Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
si si isty ze to musi byt USB? napriklad desktopy maju na doske IR port zvaca zabudovany a staci tam pripojit fototranzistor a nejaky ten odpor.
Ak ide o laptop tak nema IRDA?
IRDA sa neda pouzit ako primac na dialkovy ovladac...
Ak chces nejake informacie, tak si pozri podporovany HW na ktory je listovany projektom LIRC, alebo si pozri podporu USB TV kariet s dialkovymi.
PS.: mat dialkove na pocitaci je dnes uz prepych. HDD rekordery zo sietovou kartou uz maju ovela nizsiu cenu ako akykolvek pocitac schopny prehravat filmy a aj ma nizsiu spotrebu elektriky.
ziaden HDD rekorder mi nedokaze nahradit MythTV box (v ktorom si viem nakonfigurovat IPTV od lokalneho providera, s moznostou doplnit o DVB-S/T kartu...)
Ale, ak to chces na prudko specificku IPTV, tak sa skus ozvat operatorovi. Je dost velka sanca ze u neho priamo robi nejaky kutil co sa hral zrovna s tymto. Ci si to uz rovno zletoval sam, alebo ... Blbe je ze dialkove bez TV karty nema pre bezneho cloveka moc vyznam a TV karty sa bez dialkoveho uz nepredavaju. A pochybujem ze by mali o moc nizsiu cenu ako USB DVB-T s dialkovym ktorym zacina cena niekde na 20Eur.
Inak, k tomu OT, tak jediný legálny spôsob ako obísť povinnosť dodať zdrojáky aj s modifikáciami pri GPL je zaplatiť vývoj u tretej strany a zatajiť pred klientami názov ich právnickej osoby. A navyše je to aj finančne výhodnejšie ako platiť za vývojárov, testerov a rozšírené reklamačné oddelenie aj s rizikom fluktuácie zákazníkov. Takže oni ten FW určite nevyvíjajú.
PS.: Naozaj SH4? To sa mi nezdá.
>>A čo to s tým má spoločné?
Jeden z dovodov preco zostavit MythTV box ku ktoremu potrebujem ovladac (resp. IR prijimac)
>>PS.: Naozaj SH4? To sa mi nezdá.
je to urcite SH4, odsniffoval som komunikaciu, teda URL z kade ide playlist a gui program toho boxu: dynamic linked ELF SH4 binarka zavisla na Qt4 :)
A keď si odpočul kľúcové slovo, tak to určite bude architektúra SuperH od Hitachi. I keď si si to mohol aj overiť u toho vývojára čo zliepal fragmenty FW. Možno by si ho ukecal na niečo rozumnejšie.
Ja som akurat nasiel toto http://www.branor.sk/ir-usb/
Ale neviem ci to pojde pod linuxom.
ako sa pozeram na tej stranke tak to funguje iba na windowsoch a k tomu to este pouziva plateny zatvoreny ovladac od Igora Ceska.
nedalo mi to pozriet sa na bok stranky http://www.lirc.org/ je tam "Supported Hardware" a "Igor Cesko's USB IR Receiver"
naozaj v kerneli mas moznost CONFIG_LIRC_IGORPLUGUSB a modul je sucastou kernelu, vid: https://github.com/torvalds/linux/blob/master/drivers/staging/lirc/lirc_igorplugusb.c
takze ak to zariadenie naozaj pouziva ovladac od Igora Ceska, tak pod linuxom by to malo bez problemov fungovat.
poobhliadni sa vsak este po inych forach (root.cz ci abclinuxu.cz), tu takychto veci moc nenajdes.
daj vsak vediet ak budes mat nieco priatelne a funkcne.
toto by ta este mohlo zaujimat:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/311687
http://www.ebay.co.uk/itm/USB-PC-Computer-Remote-Control-Media-Center-Controller-/320433267762
Je to trošku staršie