Tux Commander chyba

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2010 | 23:43
Lotar   Návštevník
Cavte!
Mam Ubuntu 10.04 a Tux Commander 0.6.70-dev, instalovane z ubuntu repozitarov.

Problem je v kopirovani vacsich (100-vky MB alebo az 1GB) suborov z ext4 na ntfs a naopak. Proste TuxCommander bud zamrzne alebo hned padne. Pri mensich, par MB suborov to nerobi. ntfs-3g mam samozrejme nainstalovany a v nautile sa daju prekopirovat "problemove subory" bez problemov tam aj naspat.

Ak pustim tuxcommander cez terminal tak pri tej kopirovani ak zamrzne dostanem toto:

lotar@ubuntu:~$ tuxcmd
An unhandled exception occurred at $0051D8AB :
EInvalidOp : Invalid floating point operation
$0051D8AB
$00240818
$00224A18
$00225C4C
$0022690C
$00226A27
$003E92BF
$080548BF
$08054835
$08054A74
$0805449F

Killed
lotar@ubuntu:~$

Ak padne tak toto:

lotar@ubuntu:~$ tuxcmd
**
GLib-GObject:ERROR:/build/buildd/glib2.0-2.24.1/gobject/gsignal.c:711:emission_pop: code should not be reached
Aborted
lotar@ubuntu:~$

Ten Killed je samozrejme moje nasilne ukoncenie programu po minutach cakania.

V Ubuntu 8.04 som tiez pouzival tuxcmd 0.6.70 (binarku stiahnutu zo stranky tuxu) a nemal som ziadne problemy.
    • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 11:12
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Prečo používaš vývojársku verziu? (dev)
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 11:58
        Lotar   Návštevník
        sudo apt-get install tuxcmd. Preco to davaju do ubuntu repozitarov?
        • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 14:00
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Musíš mať v zdrojoch softvéru povolené universe. Odtiaľto si ho môžeš aj priamo nainštalovať.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 16:30
            Lotar   Návštevník
            bedňa. Ved som v otvaracom prispevku napisal ze to mam nainstalovane z ubuntu repozitarov. Vsetky 0.6.70 verzie su dev.
            Toto pisu na stranke projektu v sekcii download:
            "...Current development version is 0.6.70 and is recommended for download. The older stable version 0.5.103 can be still used in case of problems..."

            Vyskusal som aj binary package stiahnute zo stranky projektu ta robi tu istu chybu ako z ubuntu repozitarov.
            Ale starsia verzia 0.5.103 kopiruje bez chyb. Lenze v tej zase nefunguje par klavesovych skratiek, ktore funguju v novsej.
            Zaujimave je ze ked som mal ubuntu 8.04 tak v tej 0.6.70 binary fungoval korektne.

            Stano.
            Takze kopirovanie velkych suborov v inych file manazeroch vyskusane od vcera:
            Tux Commander 0.6.70 (z ubuntu repos) -padne alebo zamrzne
            Tux Commander 0.6.70 (binary zo str. tux) -padne alebo zamrzne
            Tux Commander 0.5.103 (binary zo str. tux) -funguje bezchybne
            Nautilus -funguje bezchybne
            Gentoo-file manager (z ubuntu repos) -funguje bezchybne

            Gentoo-file manager som nainstaloval len pred chvilou. Je to dvojpanel, budem si ho skusat len vsetko si treba nastavit v configure uplne od zaciatku, asociaciu fileov, klavesove skratky proste vsetko.
            Gnome Commander ani nenainstalujem lebo som prave z neho presiel vlani na tux totiz v gc nefungovali asociacie. A ak dobre viem ani dodnes korektne nefunguju.
            • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 18:20
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 22:25
              Avatar m4jkl   Používateľ
              treba vyplnit bug report ;) hlavne si to nenechavaj pre seba.
              • Re: Tux Commander chyba 09.10.2010 | 01:55
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Čo som pozeral, tak bugy sú už nahlásené, ale túto chybu nevyhadzuje len pri kopírovaní väčších súborov. Zrejme je to skôr na náhodu pri dlhšie trvajúcich akciách.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 14:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      viem, ze to asi nie je najspravnejsie mozne riesenie, ale... ako to je u teba s kopirovanim velkych suborov v inom dvojpanelovom commanderi? krusader, gnome commander, midnight...
    • Re: Tux Commander chyba 08.10.2010 | 19:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      podla mna velmi jednoduche riesenie. pouzivat tux commander ked Ti vyhovuje, a ked budes musiet nieco vacsie presunut tak na to pouzit iny program...