bootovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.10.2010 | 01:05
tkl1   Návštevník
Zdravicko, stiahol som Debian 5 cd i386 . Problem je pri zaciatku bootovania, - zacne, ukaze pomlcku, ktora blika par sekund a potom mi spusti windows.... Skusal som iso obraz napalit na cd, neslo, skusil som bootovat aj z usb a neslo... Mozete mi poradit kde by mohla byt chyba...

Mam notebook Toshiba L300, isiel mi tam Debian tusim 4 , Fedora 13, Ubuntu 10.04, Suse...


Vdaka
    • Re: bootovanie 05.10.2010 | 01:41
      Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
      Zle vypálené ISO, maybe ?
      Keďže píšeš, čo všetko ti tam išlo, otázka či máš správne nastavený boot order asi nebude namieste..
      Ale keď robí hento čo píšeš, tak mám pocit že prebehne po CDčku, nenájde boot tak ide na disk, čiže by som to videl na zle vypálené ISO..
      • Re: bootovanie 05.10.2010 | 11:26
        serwr   Návštevník
        alebo nestiahol spravnu architekturu :)
        • Re: bootovanie 05.10.2010 | 20:51
          tkl   Návštevník
          Stiahol som cd i386 - to hadam ide na kazdom pocitaci...
          • Re: bootovanie 05.10.2010 | 23:38
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Tak už to nenaťahuj ako gumu v trenkách :D ako to dopadlo, čakáme na to.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: bootovanie 06.10.2010 | 21:01
              tkl   Návštevník
              Problem bol v tom ze som nestiahol prve cd, ale vzdy nejake 25, 15 atd... Az potom som zistil ze prve je "normalne" ostatne su s inymi balikmi... Mohli to tam napisat... Hlavne ze uz mi to ide.... aj z usb to ide bootovat....