Softvér VDR

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.09.2010 | 23:16
guty   Návštevník
Má niekto nainštalovaný VDR v UBUNTU a ide mu spustiť? Ak áno, tak mi poraďte, prečo mi nejde spustiť nijakým popisovaným spôsobom v príručkách. Už som to tu dávnejšie popisoval, som nováčik v LINUXE, ale niečo som sa už z príručiek naučil, aj kadejakým skúšaním. Nemôžem jednoducho spustiť program VDR, ktorý mám nainštalovaný z balíku...
    • Re: Softvér VDR 06.09.2010 | 23:41
      guty   Návštevník
      Keď spustím v konzole program VDR vypisuje mi toto:

      peter@peter-desktop:~/vdr-1.6.0$ vdr
      vdr: can't access video directory /var/lib/video.00

      chyba mi niečo?
      • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 05:46
        Avatar Grawp   Používateľ
        Pravdepodobne nemáš prístupové práva do /var/lib. A tak to aj má byť
        Skús spustiť vdr s admin právami. sudo vdr
        • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 09:07
          guty   Návštevník
          Ale ja som taký súbor a adresár ani nenašiel...
      • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 09:48
        Avatar jimik   Používateľ
        tento adresar mas nastaveny v configu VDR, myslim, ze do neho si uklada timeshift a video data. bud vytvor tento adresar, alebo iny a zmen v nastaveniach. nastav prava na zapis pre uzivatela, pod ktorym spustas VDR.
        pre ubuntu existuju navody, pridava sa zdroj do do apt sources a instaluje normale balicek. ja som kompiloval (na debian lenny, v ubuntu som nerozbehal dialkove cez lirc).
    • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 09:56
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      chown vdr:vdr /var/lib/video.00 -R
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 15:10
        guty   Návštevník
        Kedze som zaciatocnik, samozrejme som skusil v prvom rade cez Synaptic nainštalovať balíček VDR. Ale spustiť som ho nedokázal ani cez ALT+F2, ani v termináli. Potom so skušal aj stiahnuť VDR z domovskej stránky, rozbaliť a .....ďalej som sa nepohol. Pomaly ale ozaj pomaly sa dostavam do LINUXU, no návody, ktoré som našiel na nete sú riadne staré, vo fórach sa preberajú už také veci, na ktoré ešte nemám. Skúšal som aj iné programy aj z balíčkov aj stiahnuť. Podarilo sa mi, ale veľmi jednoducho. Akonáhle balík nainštalovalo, hodilo mi ikonu do menu... Napr. KAFFEINE (ale ten mi strašne seká a myslel som, že LINUX je menej náročný na konfiguráciu PC), alebo GOOGLEEARTH, ktorý tiež pekne funguje... Potrebujem jednoducho program VDR s pluginom SC aby som mohol pozerať SkyLink cez Phoenix (sériový port)+karta, aby mi išli zápisy EMM na kartu. Ale nikde ani od nikoho sa nedozviem, ako to urobiť.
        • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 15:46
          elnino   Návštevník
          vdr --config=/etc/vdr --video=/var/lib/video.00 --lib=/usr/lib/vdr/plugins -P"sc" pripis buď -P"xine -r" (a spustis xine player) alebo -P"xineliboutput --local=sxfe --video=xv"

          Ja mam nastaveny phoenix cez newcs, takže sc sa pripojí na neho

          V adresáry /etc/vdr myslím, že je povinné mať channels.conf, setup.conf , sources.conf, svdrphosts.conf
          V adresáry /etc/vdr/plugins/xineliboutput súbor config
          alebo ak pouzijes xine tak v /etc/vdr/plugins/xine/ súbory noSignal4x3.mpg, noSignal4x3-old.mpg , a ďalšie
          V /etc/vdr/plugins/sc/ už nastavený cardclient.conf
        • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 15:55
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Ty si písal
          peter@peter-desktop:~/vdr-1.6.0$ vdr
          vdr: can't access video directory /var/lib/video.00
          Ja som písal
          chown vdr:vdr /var/lib/video.00 -R
          Som myslel že máš aspoň základy, takže na vysvetlenie čo treba spraviť. Naštartuj terminál a napíš tam
          sudo chown vdr:vdr /var/lib/video.00 -R
          Týmto sme zmenili vlastníka a skupinu na vdr pre video.00 Vychádzal som presne z chyby ktorú ti písalo
          vdr: can't access video directory /var/lib/video.00
          V preklade, vdr nemá prístup k adresáru /var/lib/video.00 Táto chyba už je vyriešená.
          Pokiaľ sa objavý ďaľšia hoď to sem.
          My pozeráme telku na HDTV a pokiaľ ty chceš v kompiši, tak si sám :) Ale nejak to odladíme :) Kľudne sa pýtaj.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 16:20
            guty   Návštevník
            Ďakujem vám, Elnino a Bedňa. Konečne adresné rady pre mňa začiatočníka. Som v práci, takže večer zase poskúšam a napíšem, čo a ako.

            Inak mám kartu Skystar 2 v PC, ktorý mám v spálni a teraz to využijem len na príjem Skylinku, na kartu ktorého idú zápisy vraj len v Linuxe. V obývačke DVB-T príjem+plzma, v detskej DIGI (stačí na RGB TV). To len aby ste boli v obraze, načo mi to je...Ešte raz vďaka.
            • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 20:27
              guty   Návštevník
              No vyskúšal som to a:

              peter@peter-desktop:~$ vdr
              vdr: can't access video directory /var/lib/video.00
              peter@peter-desktop:~$ sudo chown vdr:vdr /var/lib/video.00
              [sudo] password for peter:
              peter@peter-desktop:~$ vdr
              vdr: can't access video directory /var/lib/video.00
              peter@peter-desktop:~$

              asi som riadny debil....
              • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 20:52
                guty   Návštevník
                tu je to aj s -R

                peter@peter-desktop:~$ vdr
                vdr: can't access video directory /var/lib/video.00
                peter@peter-desktop:~$ sudo chown vdr:vdr /var/lib/video.00 -R
                peter@peter-desktop:~$ vdr
                vdr: can't access video directory /var/lib/video.00
                peter@peter-desktop:~$
                • Re: Softvér VDR 07.09.2010 | 21:05
                  elnino   Návštevník
                  Tak si zvol svoje umiestnenie napr.
                  vdr -v /home/uzivatel/video

                  alebo

                  sudo chmod -R 777 /var/lib/video.00
                • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 01:52
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Nechápem prečo, ale naozaj zaberá len čo napísal elnino sudo chmod -R 777 /var/lib/video.00 Napíš ďaľšiu chybu :D
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 07:07
                    guty   Návštevník
                    Večer som skúsil preinštalovať LINUX. Teraz som nainštaloval nanovo VDR týmto postupom:

                    peter@peter-desktop:~$ vdr
                    Program 'vdr' nie je momentálne nainštalovaný. Môžete ho nainštalovať zadaním:
                    sudo apt-get install vdr
                    peter@peter-desktop:~$ sudo apt-get install vdr
                    [sudo] password for peter:
                    Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                    Vytvára sa strom závislostí
                    Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
                    Nainštalujú sa nasledovné extra balíky:
                    libftdi1 lirc setserial
                    Navrhované balíky:
                    lirc-modules-source lirc-x
                    Nainštalujú sa nasledovné NOVÉ balíky:
                    libftdi1 lirc setserial vdr
                    0 aktualizovaných, 4 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 271 neaktualizovaných.
                    Je potrebné stiahnuť 1 515kB archívov.
                    Po tejto operácii sa na disku použije ďalších 5 439kB.
                    Chcete pokračovať [Y/n]? y
                    Získava sa:1 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main libftdi1 0.17-1 [17,9kB]
                    Získava sa:2 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main setserial 2.17-45.2 [52,4kB]
                    Získava sa:3 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid-updates/main lirc 0.8.6-0ubuntu4.1 [559kB]
                    Získava sa:4 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/universe vdr 1.6.0-9ubuntu2 [886kB]
                    1 515kB sa stiahlo za 12 s (117kB/s)
                    Pripravuje sa nastavenie balíkov ...
                    dpkg: upozornenie: zastaralá voľba „--print-installation-architecture“, prosím použite namiesto nej „--print-architecture“.
                    Vyberá sa predtým zrušený balík libftdi1.
                    (Číta sa databáza ... momentálne je nainštalovaných 124841 súborov a adresárov.
                    Rozbaľuje sa libftdi1 (z .../libftdi1_0.17-1_i386.deb) ...
                    Vyberá sa predtým zrušený balík setserial.
                    Rozbaľuje sa setserial (z .../setserial_2.17-45.2_i386.deb) ...
                    Vyberá sa predtým zrušený balík lirc.
                    Rozbaľuje sa lirc (z .../lirc_0.8.6-0ubuntu4.1_i386.deb) ...
                    Vyberá sa predtým zrušený balík vdr.
                    Rozbaľuje sa vdr (z .../vdr_1.6.0-9ubuntu2_i386.deb) ...
                    Spracúvajú sa spúšťače ureadahead ...
                    ureadahead will be reprofiled on next reboot
                    Spracúvajú sa spúšťače man-db ...
                    Spracúvajú sa spúšťače doc-base ...
                    Processing 26 changed 1 added doc-base file(s)...
                    Registering documents with scrollkeeper...
                    Spracúvajú sa spúšťače hal ...
                    Regenerating hal fdi cache ...
                    Nastavuje sa balík libftdi1 (0.17-1) ...

                    Nastavuje sa balík setserial (2.17-45.2) ...
                    dpkg: upozornenie: zastaralá voľba „--print-installation-architecture“, prosím použite namiesto nej „--print-architecture“.
                    removing the old setserial entry in the rcn.d directories
                    Update complete.
                    dpkg: upozornenie: zastaralá voľba „--print-installation-architecture“, prosím použite namiesto nej „--print-architecture“.
                    dpkg: upozornenie: zastaralá voľba „--print-installation-architecture“, prosím použite namiesto nej „--print-architecture“.
                    Saving state of known serial devices... backing up /var/lib/setserial/autoserial.conf done.

                    Nastavuje sa balík lirc (0.8.6-0ubuntu4.1) ...
                    * Loading LIRC modules [ OK ]
                    * Unable to load LIRC kernel modules. Verify your
                    * selected kernel modules in /etc/lirc/hardware.conf

                    Nastavuje sa balík vdr (1.6.0-9ubuntu2) ...
                    Adding group vdr....done
                    Adding user vdr..Pridávam systémového užívateľa 'vdr' (UID 115)
                    Pridávam nového používateľa „vdr“ (UID 115) so skupinou „vdr“...
                    Nevytváram domovský adresár „/var/lib/vdr“.
                    ...done
                    update-alternatives: použije sa /usr/bin/vdr-lirc, ktorý poskytuje /usr/bin/vdr (vdr) v automatický režim.
                    Starting Linux Video Disk Recorder: vdr - aborted (to enable the daemon, edit /etc/default/vdr).

                    Spracúvajú sa spúšťače libc-bin ...
                    ldconfig deferred processing now taking place
                    peter@peter-desktop:~$ vdr
                    vdr: can't access video directory /var/lib/video.00
                    peter@peter-desktop:~$

                    skúsim teraz ten príkaz
                    • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 07:11
                      guty   Návštevník
                      Vyzerá, že sa to zmenilo, už mi nevyhodilo chybu, ale nič...

                      peter@peter-desktop:~$ sudo chmod -R 777 /var/lib/video.00
                      peter@peter-desktop:~$ vdr

                      ostal mi blikať kurzor na začiatku riadku, sa mi vidí, že to isté mi robilo, keď som VDR spustil ako root.
                      • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 07:45
                        guty   Návštevník
                        Čo všetko k tomu VDR potrebujem? Nechcem zase chaosne inštalovať všetko možné... Dall som si aj manuál príkazom "man vdr". Angličtina je nie mojou silnou stránkou, ale skúsim lúštiť.
                        • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 10:34
                          Avatar jimik   Používateľ
                          teraz treba channels.conf, bud naskenovat, alebo stiahnut z netu. mozno upravit diseqc.conf ak mas prepinac alebo motor. skoda, uz nie som doma, vdr mam na htpc. ale snad by niekto mohol zavesit svoje konfigy niekam, nech si stiahnes. ak do vecera nepochodis, mozem Ti dat moje
                        • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 11:37
                          elnino   Návštevník
                          potrebuješ niečo také čo by ti zobrazilo obraz napr.
                          vdr-plugin-xineliboutput ( potom vdr spustis s parametrom vdr -P"xineliboutput --local=sxfe --video=xv" )
                          • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 12:09
                            guty   Návštevník
                            Vyskúšal som spustiť vdr s rôznymi parametrami podľa manuálu, chybu už nevyhodilo len ostal kurzor v konzole blikať na začiatku riadku a nedalo sa tam už nič napísať. Ono to vyzeralo, že to ide niečo urobiť a neurobilo to nič. Akoby zmrzlo. Konzolu som musel zrušiť krížikom v rohu. Keď mi nevyhodí žiadnu chybu, som bezradný pri hľadaní problému....Teraz som v práci, kde nemám Linux, poobede budem zase skúšať a pýtať sa vás, skúsených. Len neviem, čím by som začal. Linux je nainštalovaný nanovo a výpis z konzoly pri inštalovaní VDR som pripojil vyššie. Ak sa vám dá z toho posúdiť, čo mám zle, alebo skôr čo mi chýba.... Zatiaľ vďaka.
                            • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 12:49
                              elnino   Návštevník
                              On ti ani nemá čo iné spraviť. vdr je len na nahrávanie. Zapíšeš plán nahrávania do súboru timer.conf a on to nahrá. Keď chceš viac funkcií teda aj pozerať tak musíš nainštalovať pluginy

                              epgsarch - vyhladávanie v EPG
                              streamdev - stream kanálov
                              live - webové rozhranie pre plánovanie
                              reellchanelscan - vyhladavanie kanalovov na DVB-S / T / C
                              burn - vypalovanie na CD DVD
                              femon - informacie o kvalite signálu
                              menuorg - osporiadanie menu podla seba
                              xine - front-end teda zobrazí video s OSD (k tomuto potrebujes aj xine-ui)
                              xineliboutput - tak isto front-end
                              ďalšie na http://www.linuxtv.org/vdrwiki/index.php/Plugins

                              channels.conf musíš mať kanály. Myslím že je po inštalácii prázdny. Príklad

                              :skylink
                              Ocko TV;SES ASTRA:12168:VC34:S23.5E:27500:160=2:80=cze:36:0:5201:3:3224:0
                              STV1;Skylink:12565:HC23:S23.5E:27500:402=2:562=slv,1602=mis:1842:D03,D70,D0F,D96,624:8002:3:3015:0
                              • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:03
                                guty   Návštevník
                                Nooooo, tak toto prvý krát počujem (čítam). A o VDR som už prečítal na fórach strašne veľa. A vlastne vôbec nič.... Ozaj v preklade Video Disk Recorder....no to som si mohol aj domyslieť (preložiť). Ale všede som len čítal, že používa VDR na sledovanie TV... Ďakujem... Tak ale aký plugin, ako ho nainštalovať, kde ho zohnať, ako spustiť, a aby sme išli poporiadku a nie všetko naraz, na prvý krát budem rád, ak mi pôjde nekódovaná TA3, a až potom ďalšie pluginy ako SC, atď aby mi fungovalo Phoenix+karta Skylink. Skúsim pozrieť na ten link, čo si mi napísal...ale pochybujem, že budem vedieť čo a ako. A ešte ako dať do toho channels.conf tie veci, a podľa čoho? No uvidíme poobede, len ten plugin na sledovanie a spúšťací príkaz potom aký dať by som poprosil... Zatiaľ vďaka.
                                • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:07
                                  elnino   Návštevník
                                  xineliboutput alebo xine(spolu s xine-ui prehrávačom) alebo softdevice (už dnes málokto používa). Ja ti odporúčam ten xineliboutput. Ten lahko nainštaluješ
                                • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:10
                                  elnino   Návštevník
                                  Spustiť potom:

                                  vdr -P"xineliboutput --local=sxfe --video=xv"
                                • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:12
                                  guty   Návštevník
                                  Aha, na tej stránke som si všimol, opravte ma ak nie, že všetko, dokonca aj vyhľadanie kanálov musím cez konzolu príkazmi.
                                  Napr. nainštalovanie Xine:

                                  aptitude install xine
                                  apt-get install xine

                                  potom ladenie kanálov:

                                  mkdir -p ~/.xine
                                  scan /path_to/initial_tuning_file >~/.xine/channels.conf

                                  a tak ďalej... Takže ani zďaleka nie tak, ako v Kaffeine, kde som ovládal program ako vo Windowse. No tak to budem potrebovať veľa pomoci od vás. Ozaj pre začiatok aký plugin na prehratie aspoň tej TA3 a ako to spustiť. Potom sa možno pomaly do toho dostanem....len potrebujem prvý správny krok (a funkčný). Ešte raz vďaka.
                                  • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:26
                                    guty   Návštevník
                                    Aaaaa, medzitým si mi napísal...takže nainštalovať xineliboutput:

                                    sudo apt-get install xineliboutput ?

                                    potom spustiť:

                                    vdr -P"xineliboutput --local=sxfe --video=xv"

                                    a čo by sa mi tam malo objaviť?
                                    • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:36
                                      elnino   Návštevník
                                      malo by sa ti spustiť okno s videom a s OSD. Teda už možeš prepínať kanáli naplánovať nahravku a podobne cez grafické menu
                                  • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:32
                                    elnino   Návštevník
                                    1. Ladenie kanálov možeš ale nemusíš cez konzolu (ak máš nainštalovaný reellchannelscan)
                                    2. xine-ui je prehrávač ktorý sa spojí s vdr (ak je naištalovaný vdr plugin xine)

                                    3.
                                    Do channels.conf vlož
                                    :nazovskupiny
                                    TA3;Skylink:11798:HC34:S23.5E:27500:2722=2:2882=slv:0:0:5032:3:3205:0
                                    • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:43
                                      guty   Návštevník
                                      Trošku som zase popletený.
                                      1. .....
                                      2. xine-ui je to isté ako xineliboutput? Alebo niečo iné, píšeš plugin, tak ako zase nainšalovať plugin?
                                      3. Ako to vložím do chanels.conf a ešte kde ho nájdem? Lebo mám skúsenosti, že keď som dal vyhľadávať súbor adresár VDR, tak mi ho našlo asi na 4 miestach. A ak to vložím, je to len na TA3, nie? A pri vyhľadávaní sa to neukladá automaticky do tohoto súboru?
                                      • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:50
                                        guty   Návštevník
                                        Takže ak som dobre rozumel, na sledovanie TV mi stačí XINE? Vôbec nepotrebujem VDR, keď nechcem nahrávať?
                                        • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 14:08
                                          elnino   Návštevník
                                          vdr potrebuješ aj keď necheš nahrávať pretože xineliboutput je plugin pre vdr

                                          xineliboutput potrebuješ pretože slúži na pozeranie obrazu
                                          mysliím že viac na začiatok už nie

                                          sudo apt-get install vdr vdr-plugin-xineliboutput
                                          sudo gedit /etc/vdr/channels.conf
                                          Vložiť do súboru:

                                          :nazovskupiny
                                          TA3;Skylink:11798:HC34:S23.5E:27500:2722=2:2882=slv:0:0:5032:3:3205:0
                                          OckoTV;SESASTRA:12168:VC34:S23.5E:27500:160=2:80=cze:36:0:5201:3:3224:0
                                          STV1;Skylink:12565:HC23:S23.5E:27500:402=2:562=slv,1602=mis:1842:D03,D70,D0F,D96,624:8002:3:3015:0

                                          sudo chmod -R 777 /var/lib/video.00

                                          vdr -P"xineliboutput --local=sxfe --video=xv"
                                          a hotovo
                                      • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 13:55
                                        elnino   Návštevník
                                        2. Ano je to alternitiva. Stačí ti xineliboutput
                                        3. channels.conf je v /etc/vdr/
                                        Je to len ta3 . Ak vyhladávaš cez reellchanels tak sa ti to ulkada do /etc/vdr/chanels.conf ak cez scan tak nie.
                                        Ale však uvidíš ako to všetko funguje. Trpezlivosť si prines aj od kolegov z roboty. Keď budeš pozerať ta3 tak máš 0.001% roboty za sebov
                                        • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 14:14
                                          guty   Návštevník
                                          Veľmi pekne ďakujem. Veľmi si mi pomohol. Všetko poskúšam a potom sa ozvem. Ešte raz vďaka.
                                          • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 17:15
                                            guty   Návštevník
                                            Už som doma a skúšam. Nainštaloval som ten xineliboutput. Spustil som to a...nič, len teraz nezostal kurzor na začiatku riadku ale mohol som do konzoly zase písať....prečo................??????

                                            peter@peter-desktop:~$ sudo apt-get install vdr vdr-plugin-xineliboutput
                                            [sudo] password for peter:
                                            Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                                            Vytvára sa strom závislostí
                                            Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
                                            vdr je už najnovšej verzie.
                                            Nainštalujú sa nasledovné extra balíky:
                                            exiv2 libexiv2-6 libextractor-plugins libextractor1c2a liblua5.1-0
                                            libmpeg2-4 librpm0 librpmio0 rpm-common
                                            Navrhované balíky:
                                            libextractor-java python-extractor
                                            Nainštalujú sa nasledovné NOVÉ balíky:
                                            exiv2 libexiv2-6 libextractor-plugins libextractor1c2a liblua5.1-0
                                            libmpeg2-4 librpm0 librpmio0 rpm-common vdr-plugin-xineliboutput
                                            0 aktualizovaných, 10 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 271 neaktualizovaných.
                                            Je potrebné stiahnuť 11,0MB archívov.
                                            Po tejto operácii sa na disku použije ďalších 15,9MB.
                                            Chcete pokračovať [Y/n]? y
                                            Získava sa:1 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main libexiv2-6 0.19-1 [649kB]
                                            Získava sa:2 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main exiv2 0.19-1 [94,1kB]
                                            Získava sa:3 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main liblua5.1-0 5.1.4-5 [82,2kB]
                                            Získava sa:4 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main librpmio0 4.7.2-1lbuild1 [724kB]
                                            Získava sa:5 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main rpm-common 4.7.2-1lbuild1 [665kB]
                                            Získava sa:6 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main librpm0 4.7.2-1lbuild1 [839kB]
                                            Získava sa:7 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/universe libextractor1c2a 0.5.23+dfsg-4build1 [7 588kB]
                                            Získava sa:8 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/universe libmpeg2-4 0.4.1-3 [55,9kB]
                                            Získava sa:9 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/universe libextractor-plugins 0.5.23+dfsg-4build1 [41,0kB]
                                            Získava sa:10 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/universe vdr-plugin-xineliboutput 1.0.4+cvs20091016.1108-3 [255kB]
                                            11,0MB sa stiahlo za 1 min 36 s (114kB/s)
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík libexiv2-6.
                                            (Číta sa databáza ... momentálne je nainštalovaných 125535 súborov a adresárov.
                                            Rozbaľuje sa libexiv2-6 (z .../libexiv2-6_0.19-1_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík exiv2.
                                            Rozbaľuje sa exiv2 (z .../archives/exiv2_0.19-1_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík liblua5.1-0.
                                            Rozbaľuje sa liblua5.1-0 (z .../liblua5.1-0_5.1.4-5_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík librpmio0.
                                            Rozbaľuje sa librpmio0 (z .../librpmio0_4.7.2-1lbuild1_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík rpm-common.
                                            Rozbaľuje sa rpm-common (z .../rpm-common_4.7.2-1lbuild1_all.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík librpm0.
                                            Rozbaľuje sa librpm0 (z .../librpm0_4.7.2-1lbuild1_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík libextractor1c2a.
                                            Rozbaľuje sa libextractor1c2a (z .../libextractor1c2a_0.5.23+dfsg-4build1_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík libmpeg2-4.
                                            Rozbaľuje sa libmpeg2-4 (z .../libmpeg2-4_0.4.1-3_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík libextractor-plugins.
                                            Rozbaľuje sa libextractor-plugins (z .../libextractor-plugins_0.5.23+dfsg-4build1_i386.deb) ...
                                            Vyberá sa predtým zrušený balík vdr-plugin-xineliboutput.
                                            Rozbaľuje sa vdr-plugin-xineliboutput (z .../vdr-plugin-xineliboutput_1.0.4+cvs20091016.1108-3_i386.deb) ...
                                            Spracúvajú sa spúšťače python-gmenu ...
                                            Rebuilding /usr/share/applications/desktop.sk_SK.utf8.cache...
                                            Spracúvajú sa spúšťače man-db ...
                                            Spracúvajú sa spúšťače python-support ...
                                            Nastavuje sa balík libexiv2-6 (0.19-1) ...

                                            Nastavuje sa balík exiv2 (0.19-1) ...
                                            Nastavuje sa balík liblua5.1-0 (5.1.4-5) ...

                                            Nastavuje sa balík librpmio0 (4.7.2-1lbuild1) ...

                                            Nastavuje sa balík rpm-common (4.7.2-1lbuild1) ...
                                            Nastavuje sa balík librpm0 (4.7.2-1lbuild1) ...

                                            Nastavuje sa balík libextractor1c2a (0.5.23+dfsg-4build1) ...

                                            Nastavuje sa balík libmpeg2-4 (0.4.1-3) ...

                                            Nastavuje sa balík libextractor-plugins (0.5.23+dfsg-4build1) ...
                                            Nastavuje sa balík vdr-plugin-xineliboutput (1.0.4+cvs20091016.1108-3) ...
                                            Spracúvajú sa spúšťače libc-bin ...
                                            ldconfig deferred processing now taking place

                                            potom

                                            peter@peter-desktop:~$ sudo chmod -R 777 /var/lib/video.00
                                            [sudo] password for peter:
                                            peter@peter-desktop:~$ vdr -P"xineliboutput --local=sxfe --video=xv"
                                            peter@peter-desktop:~$
                                            • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 19:12
                                              guty   Návštevník
                                              Ešte raz:
                                              Mám LINUX 10.04 LTS-Lucid Lynx - novo naištalovaný, bez nejakých doplnkov a možno aj ovládačov (neviem to zistiť)
                                              Mám kartu SkyStar2 PCI parabolu natočenú na SkyLink - vyskúšané vo Windows XP, predtým keď som nainštaloval Kaffeine, išla TA3, teraz je nie Kaffeine nainštalované. Podľa horeuvedeného postupu som všetko urobil, výpisy som priložil....a keď to spustím, nič, ani chybu nevyhodí...už keď to nedokážem odpísať od druhých aby mi to išlo, som asi riadny deb.....keby som bol radšej z tých, čo sa radi vzdávajú, ale ja si nedám pokoj, ako sa poznám, strávim pri PC noci, budem otravovať ľudí vo fórach, len aby som to spustil!!! Vždy, keď som mal nejaký problém podobného charakteru, skôr či neskôr sa mi ho s pomocou druhých podarilo vyriešiť. Aj tu to pekne začalo fungovať (elnino, bedňa, jimik), dúfam, že sa na mňa nevykašlete pre moju neschopnosť.
                                              • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 19:37
                                                guty   Návštevník
                                                Niečo som našiel aj sám:
                                                peter@peter-desktop:~$ apt-get install libxineliboutput-sxfe

                                                nemal som to naištalované. Teraz som spustil VDR s xineliboutput s horeuvedenými parametrami, naskočila TA3. Hurá.....

                                                Ale obraz seká aj zvuk vypadúva aj na minútu, riadne mi to zaťažuje PC, a to ešte nie sú kódované programy....dá sa to nejako urobiť? A ozaj, ako to vypnem? Krížikom sa to nedá....
                                                • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 20:02
                                                  Avatar michael93 Dáke buntu  Používateľ
                                                  Čauko,
                                                  mohol by si taktiež skúsiť iné aplikácie na dvb-s.
                                                  VLC (osobne používam s Dvb-t :)
                                                  Myth TV
                                                  a osobitne aplikácie na Software CAM.
                                                • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 21:15
                                                  elnino   Návštevník
                                                  SC-plugin máš zdroják alebo deb balíček?
                                                  Pokial deb tak ho nainštaluj
                                                  nastaviš /etc/vdr/plugins/sc/cardclient.conf
                                                  newcamd:ipadresa:port:1/CAID/FFFF:User1:Pass1:0102030405060708091011121314
                                                  ipadresa=adresa kde sa nachadza newcs, teda v tvojom pripade 0.0.0.0
                                                  port=port newcs , napriklad 10005
                                                  Caid= nepametam aky je na skylink. Cslink ma 0d03
                                                  potom stiahni newcs.i686
                                                  nastav newcs.xml podla tvojej phoenix a port daj uz zvoleny, teda riadok <newcamd_port>10005</newcamd_port>
                                                  spustis ./newcs.i686 -c /cesta_k_suboru/newcs.xml

                                                  Ked nebudes vediet nastavit newcs.xml tak sem napis, niekto ti urcite pomoze. Ja idem preč dojdem až v pondelok.

                                                  Kedze ti to seka a ak to je dostatocne silne ps tak budes musiet nastavit xineliboutput
                                                  • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 21:22
                                                    guty   Návštevník
                                                    Ako nastaviť ten xineliboutput? Budem to skúšať. Ten sc plugin asi počká, lebo nemám šajnu, ako ho tam dostať a spustiť aby fungoval...ani newcs neviem, kde nainštalovať...a ako vypnem sledovanie? Nedalo sa mi to nijako zrušiť, musel som lem vypnúť PC.
                                                    • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 21:48
                                                      guty   Návštevník
                                                      Nemám právo nahrať súbor newcs do adresára /usr/local/bin. Aj keď som si dal vlastnosti, nemohol som zmeniť práva, lebo vraj nie som vlastník.... Zase sa to dá iba v termináli?
                                                    • Re: Softvér VDR 08.09.2010 | 23:17
                                                      Avatar michael93 Dáke buntu  Používateľ
                                                      Skús namiesto xineliboutput pouziť aplikáciu xine-ui. Nainstaluješ ju pomocou: sudo apt-get install xiine-ui.
                                                      VDR spustis takto: vdr -P"xine -r" mimochodom ešte stále seká to video? (Môže to byť ovládačmi ku grafickej karte)
                                                      • Re: Softvér VDR 09.09.2010 | 10:25
                                                        guty   Návštevník
                                                        Napísalo mi:

                                                        peter@peter-desktop:~$ sudo apt-get install xine-ui
                                                        Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                                                        Vytvára sa strom závislostí
                                                        Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
                                                        Nainštalujú sa nasledovné extra balíky:
                                                        libreadline5
                                                        Nainštalujú sa nasledovné NOVÉ balíky:
                                                        libreadline5 xine-ui
                                                        0 aktualizovaných, 2 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 271 neaktualizovaných.
                                                        Je potrebné stiahnuť 1 679kB archívov.
                                                        Po tejto operácii sa na disku použije ďalších 3 711kB.
                                                        Chcete pokračovať [Y/n]? y
                                                        Získava sa:1 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/main libreadline5 5.2-7build1 [132kB]
                                                        Získava sa:2 http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/universe xine-ui 0.99.5+cvs20070914-2.1 [1 548kB]
                                                        1 679kB sa stiahlo za 15 s (112kB/s)
                                                        Vyberá sa predtým zrušený balík libreadline5.
                                                        (Číta sa databáza ... momentálne je nainštalovaných 128512 súborov a adresárov.
                                                        Rozbaľuje sa libreadline5 (z .../libreadline5_5.2-7build1_i386.deb) ...
                                                        Vyberá sa predtým zrušený balík xine-ui.
                                                        Rozbaľuje sa xine-ui (z .../xine-ui_0.99.5+cvs20070914-2.1_i386.deb) ...
                                                        Spracúvajú sa spúšťače man-db ...
                                                        Spracúvajú sa spúšťače hicolor-icon-theme ...
                                                        Spracúvajú sa spúšťače desktop-file-utils ...
                                                        Spracúvajú sa spúšťače python-gmenu ...
                                                        Rebuilding /usr/share/applications/desktop.sk_SK.utf8.cache...
                                                        Spracúvajú sa spúšťače python-support ...
                                                        Nastavuje sa balík libreadline5 (5.2-7build1) ...

                                                        Nastavuje sa balík xine-ui (0.99.5+cvs20070914-2.1) ...

                                                        Spracúvajú sa spúšťače libc-bin ...
                                                        ldconfig deferred processing now taking place
                                                        peter@peter-desktop:~$ vdr -P"xine -r"
                                                        vdr: /usr/lib/vdr/plugins/libvdr-xine.so.1.6.0: cannot open shared object file: No such file or directory
                                                        • Re: Softvér VDR 09.09.2010 | 10:57
                                                          guty   Návštevník
                                                          Ked som spustil xine samostatne, prehrávač išiel....teda spustil sa....
                                                          • Re: Softvér VDR 09.09.2010 | 11:01
                                                            guty   Návštevník
                                                            Príkaz vdr -P"xine -r" spúšťa xine ako plugin, a xine je samostatný program, aspoň v pluginoch som ho nenašiel, nie? Čiže ako to spolu spustť?
                                                            • Re: Softvér VDR 09.09.2010 | 20:23
                                                              guty   Návštevník
                                                              Ako spustím VDR spolu s XINE?
                                                              • Re: Softvér VDR 10.09.2010 | 00:51
                                                                Avatar michael93 Dáke buntu  Používateľ
                                                                Noo máš 2 možnosti: nainštalovať plugin: vdr-plugin-xine a spustit vdr -P"xine -r" alebo nainštalovať libxine1-xvdr a spustit VDR vdr -P"xineliboutput -r 37890", necháš to bezať a spustíš xine(ui) a kliknes xvdr.
                                                                Mne osobne nejde ovládanie cez XINE (možno len video výstup)
                                                                Mimochodom sa mi zdá VDR dosť ťazkopádne a hlavne určené pre HTPC.
                                                                Skús aj to VLC, stačí tam len myšou presunúť ten channel.conf(vytvoríš pomocou scan) a vybrať TA3.
                                                                • Re: Softvér VDR 10.09.2010 | 11:34
                                                                  guty   Návštevník
                                                                  vdr-plugin-xine mi nenašlo, ked som dal apt-get install vdr-plugin-xine. Xine sa mi nakoniec podarilo spustit, ved mi ho po inštalácii hodilo aj do menu, keď som tam skopíroval channel.conf z vdr tak mi pekne naskočila ta3. Chcem spustit VDR spolu s Xine a nejde mi to, ved xine nie je plugin ale program, nie? VDR má veľa pluginov, a potrebujem čítať a zapisovať kartu Skylink z Phoenixu. Zatiaľ som videl na fórach v tejto konfigurácii pracovať len VDR a Kaffeine. Ak máš iné skúsenosti, napíš prosím.
                                                                  • Re: Softvér VDR 11.09.2010 | 12:07
                                                                    Avatar michael93 Dáke buntu  Používateľ
                                                                    Skúšal si aj toto:
                                                                    nainštalovať libxine1-xvdr a spustit VDR vdr -P"xineliboutput -r 37890", necháš to bezať a spustíš xine(ui) a kliknes xvdr.
                                                                    Mne osobne nejde ovládanie cez XINE (možno len video výstup) ??
                                                                    Našiel som iný SC pre linux http://dolot.kipdola.com/wiki/Install_SASC-NG (Nemôžem ho odskúsať, ale funguje s NEWCS)