IR primac
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Webový prehliadač Mozilla Firefox vo verzii 116 by mal priniesť pre používateľov Linuxu novinku.
Zdroj: https://www.phoronix.com/
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
si si isty ze to musi byt USB? napriklad desktopy maju na doske IR port zvaca zabudovany a staci tam pripojit fototranzistor a nejaky ten odpor.
Ak ide o laptop tak nema IRDA?
IRDA sa neda pouzit ako primac na dialkovy ovladac...
Ak chces nejake informacie, tak si pozri podporovany HW na ktory je listovany projektom LIRC, alebo si pozri podporu USB TV kariet s dialkovymi.
PS.: mat dialkove na pocitaci je dnes uz prepych. HDD rekordery zo sietovou kartou uz maju ovela nizsiu cenu ako akykolvek pocitac schopny prehravat filmy a aj ma nizsiu spotrebu elektriky.
ziaden HDD rekorder mi nedokaze nahradit MythTV box (v ktorom si viem nakonfigurovat IPTV od lokalneho providera, s moznostou doplnit o DVB-S/T kartu...)
Ale, ak to chces na prudko specificku IPTV, tak sa skus ozvat operatorovi. Je dost velka sanca ze u neho priamo robi nejaky kutil co sa hral zrovna s tymto. Ci si to uz rovno zletoval sam, alebo ... Blbe je ze dialkove bez TV karty nema pre bezneho cloveka moc vyznam a TV karty sa bez dialkoveho uz nepredavaju. A pochybujem ze by mali o moc nizsiu cenu ako USB DVB-T s dialkovym ktorym zacina cena niekde na 20Eur.
Inak, k tomu OT, tak jediný legálny spôsob ako obísť povinnosť dodať zdrojáky aj s modifikáciami pri GPL je zaplatiť vývoj u tretej strany a zatajiť pred klientami názov ich právnickej osoby. A navyše je to aj finančne výhodnejšie ako platiť za vývojárov, testerov a rozšírené reklamačné oddelenie aj s rizikom fluktuácie zákazníkov. Takže oni ten FW určite nevyvíjajú.
PS.: Naozaj SH4? To sa mi nezdá.
>>A čo to s tým má spoločné?
Jeden z dovodov preco zostavit MythTV box ku ktoremu potrebujem ovladac (resp. IR prijimac)
>>PS.: Naozaj SH4? To sa mi nezdá.
je to urcite SH4, odsniffoval som komunikaciu, teda URL z kade ide playlist a gui program toho boxu: dynamic linked ELF SH4 binarka zavisla na Qt4 :)
A keď si odpočul kľúcové slovo, tak to určite bude architektúra SuperH od Hitachi. I keď si si to mohol aj overiť u toho vývojára čo zliepal fragmenty FW. Možno by si ho ukecal na niečo rozumnejšie.
Ja som akurat nasiel toto http://www.branor.sk/ir-usb/
Ale neviem ci to pojde pod linuxom.
ako sa pozeram na tej stranke tak to funguje iba na windowsoch a k tomu to este pouziva plateny zatvoreny ovladac od Igora Ceska.
nedalo mi to pozriet sa na bok stranky http://www.lirc.org/ je tam "Supported Hardware" a "Igor Cesko's USB IR Receiver"
naozaj v kerneli mas moznost CONFIG_LIRC_IGORPLUGUSB a modul je sucastou kernelu, vid: https://github.com/torvalds/linux/blob/master/drivers/staging/lirc/lirc_igorplugusb.c
takze ak to zariadenie naozaj pouziva ovladac od Igora Ceska, tak pod linuxom by to malo bez problemov fungovat.
poobhliadni sa vsak este po inych forach (root.cz ci abclinuxu.cz), tu takychto veci moc nenajdes.
daj vsak vediet ak budes mat nieco priatelne a funkcne.
toto by ta este mohlo zaujimat:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/311687
http://www.ebay.co.uk/itm/USB-PC-Computer-Remote-Control-Media-Center-Controller-/320433267762
Je to trošku staršie