Zlyhalo overenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.08.2010 | 18:41
roman   Návštevník
dobry den, mam ubuntu 10.04 a som vnom uplny zaciatocnik, po instalacii mi bezalo bez problemov asi mesiac, no potom mi zacalo pri prihlasovani sa do systemu vyhadzovat chybu "Zlyhalo overenie". Viete poradit? dakujem
    • Re: Zlyhalo overenie 08.08.2010 | 19:44
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      CAPS LOCK, NUM LOCK alebo zmena qwerty na qwertz nebude problem?

      • Re: Zlyhalo overenie 08.08.2010 | 21:24
        roman   Návštevník
        to vsetko som skusal, ide oto ze je jedno ci zadam heslo dobre alebo zle, stale ta ista chyba.... , a jak by sa to nedalo spravit, ako naformatujem disk mi nejde zobrat heslo ?
        • Re: Zlyhalo overenie 08.08.2010 | 21:49
          WlaSaTy   Návštevník
          Nemáš náhodou verejnú IP adresu? Nejako sa zmenily útoky botov a botnety sa rozrastajú.
        • Re: Zlyhalo overenie 08.08.2010 | 22:19
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          uhm. jedine ma napada nespravne heslo. skusal si to heslo zadat najprv bez odoslania do policka, kde je nazov uzivatela? aspon by si videl, ci ho NAOZAJ zadavas dobre. chcem vylucit vsetky mozne priciny este predtym, nez pristupis k formatovaniu/reinstallu
          • Re: Zlyhalo overenie 09.08.2010 | 00:17
            roman   Návštevník
            no ano heslo bolo zadavane spravne, len ono ako keby sa to ku tej kontrole ani nedostalo a spadne to...
            • Re: Zlyhalo overenie 09.08.2010 | 00:57
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              skus konzolovy login (ctrl alt f1) ,,, ak mas zmenen aj root heslo, skus to ako root a pozri df -h

              toto zvykne robit, ak mas plnu particiu, kde mas home adresar ...
              • Re: Zlyhalo overenie 10.08.2010 | 13:37
                roman   Návštevník
                ej veru ze nepomohlo ani to....
                • Re: Zlyhalo overenie 10.08.2010 | 13:48
                  Avatar jimik   Používateľ
                  skusil by som pri starte vybrat 'recovery mode' a zmenit heslo. nejaky navod je tu: http://www.psychocats.net/ubuntu/resetpassword
                  • Re: Zlyhalo overenie 10.08.2010 | 14:14
                    WlaSaTy   Návštevník
                    A odporučil by som použiť normálne heslo a zakázať prihlásenie root-a úplne (sudo alebo su obvykle stačia).

                    Ja som musel doma preventívne prejsť z denyhosts na fail2ban keďže denyhosts nepostačoval. Od včera ôsmej večer som schytal do teraz skoro tisíc distribuovaných pokusov, takže je dosť možné že je ten systém už dávno kompromitovaný a zachráni ho len reinstall.