inštalácia grub na RAID 5 resp. RAID 0

Sekcia: Ostatné 28.07.2010 | 12:31
milan   Návštevník
Mám pole R|AID5 - 3 disky sda sdb sdc, na sda su tri particie:root, home a swap, na sdb a sdc su 4 particie: root, home, swap a boot, partícia boot je zapojená ako RAID1.
Partície sdb4 a sdc4 čo je RAID1 /boot majú boot flag, takisto sda1, sdb1 a sdc1 čo je RAID5 /root.
Problém nastane pri inštalácii grubu2 resp. grub legacy na ubuntu 10.4 server. Nedokážem nainštalovať grub vôbec nikam, ani na sda1..3,sdb1..4, sdc1..4 ani na md0, md1..md3
    • Re: inštalácia grub na RAID 5 resp. RAID 0 28.07.2010 | 23:04
      WlaSaTy   Návštevník
      Asi zakázali keď sa nedá. Hovorili prečo?

      Ale teraz vážne. Máš nejaký dôvod zamlčať tú chybovú hlášku?
    • Re: inštalácia grub na RAID 5 resp. RAID 0 29.07.2010 | 23:00
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Jednou z možností je aj to že GRUB nepodporuje raid metadata (style of superblock) vo verzii vyššej ako 0.90. Pri vytváraní poľa je prednastavená hodnota 0.90, čo sa však ale s najnovšou verziou mdadm/distribúcie mohlo zmeniť. Takýto problém som mal ja keď som použil denné zostavenie netinstall debianu.

      Riešením je explicitne vynútiť verziu 0.90 parametrom -e, alebo --metadata=
      Akú verziu máte momentálne nakonfigurovanú sa môžete dozvedieť napríklad nasledovne: mdadm -E /dev/sdb4 | grep -i version

      Ak sa jedná o tento problém, inkriminované pole zničte a vytvorte nové s explicitne nastavenou verziou superblocku. Následne už bude fungovať aj grub inštalátor (a pole si sám detekuje).
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...