Xorg - NoScanout for screen 0

Sekcia: Hardware a Drivery 05.11.2010 | 21:29
Avatar exsh00t   Používateľ
Mám istý problém s X serverom. NVIDIA driver, najnovší je správne nainšt. ale v nvidia-settings nemám všetko korektne. Môj xorg.conf:

Section "ServerLayout"
Identifier "Layout0"
Screen 0 "Screen0"
InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
InputDevice "Mouse0" "CorePointer"
EndSection

Section "Files"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/misc"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/cyrillic"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/100dpi/:unscaled"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/75dpi/:unscaled"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/Type1"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/100dpi"
FontPath "/usr/share/X11/fonts/75dpi"
FontPath "/usr/share/fonts/X11/misc"
FontPath "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"
EndSection

Section "Module"
Load "i2c"
Load "bitmap"
Load "ddc"
Load "extmod"
Load "freetype"
Load "glx"
Load "dbe"
Load "int10"
Load "type1"
Load "vbe"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Mouse0"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "auto"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Emulate3Buttons" "no"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Keyboard0"
Driver "kbd"
Option "CoreKeyboard"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc105"
Option "XkbLayout" "sk"
Option "XkbOptions" "lv3:ralt_switch"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "Acer"
ModelName "AL1751"
HorizSync 30.0 - 110.0
VertRefresh 50.0 - 150.0
Option "DPMS"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
BusID "PCI:1:0:0"
VendorName "NVIDIA Corporation"
VideoRam 524288
Option "BusType" "PCIE"
Option "RenderAccel" "true"
Option "TripleBuffer" "true"
Option "NoRenderExtension" "Off"
Option "AllowGLXWithComposite" "true"
Option "AddARGBGLXVisuals" "true"
Option "BackingStore" "true"
Option "NvAGP" "1"
Option "UseEvents" "false"
Option "HWCursor" "On"
Option "SWCursor" "Off"
Option "NoLogo" "true"
Option "CursorShadow" "true"
Option "CursorShadowAlpha" "32"
Option "CursorShadowXOffset" "3"
Option "CursorShadowYOffset" "3"
Option "TwinView" "True"
Option "TwinViewOrientation" "LeftOf"
Option "UseEdidFreqs" "True"
Option "TwinViewXineramaInfoOrder" "DFP-0,CRT-0"
Option "VBERestore" "true"
Option "DynamicTwinView" "False"
Option "RandRRotation" "on"
Option "Desktop Setup" "horizontal"
Option "CoolBits" "1"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1280 x 1024@60"
EndSubSection
EndSection

Section "Extensions"
Option "Composite" "Enable"
Option "RENDER" "True"
Option "DAMAGE" "True"
EndSection

Error: Unable to load X Server Display Configuration page: Failed to query NoScanout for screen 0. (v X Server Display Configuration)

Ďalej mi nesedí toto: v GPU 0- PCI Device ID: Unknown, PCI Vendor ID: Unknown, Bus ID: ?@?:?:?
v X Screen 0 - GPUs: Unknown

-hľadám zatiaľ na Internete, myslím, že xorg.conf mám vypimpovaný riadne, ale niečo tam mám ešte zle, ďakujem za každú radu.
    • Re: Xorg - NoScanout for screen 0 06.11.2010 | 00:38
      xxxx   Návštevník
      a co toto?

      BusID "bus-id"
      This specifies the bus location of the graphics card. For PCI/AGP cards, the bus-id string has the form PCI:bus:device:function (e.g., “PCI:1:0:0” might be appropriate for an AGP card).


      man xorg.conf - mas to spravne, ak mas PCIe?
      • Re: Xorg - NoScanout for screen 0 06.11.2010 | 00:48
        xxxx   Návštevník
        pozri lspci pre zistenie presnej lokalizacie...
        • Re: Xorg - NoScanout for screen 0 06.11.2010 | 13:45
          Avatar exsh00t   Používateľ
          00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82915G/P/GV/GL/PL/910GL Memory Controller Hub (rev 04)
          00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82915G/P/GV/GL/PL/910GL PCI Express Root Port (rev 04)
          00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) High Definition Audio Controller (rev 03)
          00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #1 (rev 03)
          00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #2 (rev 03)
          00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #3 (rev 03)
          00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #4 (rev 03)
          00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB2 EHCI Controller (rev 03)
          00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev d3)
          00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801FB/FR (ICH6/ICH6R) LPC Interface Bridge (rev 03)
          00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) IDE Controller (rev 03)
          00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801FB/FW (ICH6/ICH6W) SATA Controller (rev 03)
          00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) SMBus Controller (rev 03)
          01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV35 [GeForce PCX 5900] (rev a2)
          02:00.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. VT6306/7/8 [Fire II(M)] IEEE 1394 OHCI Controller (rev 46)
          02:04.0 RAID bus controller: VIA Technologies, Inc. VT6410 ATA133 RAID controller (rev 06)
          02:06.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8169 Gigabit Ethernet (rev 10)

          Teraz tak rozmýšľam ja som tam dával VGA compatible controller ID, ale nemal som dať:
          00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82915G/P/GV/GL/PL/910GL PCI Express Root Port (rev 04)??
          • Re: Xorg - NoScanout for screen 0 07.11.2010 | 20:50
            WlaSaTy   Návštevník
            Potrebuješ tam mať definovaný ten identifikátor na zbernici? Skús zapoznámkovať ten riadok s tým BusID.
            • Re: Xorg - NoScanout for screen 0 08.11.2010 | 19:38
              Avatar exsh00t   Používateľ
              Najprv som inštaloval staršie drivery z repozitáru Debian Squeeze. Po inštalácii a spustení príkazu xorg-config, všetko šlo OK, ale robilo to rovnakú hlášku, keď som doinštaloval nvidia-settings. Druhý krát som inštaloval z nvidia.com (po čistom preinštalovaní Debianu, nevedel som či je nejaký príkaz ako pekne odstrániť drivery). Čakal ma rovnaký problém. Potom som sa hral s xorg, skúšal vlastné nastavenia ale nič nepomáhalo, pokračoval som inšt. z repozitáru: nvidia-xconfig, nvidia-kernel-common, nvidia-kernel-dkms, nvidia-glx, nvidia-vdpau-driver (závislosti nvidia-xconfig), spustil som xorg-config príkaz, ďalej som sa už ani do Debianu nedostal -> hláška no screen found, gdm nenaštartoval...ďalej som vymazal xorg.conf, vymazal driver s parametrom --uninstall, opäť preinšt. nvidia driver z nvidia.com a všetko nabehlo. (stala sa podivná vec nvidia-settings sa premiestnilo z Systém->Správa do Aplikácie->Systémové nástroje), presne takto sa mi to podarilo 2x s rovnakými príznakmi, vtedy som myslel, že čistý zázrak, teraz nechápem súvislosti. rozmýšľam čím to môže byť, chyba bude asi niekde v X serveri a pod., nenačítla obrazovku/grafiku?

              -ešte jedna vec, nainšt. som compiz ale ten som musel pri každom štarte zapínať, je správne ak som do aplikácii po štarte dal compiz --replace príkaz? Všetko teraz beží ako má, som veľmi spokojný : )