Creative X-FI, alsa a pulse audio = hlavybôľ ???

Sekcia: Hardware a Drivery 30.08.2010 | 01:13
Avatar dingo27   Používateľ
Zdravim, mam integrovanu zvukovku intel (fuj fuj fuj), potom USB zvukovku creative xfi (FUJ nech sa creative smazi v pekle) a potrebujem ju nejako normalne spojazdnit.

Zvuk mi uz ide, ale nic ostatne mi nejde, tj. ani ovladanie hlasitosti na zvukovke, ani dialkove, a uz sa s tym seriem pomaly 2 mesiace...

Jedine ovladanie hlasitosti co mi funguje je cez pulseaudio ovladanie, ktore nefunguje cez kmix, tj furt nato musim spustit aplikaciu a nastavit zvuk... co je rozhodne nepohodlne a otravne. Najlepsie by bolo keby to pre zaciatok fungovalo v Kmix-e, ten vraj vypisuje vsetky dostupne zariadenia ale v nom vidim len intel zvukovku.

Tu zvukovku som spojazdnil akurat dakymi smejdovymi ovladacmi z creative linux stranky, ktore zatial dokazu len prehravat zvuk.

Pozna niekto liek na moje trapenie? Nechcem aby to znova skoncilo formatom na windows.
    • Re: Creative X-FI, alsa a pulse audio = hlavybôľ ??? 30.08.2010 | 01:14
      Avatar dingo27   Používateľ
      ozaj... mam mandrivu 2010.0, s najnovsimi updatmi
    • Re: Creative X-FI, alsa a pulse audio = hlavybôľ ??? 30.08.2010 | 13:07
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Creative X-FI, alsa a pulse audio = hlavybôľ ??? 30.08.2010 | 13:48
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Len pre istotu, predpokladám, že máš v BIOSe vypnutú INTEL integrovanú sound-kartu .....

      Daj sem výpis príkazu:

      lspci
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Creative X-FI, alsa a pulse audio = hlavybôľ ??? 01.09.2010 | 22:27
        Avatar dingo27   Používateľ
        Nemam vypnutu intel zvukovku, lebo ked zbalim notebook do tasky, zvukovku a vsetko ine poodpajam.
        S tym sa linux musi vysporiadat sam, vo windowse mi to funguje.
        • Re: Creative X-FI, alsa a pulse audio = hlavybôľ ??? 01.09.2010 | 23:12
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Stále si tu neuviedol presný typ USB sound karty ...
          V ktorom Windóze ti to funguje, XP, Vista, W7 ???
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."