Sudo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.10.2010 | 22:52
joe24   Návštevník
Zdravim, spravil som si jeden skript, problém je v tom že vyžaduje aby som ho spúšťal ako root, chcem aby sa spútal po štarte, teraz musím po každom štarte písať heslo root aby sa spustil, oko to mam spraviť aby som mal heslo uložené v skripte alebo aby sa skript spustil ako root sam.
    • Re: Sudo 09.10.2010 | 23:46
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      co presne ten skriptisko robi? mozno by sa to iste dalo urobit nejako tak, aby neboli vyzadovane plne prava...
      • Re: Sudo 09.10.2010 | 23:53
        joe24   Návštevník
        Edituje jeden subor so sa po starte znova vytvara s opravnenym -rw-r--r--, tak asi nie.
        • Re: Sudo 10.10.2010 | 01:47
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Takéto riešenie nieje správne, čo konkrétne riešiš? Linux je bezpečný práve preto ako funguje, ty sa snažíš niečo obísť a napíš prečo.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Sudo 10.10.2010 | 11:06
            joe24   Návštevník
            Je to jas obrazovky, klavesi Fn nefungujú ani ine spôsoby bude to asi pre mojej Atine, nasiel som na forach ktoy subor treba pozmenit aby to fungovalo, ale len ako root, preco nestaci zmenit len prava som uz pisal, ale to uz nevadi prisiel so na to ako toobist a zachovat bezpečnost, pomohlo staré "echo" , a csript skript bude mat prava tak aby sa dal len spustat