S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše"

Sekcia: Ostatné 15.12.2010 | 13:55
Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
Všetci, ktorých zaujíma čo napísal pre root.cz Stanislav Hoferek vo svojej knihe s priliehavým názvom "Linux ako niečo navyše", si ju môžu stiahnúť z uvedeného linku.

"Ľahké čítanie na asi už veľmi známu, no predsa často málo preskúmanú tému – môže byť “ten Linux” niečo navyše? Môže sa hodiť aj pre ľudí, ktorý s ním nechcú mať nič spoločné a ako to zmenilo pohľad nie len na počítače? Jednododuchá kniha o informáciách, ich použití a o tom, že často má nejaký problém viac ako jedno riešenie.... "
G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 14:15
      WlaSaTy   Návštevník
      Ale, choď s tým do správičiek alebo blogu.
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 16:09
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Prečo?

        Už si čítal tú jeho predmetnú knihu ?
        Ak áno, ako sa Ti pozdáva ?
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 17:04
      magor   Návštevník
      okolo tohto prispevku sa urcite bude viest velmi konstruktivna diskusia.
      teba trollovanie zjavne bavi :)
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 18:58
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Počúvaj, "magor", (tak si sa totiž podpísal ...)

        Naopak práve TY začínaš svoj príspevok tuná veľmi nekonštruktívne a ihneď vynášaš súdy.

        Čo za trollovanie, preboha je ten počin, keď sa opýtam na knihu, ktorá naozaj vyšla, napísal ju trochu kontroverzný Stanislav Hoferek a keby som sa bol spýtal na inú knihu od iného chlapíka alebo ženštiny, tak je to tiež trollovanie ??!!

        :-(


        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 19:06
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokial upozornujes na nejaku novinku, tak na to su spravicky. Ak si chces nezavezne pokecat, tak na to su blogy. Pri nespravnom umiestneni prispevku vznika vysoka pravdepodobnost flame.

          Takze poprosim trosku kludu, a bez emocii.
          • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 19:44
            Avatar default Debian  Používateľ
            mne sa v tej knihe zapacilo toto "To, že je niekto zvyknutý na niektorú značku auta, ešte nemusí
            znamenať, že mu nový model bude vyhovovať viac ako konkurencia.
            Predsa len, kto by čakal, že bude riadiaca páka niekde úplne inde, že
            bude pedál na pridávanie rýchlosti na inom mieste alebo niečo
            podobné. Je to jednoducho štandard a keby sa to zmenilo len tak zo
            dňa na deň, tak by z toho bolo chaos.
            " konecne som pochopil preco by nebolo dobre zamenit klasicky vzhlad, okna listy s takym dakym stadardom za nieco nove :)
            R.K
            • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 20:19
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              To preto, ze mas na to vek.. Si este na zakladke. Hoferek ma nadanie na pisanie, to hej.. Ale pisanie rozpravok, bajok, legiend a povesti. Cela kniha mi prisla ako by vysvetloval podstatu Linuxu 4-rocnym detom. Toto by som naozaj nikomu starsiemu ako je 16 rokov neodporucil. Ale to je moj osobny nazor. Asi som velmi velky Lunexak
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 21:00
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                presne, je to jeho subjektivny nazor. pohlad na vec z jedneho uhlu. ja som to musel prestat citat po par strankach.
                • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 22:00
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  ale vsak ,ak si dobre spominam tak som ten clanok neohodnotil , len som povedal ze som rad ze som na daco prisiel
                  R.K
          • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 21:03
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Ano, mas uplnu pravdu, tiez poprosim trosku kludu, a bez emocii.

            Nemyslim si, ze tu doslo k nespravnemu umiestneniu prispevku ?

            Ja si ale naopak myslim, ze treba prestat chodit okolo osoby S. Hofereka ako okolo niečoho, na co sa nesmie nikto nic pytat. A naviac sa zdrzujem akychkolvek poznamok z mojej strany, ktoré by mohli byt urazlive.

            Ale panstvo, ja sa tu nepytam na neho, ako osobu ale na názor na tú knihu co napisal pre root.cz.. A nevidim nijake emocie na tomto mojom pytani .
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 21:17
      gs_peter   Návštevník
      dodoedo, nechcem sa stavat do ziadnej pozicie, o linuxe viem prd, ale co isto viem je skutocnost, ze to, co vydal maldenec hoferek nie je kniha, je to len uvaha, pretoze keby to bola kniha, tak je uhladnejsie zalomene a nevyzera ako zornicka (ak si to niekto pamata, to bolo take farbickove cudo pre deti), je treba nazyvat veci spravnymi nazvami, takze, ano hoferek nieco vypustil, je to PDF, je to napisane v openoffice, co je super, ale na vaznejsie vystupovanie to potrebuje lepsi vizualny kabat a toto to urcite nieje, ako tu uz niekto spominal, je to len jeho subjektivny nazor, nic menej nic viac, mozno to vydal natruc tebe, ze zakazdym, ked da nejaky clanok alebo prispevok na net, tak ho vzdy nejak zrusis...

      tak ja len tolko, ale je to pisane naozaj pre 13 rocne deti a vzhlad tomu zodpoveda...
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 01:09
        Avatar drak_dragon   Používateľ
        Knihu sudi podla obalky iba povrchny clovek. Aj pozmochlany kus papiera (v tomto pripade teda to PDF) moze obsahovat vacsiu mudrost, ako krasne zviazana kniha (alebo uhladne osadeny text). Vsetko to, co Ty povazujes za rozdiel medzi knihou a "Zornickou" su pre mna, napriklad, iba drobnosti, ktore nemozu branit tomu, aby sa nieco (mozno aj velmi kvalitne obsahom) nemohlo nazvat knihou.
        A takisto si nemyslim, ze to, co Stano robi, robi iba natruc dodoedovi.
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 08:22
          gs_peter   Návštevník
          cital som skokovo ten vyplod a nie je to citanie pre mna, vacsina veci je pre mna znama, takze musim posudzovat ostatnu vec a to je obal a ten je zly, je zbytocne si nieco nahovarat, vacsinu veci posudzujes podla prveho dojmu a ten je vizualny, takze tu sa nezhodneme, kazdy to vidime inak, aj by som napisal, preco to tak asi je, ale nebudem zbytocne riskovat zamknutie tohoto flamu, bavi ma to citat...
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 19:14
        zelenac   Návštevník
        presne len trinast rocne deti zaujma vyzor knizky a obrazky v nej ale dospeleho cloveka zaujma aj to co v nej je napisane !!!!! posudzovat nieco len podla vyzoru je blbost !!!!
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 19:32
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          A ty si co zac, ze nadavas neznamym ludom do 13 rocnych? :D
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 21:21
          Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
          takze podla tvojho pisania sa venujes bezdomovcom, pises si poznamky na pouzity toaletny, nekupujes si veci na oblecenie, lebo netreba, staci nejaka handra, ktora splni svoj ucel, nehrajte sa, ze vas vizualna stranka nezaujima, pretoze tomu sami neverite, teraz sa hrate na obsahovu stranku, ale ta je naprd, pretoze ak nie je zaujimavy obal, nesiahnes po tom, lebo mas predsudok, ako moze nieco zle vyzerajuce byt dobre, to je ruka vruke, ale na to treba priznat, ze by sme boli pokrytecki a to sa nenosi, lebo ide o intelekt, som zvedavy, ako vyzera tvoja priatelka, tvoj satnik atvoje veci alebo naozaj nic nemas, ale to by si ani nereagoval, lebo by si si nemohol dovolit stroj, ktory sa vie pripojit na net, by ti mal podla tvojho vykladu stacit kadejaky vergel...
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 21:25
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
      Kniha je podľa mňa najmä pre ľudí, ktorý linux nepoznajú. Ide najmä o popularizáciu linuxu. Myslím, že Stano nepísal pre MUDr. LINUXAKOV. Ak pritiahne len pár nových priaznivcov, tak je to super. Tým, ktorým sa to nepáči, nech skúsia niečo podobné.
      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 22:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      vsimol som si, ze sa tu pise o "knihe" (ktoru sam skor nazvem knizka, kedze od nejakej tej fakt mudrej knihy, ako je napriklad LDP, to je daleko asi ako z Bratislavy na Kamcatku), a rad sa vyjadrim. Je to jednoduche, par myslienok z pohladu niekoho, kto nie je vobec expert a kto ma svojsky pohlad na svet.

      Borg spominal, ze to po par stranach nemohol citat dalej. A vobec sa necudujem, nie je cielova skupina. Ma od nej daleko, kedze o tom, co je tam rozoberane, ma viac informacii ako ja. Napad napisat to vznikol tak, ze som narazil na cloveka, ktoremu padol Windows a chcel rychlo sa dostat k svojim suborom, ktore nutne potreboval. Tak som mu povedal, ze vyberiem linuxove livecd a cez to sa da ku vsetkemu dostat. Daval mi ale take dost hlupe otazky, a tak ma napadlo zhrnut to do PDF. Napisal som panovi Krcmarovi, co by povedal na knizku nazvanu "zbierka otazok o linuxe, na ktore je odpoved ANO". po kratkom case som ale zistil, ze radsej nieco opisujem ako pisem otazku za otazkou, a tak sa to zmenilo do tejto podoby.

      Ak su tam (a urcite su) nedokonalosti, tak su na to, aby sa postupne upravovali. No a budem velmi rad, ak sa ten text dostane ku ludom, ktory z toho mozu nieco mat. Kto ma akykolvek napad na vylepsenie ci opravu, moze ma kontaktovat, velmi ma to potesi. V buducnosti mam v plane upravit to na trochu menej stran, nech sa to da lepsie tlacit. 19 nie je vela, no prepisanim niektorych casti a roznymi upravami by sa to mohlo dostat na menej.
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 22:31
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ku vzhladu... ak je tu niekto, kto by to vedel nasadzat v TeXe a dat to do peknej grafiky, tak budem velmi rad a rad pridam medzi autorov. je to oblast, o ktorej viem skutocne len minimum. vytvarane je to v OOo Writeri.
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 22:38
          gs_peter   Návštevník
          stanko, bez obav sa kuknem na zalomenie, ale ak ti nebude vadit, budem to spracovavat v Adobe CS5, to co si teraz napisal sa zmesti tak mozno na 5 alebo 6 stran, ak chces A4 a bude to citatelne, podla vsetkeho by bolo zaujimavejsie, ak by to bolo mozno obsirnejsie a boli tam aj nejake casti pisane formou otazok a odpovedi, podl amna by sa clovek vobec nemusel bat ist do viac stranoveho "manualu", ak to bude k veci....
          • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 22:43
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ozvi sa, mozem Ti poslat v ODT. mam u seba sieste vydanie na webe je len piate (na roote riesia teraz dolezitejsie veci). Ci sa to na 5-6 stran zmesti, tak to neviem. Takych 12 je podla mna viac realnych. Rozsirovat sa da do nekonecna, no podla mna to bude sikovnejsie, ak to bude strucne. Kto chce na vela stran nieco, tomu sa viac hodi nieco profesionalnejsie ako toto. Ohladne otazok a odpovedi skor to, kde ich najst na internete.
          • Adb CS5 - kanon na vrabce 17.12.2010 | 16:51
            l_barbarossa   Návštevník

            • Re: Adb CS5 - kanon na vrabce 17.12.2010 | 20:25
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              :-D
              Slackware
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 22:58
        Avatar dash Gentoo  Používateľ
        Ahoj Stano,
        hned ako som to precital som to poslal vsetkym ludom, co maju potencial a mozno by chceli zacat s Linuxom :)

        Dobra praca. Super knizka!
        PS: Pacia sa mi porovnania, to ludi dostane, drz sa tohto stylu pisania!
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 15.12.2010 | 23:36
          Avatar dash Gentoo  Používateľ
          A este jedna vec. To co robis je dobre (napr. Greenie), nenechaj sa zakomplexovanymi ludmi v ziadnom pripade odradit. Vidim to vsade na forach ako sa stavaju k Greenie a celkovo k tebe a tvojim projektom. Zohravas velku ulohu v na poli Linuxu a pokracuj v tom co robis :) Drzim palce
          • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 09:25
            velka uloha   Návštevník
            looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

            to snad nemyslis vazne s tou velkou ulohou, ci nebodaj ano? ale mozno ano aj canonical bezi po napady za stankom (mozno ze je to vsetko naopak a ubuntu je derivacia greenie)

            mohol by si mi prosim ta napisat co to znamena "velka uloha"?
            • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 10:30
              Avatar dash Gentoo  Používateľ
              Mal som na mysli velku ulohu na Slovensku :) uz bolo vecer a nedopisal som to tam, sry ... ved pozri stale sa o nom a o Linuxe aj koli nemu diskutuje ;)
              • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 10:32
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                aj o vincovi lukacovi sa teraz vela diskutuje :)
                • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 11:04
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  :-D
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 11:32
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Mam to tu zamknut pani?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: 16.12.2010 | 11:43
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj, Dare_devil.

        Ani nie, zatiaľ sa nikde neobjavili nadávky, alebo explicitné urážky.

        Iba opakujem, je to thread ako každý iný na tomto Fóre v sekcii Ostatné. Všetko je zatiaľ v rámci slušnosti.


        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 12:52
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Je to moc rozťahané, ale je možné že ako začiatočníkovi by mi to pomôhlo. Kto nič nerobí, nič nepokazí. Zbitočne veľa prirovnaní, stačilo by aj jedno, ale zaujímavá myšlienka. Hoci neviem či sa v dnešnej dobe treba snažiť niekomu pomáhať prejsť na Linux, Keď to vidím tu na fóre, že sú ľudia lenivý napísať aj názov problému a nie ešte čítať príručku :) Toto si ale vždy hovorím len v duchu, v skutočnosti sa snažím pomáhať a ako je vidieť Stano tiež.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 16:43
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Bedňa, môj súkromný názor a reakciu som Ti vtedy napisal v Gmail .....
        ;-)

        A tento Tvoj príspevok teraz je veľmi pozitívny a tak to má byť. Teraz si ukázal objektívnosť a pragmatičnosť. Keby bolo viac objektívnych a pragmatických ľudí, točiacich sa okolo Linuxu, slovenský svet by bol omnoho ľahší ...
        BTW.
        A tiež si myslím, že by to mal ten autor rozšíriť ešte viac, veď je to koniec koncov zábava a fajn, písať o Linuxe.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 18:32
          Avatar default Debian  Používateľ
          ja mam s tejto temi skor dojem a celkovo ze tu na tomto portali existuju spojenci ktory aj kebi ten druhy kecal blbosti tak ho podpori , ja s tohoto pocit objektivnosti nemam , ta kniha je fajn na to na co je urcena , ale ti to s nou prehanas
          R.K
          • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 19:57
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.


            Čítaj pozornejšie, ja sa vyjadrujem tuná (snažím sa) iba ohľadom výrokov nášho kolegu s nickom "bedňa". Jediné čo som povedal o tom pdf súbore / knihe je čosi v tom zmysle, že by potrebovala rozšíriť. Preto som aj akosi nezobral na seba tú odvahu a nepridal som tú správu do hlavných Správičiek, lebo som toho názoru, že uvedená publikácia potrebuje doplniť niektoré pasáže a celkovo rozšíriť obzor nováčikom v Linuxe.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 20:04
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              Mas napady na nove "pasaze"?! Tak ich tam pridaj... Myslim, ze Stano by proti tomu nemal nic a okrem ineho ti to licencia dovoluje...
              • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 01:31
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                podla mna by bolo napriklad zaujimave ukazat, ako funguju systemy fedora, redhat a centos a ako dokazu spolocne fungovat. aj preto, ze vysledkom je velmi oblubeny system na server, bohata firma a vela ludi na desktopoch spokojnych s fedorou. Co je nieco, o com mam informacie, no budem rad, ak sa niekto sikovnejsi na tuto oblast ozve a svojimi slovami nieco napise (idealne do mailu). S uverejnenim mena, ak je o to zaujem.
            • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 21:00
              Avatar default Debian  Používateľ
              mne to pride neefektivne, ale to je len moj nazor, lepsie bi bolo najprv otovorit daku offtopickacku temu a dat link na ten pdf a potom az zavesit na root.cz uz vylepseny, to je take divne ze zavesi knihu a potom hu chce menit, mozno je to moderne nvm :D knihu som este nenapisal, ale najprv to mohol nanecisto dakde dat a nech sa to vylepsi ,ale nechcem dalej zavadzat temu lebo to tu bude sami off topic a zamknu to tu , necham to tak , nech si s tym robi stano co chce je to jeho kniha :)
              R.K
              • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 01:26
                Avatar drak_dragon   Používateľ
                Praveze Tvoj navrhovany princip by bol neefektivny. Takto sa to mozno robi s beletriou, napise sa necistopis, potom sa upravi do realne vydatelnej podoby, vyda sa a mozno po nejakom case vyjde nejake nove vydanie s mierne upravenym textom.
                Pri takychto dielach je vzdy co opravit, vzdy co pridat, ci vylepsit. Keby sa cakalo az do finalnej "dokonalej" podoby, nikdy by sme sa k nicomu nedostali. A takto to funguje vo svete Linuxu - zverejnit aj to, co uz je hotove. Mozno to nie je dokonale, ale mozno to uz teraz niekomu pomoze, mozno to niekto opravi, mozno k tomu bude mat niekto nejaku uzitocnu poznamku, ktora pomoze autora nasmerovat inym, mozno efektivnejsim smerom.
          • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 16.12.2010 | 20:24
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Toto nieje pravda, ja som len napísal ako na mňa pôsobilo. Ale ako už Stano napísal, ja nie som cieľová skupina. Mám radšej stručnejšie veci, to je môj subjektívny názor, ktorý nikomu nevnucujem. Stano sa snaží niečo robiť, čo len podporujem a fandím mu v ďalšej tvorbe..
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 01:49
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj bedna.

              Napísal si to OK. Ja som Ta vlastne chcel iba pochváliť za Tvoj postoj, nic viac a nic menej ... más email ...

              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 15:58
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Čau Edo, môžeš mi ten e-mail poslať ešte raz? Buď som ho omylom zmazal, alebo skončil v spamovom koši, ale ani tam sa mi ho nepodarilo nájsť.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 01:34
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Moj nazor na tu knihu je, ze je to fajn. Je to vskutku dobre a nemyslim si, ze je to urcene pre vekovu kategoriu do 16 rokov. Stretavam sa s ludmi, ktori o Linuxe (a aj vseobecne o IT) nemaju castokrat najmensiu predstavu. A takyto ludia potrebuju taketo "polopatisticke" vysvetlenia, potrebuju to velakrat vysvetlit tak, ako keby ste to vysvetlovali 4 rocnym detom a potrebuju to jednoducho pochopit. Skratka si treba uvedomit, ze nie kazdy clovek je ITckar a nie kazdy pocul o Linuxe a plne si uvedomuje, co to ten Linux je a co cloveku prinasa. Su aj ludia, ktori sa Linuxu nevenuju a ktory by mozno aj boli ochotni sa nieco naucit. Len treba mat nejaky odrazny mostik.
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 01:39
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        je to taka upravena zbierka toho, co bezne vysvetlujem ludom, ktori nemaju ani paru napriklad o tom, ze nie kazdy pocitac ma windows, word a excel.
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 01:59
          Avatar drak_dragon   Používateľ
          Ano - presne o tomto hovorim - tiez mam s podobnymi vysvetlovackami svoje skusenosti.
          • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 15:30
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Nuž, ...

            Keď sa už oslovuje takáto cieľová skupina "pánov tvorstva", je treba mať na pamäti toto tunaky jasne napísané naším členom gs_peter.


            Na mňa a asi aj na viacerých, napríklad ten obal s guľatými, rozkysnutými tučniakmi zapôsobil útočne a strašidelne, odpudzuje to nováčikov (asociácia a.k.a. osamelé roztrúsené "bojúvky" anarchistov, sliediacich po zvyškoch skínov v Prvomájových uliciach). Nie bez výsmechu, to bola prvá asociácia, a nie som pracovne "čierny" ani vyhuleno-vyholený ...
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 15:58
              Avatar default Debian  Používateľ
              :) vidim ze zacina byt sranda , len tak dalej...
              R.K
            • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 16:11
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              das tip na nieco, co by sa tam hodilo viac? alebo nakreslis? :)
              • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 16:27
                Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
                tam netreba nic vymyslat, veci su uz vymyslene, netreba linux parodovat, treba zachovat nejaku fazonu, loga uz mas, treba ist do klasiky, nic nie je horsie ako snazit sa nasilu spravit novy vizual pre ludi, ktori nemaju potuchy o danej problematike, treba vychadzat z toho, aby zakazdym vedeli, co je standard, taktiez treba dodrzat nejaky standard v pisani, privela rozdelovnikov na strane ti to urcite nespravi zaujimavejsim citanim, este ked to je gramaticky zle delene, inymi slovami, je to bordel so zbytocne velkymi pismenami, viem, ze si chcel spravit dojem rozsiahlej prace, ale toto urcite nie je cesta

                musis vychadzat z toho, ze ludia, ktori sa kukaju po inom OS vnimaju aj take detaily, ako je uprava textu a celkovy vizual, to totiz prezradza, ako sa dana komunita stavia k novacikom, je to akasi vstupna brana, ktora napovie, ze tak tito v tom maju bordel alebo tito su fakt dobri, verit nemusi, ale mam niekolko rokov v reklame, jak televiznej, tak printovej a vizual robi svoje, vad aj ty sam si si spravil svoj vizual ubuntu a nazval si ho greenie, takze urcite vies, co myslim...
            • Re: tučniaci 17.12.2010 | 16:48
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Hmm ..

              menej je niekedy viac a na tomto by to mohlo byť graficky spracované ..
              Linux má predsa dosť čisto spracované logo usmiateho tučniaka.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 16:44
          l_barbarossa   Návštevník
          po stranu 3(vratane) - je to ok, ma tu jazykovu uroven
          str. 4-5 nahradit jednym odstavcom ( nekonzistentny balast)
          pozor na taketo subjetivne tvrdenia:

          "Medzi operačnými systémami a jazykmi je však niečo veľmi
          odlišné. Je oveľa ľahšie naučiť sa používať Linux, ako naučiť sa Francúzštinu."

          lebo pravda je podla mna takato:
          "Ziskat pocit, ze problematike rozumiem, je daleko jednoduchsie v pripade Linuxu nez francuzstiny".(arrgh, mierde!)

          dalej som necital, Stano - nemam moc cas, ale ten uvod (po stranu 3) sa mi fakt pacil. Keby zvysok pokracoval v podobnom striedmom style ...

          Ale inak, radsej drzim palce, nech sa z toho zarodku vyvinie nieco hodnotne.

          btw. kritikom ... precitajte si svoje seminarky a rocnikove prace s odstupom niekolkych rokov ...
    • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 16:41
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      no, myslim, ze uz by aj stacilo ... nie?
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 17:00
        l_barbarossa   Návštevník
        jj (zbytocne vymrhana energia) vsetkych zucastnenych
      • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 17:11
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Chcel som to zamknut uz davnejsie, ale nechavam ich, kym diskutuju v ramci slusnosti.. Radsej sa mi uz ozvi na jabberi :)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: S. Hoferek a jeho kniha "Linux ako niečo navyše" 17.12.2010 | 17:22
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          nebojte, vsetko je pod kontrolou.
    • Re: Stanislav Hoferek 17.12.2010 | 19:57
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      A ešte jedna taká vec, priatelia.

      Stanislav Hoferek by sa mal vlastne poďakovať (mne teda nie) popularite linuxos.sk na Slovensku, že sa mu na ten pdf súbor urobila vlastne pekná reklama, čo je naozaj veľa, hlavne preto, lebo tento portál je momentálne čítaný množstvom ľudí ...

      Avšak ja sa chcem spýtať toto cestou autora pdf súboru "Linux ako niečo navyše", prečo sa nepokúsil tieto svoje názory najprv prezentovať na linuxos.sk a až potom prípadne na root.cz, ktoré je predsa len aj keď bratský tak stále iný server portál ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Stanislav Hoferek 17.12.2010 | 20:20
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nazory boli prerokovavane s mnozstvom ludi, je ich asi tak 30. medzi nimi napriklad sefredaktor Root-a.

        k reklame... som rad ak sa to dostane k viac ludom, a teda viac menej dakujem :) len je trochu blbe, ze z napadov prislo zatial len rozsirenie (co inak by si mohol ty dost pomoct, teda ak mas chut a cas. spominal som to s fedorou) a zmena uvodneho obrazka, co samozrejme nie je najmensi problem zmenit.
      • Re: Stanislav Hoferek 17.12.2010 | 21:01
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Chcem sa spýtať, či boli prerokované a ponúknuté ľudom aj okolo slovenského linuxos.sk ?
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Stanislav Hoferek 17.12.2010 | 21:30
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ano, aj ludom ktori navstevuju tento portal, vsak vela ludi ktorych mam v kontaktoch su citatelia aj tohoto portalu. inak mozes pridat daky navrh ohladne obsahu, budem len rad.
        • Re: Stanislav Hoferek 17.12.2010 | 22:59
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Aha.
          Takže.

          Vyzerá to tak, že autor už bol predom rozhodnutý zverejniť dané úvahy iba na portáli root.cz. To znamená že sa síce pýtal más okolo linuxos,sk (kde jsou ty časy, když nám vládli masy) ale konkrétne sa nepýtal ľudí ako sú eMDi, dare-devil, bedňa, dodoedo, borgcube a tak pod.. Hmm.
          A pritom sa všeobecne vie, že linuxos.sk potrebuje aj viac článkov, aj takéhoto typu, určených pre neznalcov Linuxu. Mám takto dôvodný predpoklad, že autor je logicky viac doma na root.cz ako na linuxos.sk ... Hmmm

          Čo dodať ?
          "Súdruhováá. Keď bude pršať, úroda zhňije."

          :-(
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Stanislav Hoferek 18.12.2010 | 00:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            trochu sa nad tym zamysli - spytam sa cloveka na veci ohladne fedory na roote, a dostanem odpoved. spytam sa na to tu a nedostanem odpoved. je to jednoduche. na linuxon ci na linuxlex.cz kludne daju spravicku, ze vyslo nove greenie. preco tu nie? a pokial ide o Emdiho, tak som sa ho alebo pytal, alebo som ho nevidel online za cely ten cas co to pisem. a inak, garantujem ti, ze teba by som sa cez IM tiez pytal, no kedze icq ci jabber nemas zverejneny, tak nemam moznost ta kontaktovat.

            inak... je tu myslim dost vela otazok, ktore maju 0 komentarov. myslim, ze su zaujimavejsie ako tato tema.
            • Re: Stanislav Hoferek 18.12.2010 | 00:42
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              jabber ma podporu dorucovania sprav, ak je user offline ... ja som online stale, len som invisible ... etot vsjo ... a ja spravicky o greenie neblokujem urcite. ak nejaku som postrehol, ze si ju pridal, tak som ju schvalil.
            • Re: Stanislav Hoferek 18.12.2010 | 00:57
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Nikdy som ziadnu spravu o Greenie neblokoval ani to nehodlam robit. Co sa tyka toho, ze na linuxon dostanes odpoved - o hodnote odpovede pomlcim, a co sa tyka root.cz, tak ten sa s nami (zatial) neda ani z casti porovnavat.

              Ta vyhovorka s IM je primitivna
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Stanislav Hoferek 18.12.2010 | 01:15
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ake vyhovorky? uz neblazni. sk je primitivne, ze napisem, ze ten a ten nema vyplneny IM, tak co teraz? co som zle urobil?

                emdi: diky za informaciu
              • Re: Stanislav Hoferek 18.12.2010 | 11:29
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                takisto som nevidel ziadnu spravu o greenie na schvalenie. mozno bude chyba niekde inde (myslim potencialneho zadavatela).