sekalo. tearing ani nehovorim (aj ked to sa tusim dalo niekde nastavit). nic moc skratka:) open source driver funguje krasne (ati4850)
              • Re: Zrychlenie OpenGL... 29.07.2010 | 13:08
                tominiooo   Návštevník
                lenze open source ovladac este nieje na 100 % dorobeny... este tam dost veci nefunguje aj ked sa v poslednom polroku spravil obrovsky kus prace.... a inak problem nieje v nicom, co musi byt daky alebo co????
                len v nastaveniach kde som pozeral ze sa pouziva opengl alebo xrender a kedze xrender nemam nainstalovany tak sa pytam ako sa da pomocou dakych pridavnych programov resp inak zvysit vykon?.... alebo proste staci nainstalovat ovladac grafiky a je to ?:P
                • Re: Zrychlenie OpenGL... 29.07.2010 | 13:31
                  Avatar m4jkl   Používateľ
                  sak si pisal, ze ovladac grafiky mas nainstalovany:) ak to dobre chapem, tak tebe vsetko funguje, vykon je dobry, ale ty ho chces este zvysit, tak je to spravne? :)))))
                  • Re: Zrychlenie OpenGL... 29.07.2010 | 17:39
                    tomino   Návštevník
                    spraaaaavne :)). rozhodol som sa totiz pre kde prostredie kedze nove gnome sa mi nepaci a inu kvalitnu nahradu nepoznam :/
        • Re: Zrychlenie OpenGL... 28.07.2010 | 17:57
          Avatar m4jkl   Používateľ
          a kde je vlastne problem? ja pouzivam k spokojnosti opensource ati driver. ale je pravda, ze tu akceleraciu moc nepotrebujem, resp. nehravam hry, ani nic podobne. compiz mi bezi vyborne
    • Re: Zrychlenie OpenGL... 31.07.2010 | 17:39
      Mepho   Návštevník
      A este ti odporucam nainstalovat si prelink, ten zvysuje rychlost najma loadovania KDE dost podstatne (nezabudni ho pichnut do cronu)
      • Re: Zrychlenie OpenGL... 31.07.2010 | 20:50
        tomino   Návštevník
        prelink a preload defaultne instalujem avsak co a ako mam pichnut do cronu? tomu som nepochopil.-
    • Re: Zrychlenie OpenGL... 02.08.2010 | 01:02
      xxxx   Návštevník
      vykon ciastocne zvysis aj tym, ze pouzijes 16 bit farebnu hlbku miesto 24 bit