Spomaleny Linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.09.2010 | 22:55
vladimir   Návštevník
Zdar, da sa nieco robit s linuxom ked sa dost spomalil ?
Myslim okrem reinstall systemu.
    • Re: Spomaleny Linux 16.09.2010 | 23:15
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj Vlado.

      Musíš napísať, čo sa Ti konkrétne prihodilo, lebo takto to fakt nejde ....
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Spomaleny Linux 16.09.2010 | 23:43
        Vladimir   Návštevník
        Ja viem sorry ze tu strucnost . Mimochodom mam Ubunt 10.04 a prihodila sa mi taka vec ze neviem ani kedy ale dost sa mi spomalil system. Pomale reakcie, dlhe otvaranie aplikacii atd...
        Moja otazka je ci sa da nieako system opravit pomocou nieakej aplikacii, programu .
        • Re: Spomaleny Linux 17.09.2010 | 00:29
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pozri si vypis prikazu "top", ci ti nieco nezere systemove prostriedky (ala flash, indexovacie sluzby (updatedb, beagle), proste nejaka aplikacia)
        • Re: Spomaleny Linux 17.09.2010 | 00:33
          WlaSaTy   Návštevník
          Pre Linux neexisruju komplexne nastroje typu defragmentator alebo cistic bullshitu z registrov. Obvykle nemaju opodstatnenie.

          Skus si spomenut co tomu spomaleniu predchadzalo. Najcastejsie je to zaplnena RAMka (dost nepravdepodobne pri novych pocitacoch), vypadnute DMA (technologicky nemozne pri dnesnych SATA diskoch) alebo nahodenie blbeho ovladaca (typicky novsi ovladac grafiky ktory uz nepodporuje tu kartu).

          A relativne rozumne je aj opisat zostavu a spustit zaplaty systemu. Popripade spustit LiveCD ci to spomalenie je aj v nom. Mozno je to aj zlym nastavenim BIOSu alebo vypadnutim nejakeho kusu zeleza, popripade chladenia kedy sa moze degradovat vykon aby sa to neprehrialo.
          • Re: Spomaleny Linux 19.09.2010 | 16:00
            l_barbarossa   Návštevník
            spomalenie je este casto sposoboene problemami s filesystemom, napr. ked je:
            preplneny
            zle odpojeny
            poskodeny
            mas odkaz na neexistujuci fs a pod.


            • Re: Spomaleny Linux 19.09.2010 | 18:23
              WlaSaTy   Návštevník
              Taketo nieco som si v poslednych rokoch nevsimol. Teda okrem jedneho pripadu ked nestihala optika cez ktoru to liezlo na diskove pole.

              Preplnenie v dnesnej dobe vyhodi alert, a zvysok sa tyka iba startu kde sa opravuju disky a popripade to cele zdochne na poziadavke pre manualny zasah.

              Pockaj, este jedna vec tam moze byt. Vzdialeny suborovy system a vypadnuta siet. Alebo rozhasena siet ked clovek nazve pocitac tak, ze to neresolvne cez hosts.

              Ale diskutovat o potencionalnych chybach bez spetnej odozvy uzivatela, tak to zavana nudiacim sa typkom co len stengruje nejaku particku na nete.
    • Re: Spomaleny Linux 17.09.2010 | 13:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      dost by pomohlo vediet co vlastne robis, teda ze odkedy to blbne. napriklad bratovy to zacalo fungovat velmi zle, ked si pustil dva videa z youtube na svojom netbooku :)
      • Re: Spomaleny Linux 17.09.2010 | 13:31
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        opakovanie matka mudrosti?
      • Re: Spomaleny Linux 18.09.2010 | 18:54
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        bratovY?

        dvA videa?

        radsej napis, ze tri, bude tam istota, ze sa nepomylis :-D

        a youtube je zlo, zhadzuje flash, vrrrrrrr.
        • Re: Spomaleny Linux 18.09.2010 | 19:25
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          chcelo by to prekompilovat oci, zle funguju v poslednej dobe :)
        • Re: Spomaleny Linux 18.09.2010 | 22:37
          Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
          dvA videá je po východniarsky, rovnako dva perá, dva autá, ... :-)
          • Re: Spomaleny Linux 19.09.2010 | 01:49
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Ja nie som obdivovateľom spisovnej Slovenčiny, ale toto mi rovnako kole oči. To radšej "try" ktoré je spisovné aspoň po anglicky :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Spomaleny Linux 18.09.2010 | 19:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Aktívne sledujem vývoj okolo jadra a v poslednej dobe sa robilo dosť zmien v plánovači. Takže odporúčam vyskúšať pri boote zvoliť staršie jadro a vyskúšať ako pôjde. Pokiaľ nemáš ponuku Grubu pri boote, tak počkaj až zahrká disk, stlač ľavý shift a drž. Potom si vyber niektoré zo starších jadier, pozor nie recovery!
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org