IR primac

Sekcia: Hardware a Drivery 02.01.2011 | 18:48
Avatar Pali   Používateľ
Mate niekto skusenosti s nejakym USB IR primacom, ktory funguje pod linuxom? Potrebujem ho aby som dokazal (talkmer akymkolvek) televiznym ovladacom ovladat PC cez lirc.
    • Re: IR primac 03.01.2011 | 00:52
      burlak   Návštevník
      na zaciatok: nemam skusenost zo ziadnym USB IR ale:
      si si isty ze to musi byt USB? napriklad desktopy maju na doske IR port zvaca zabudovany a staci tam pripojit fototranzistor a nejaky ten odpor.
      Ak ide o laptop tak nema IRDA?
      • Re: IR primac 03.01.2011 | 11:33
        Avatar Pali   Používateľ
        ano musi to byt na USB. Moja maticna nema IR port a do buducna ho chcme pouzit na zostavenie MythTV boxu. (maticna ktoru mam vyhladnutu ma iba USB-cka...)

        IRDA sa neda pouzit ako primac na dialkovy ovladac...
        • Re: IR primac 03.01.2011 | 12:01
          WlaSaTy   Návštevník
          IRDA port sa da pouzit na ovladanie pocitaca cez dialkove, len sa musi deaktivovat prenosova vrstva a pristupovat na ten port priamo. Taketo nieco sa da urobit relativne jednoducho ak je IRDA port na doske, ale je to takmer nemozne pri USB IRDA.

          Ak chces nejake informacie, tak si pozri podporovany HW na ktory je listovany projektom LIRC, alebo si pozri podporu USB TV kariet s dialkovymi.

          PS.: mat dialkove na pocitaci je dnes uz prepych. HDD rekordery zo sietovou kartou uz maju ovela nizsiu cenu ako akykolvek pocitac schopny prehravat filmy a aj ma nizsiu spotrebu elektriky.
          • Re: IR primac 03.01.2011 | 12:07
            Avatar Pali   Používateľ
            na lirc stranke som pozeral podporovany HW, no akosi som nic na internetovych obchodoch v strednej europe nenasiel... Preto som sa pytal ci ma niekto nejake skusenosti, co si kupit...

            ziaden HDD rekorder mi nedokaze nahradit MythTV box (v ktorom si viem nakonfigurovat IPTV od lokalneho providera, s moznostou doplnit o DVB-S/T kartu...)
            • Re: IR primac 03.01.2011 | 16:03
              WlaSaTy   Návštevník
              Ano. Ta nazvova nezhoda je obvykle koli rozdielom v produktovom znaceni vyrobcov a skladacov a dost rozculuje aj mna. Clovek nikdy nevie co si kupi pokial to nevopcha do stroja a nepozrie ako sa to hlasi systemu. Zlate kamenne obchody.

              Ale, ak to chces na prudko specificku IPTV, tak sa skus ozvat operatorovi. Je dost velka sanca ze u neho priamo robi nejaky kutil co sa hral zrovna s tymto. Ci si to uz rovno zletoval sam, alebo ... Blbe je ze dialkove bez TV karty nema pre bezneho cloveka moc vyznam a TV karty sa bez dialkoveho uz nepredavaju. A pochybujem ze by mali o moc nizsiu cenu ako USB DVB-T s dialkovym ktorym zacina cena niekde na 20Eur.

              • Re: IR primac 03.01.2011 | 21:53
                Avatar Pali   Používateľ
                operator normalne ponuka IPTV box, je vsak uzavrety (SH4 platforma na linuxe) a za rok a pol sa mu nepodarilo urobit update, ktory by pouzival USB porty alebo by umoznil pridat si vlasne streamy do playlistu ci vlozit HDD a nahravat...
                • Re: IR primac 04.01.2011 | 17:55
                  WlaSaTy   Návštevník
                  A čo to s tým má spoločné?

                  Inak, k tomu OT, tak jediný legálny spôsob ako obísť povinnosť dodať zdrojáky aj s modifikáciami pri GPL je zaplatiť vývoj u tretej strany a zatajiť pred klientami názov ich právnickej osoby. A navyše je to aj finančne výhodnejšie ako platiť za vývojárov, testerov a rozšírené reklamačné oddelenie aj s rizikom fluktuácie zákazníkov. Takže oni ten FW určite nevyvíjajú.

                  PS.: Naozaj SH4? To sa mi nezdá.
                  • Re: IR primac 05.01.2011 | 00:07
                    Avatar Pali   Používateľ
                    FW oni urcite vyvijaju (aspon vyvijali), pred rokom mal na stranke jeden z vyvojarov nejake vynatky z svn changelogu...

                    >>A čo to s tým má spoločné?
                    Jeden z dovodov preco zostavit MythTV box ku ktoremu potrebujem ovladac (resp. IR prijimac)

                    >>PS.: Naozaj SH4? To sa mi nezdá.
                    je to urcite SH4, odsniffoval som komunikaciu, teda URL z kade ide playlist a gui program toho boxu: dynamic linked ELF SH4 binarka zavisla na Qt4 :)
                    • Re: IR primac 05.01.2011 | 01:30
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Predpokladám že si zvážil výhody a nevýhody digitálneho HDD rekordéra oproti počítaču i keď IPTV Set Top BOX je niečo iné. Tak isto predpokladám že si zvážil pri jednej z Tvojich podmienok či ju rovno nesplníš a neskontroluješ kompatibilitu diaľkových ovládačov dodávaných s prijímačmi.

                      A keď si odpočul kľúcové slovo, tak to určite bude architektúra SuperH od Hitachi. I keď si si to mohol aj overiť u toho vývojára čo zliepal fragmenty FW. Možno by si ho ukecal na niečo rozumnejšie.
    • Re: IR primac 06.09.2011 | 00:44
      Jano   Návštevník
      Vyriesil si to nejak? Tiez sa pozrema po nejakom ir-usb k mythtv

      Ja som akurat nasiel toto http://www.branor.sk/ir-usb/
      Ale neviem ci to pojde pod linuxom.
      • Re: IR primac 25.09.2011 | 14:54
        Avatar Pali   Používateľ
        ano vyriesil som to sposobom: teraz to necham plavat, v buducnu sa k tomu urcite vratim...

        ako sa pozeram na tej stranke tak to funguje iba na windowsoch a k tomu to este pouziva plateny zatvoreny ovladac od Igora Ceska.
        nedalo mi to pozriet sa na bok stranky http://www.lirc.org/ je tam "Supported Hardware" a "Igor Cesko's USB IR Receiver"
        naozaj v kerneli mas moznost CONFIG_LIRC_IGORPLUGUSB a modul je sucastou kernelu, vid: https://github.com/torvalds/linux/blob/master/drivers/staging/lirc/lirc_igorplugusb.c

        takze ak to zariadenie naozaj pouziva ovladac od Igora Ceska, tak pod linuxom by to malo bez problemov fungovat.

        poobhliadni sa vsak este po inych forach (root.cz ci abclinuxu.cz), tu takychto veci moc nenajdes.

        daj vsak vediet ak budes mat nieco priatelne a funkcne.

        toto by ta este mohlo zaujimat:
        http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/311687
        http://www.ebay.co.uk/itm/USB-PC-Computer-Remote-Control-Media-Center-Controller-/320433267762
        • Re: IR primac 25.09.2011 | 19:30
          tomy   Návštevník
          WBT 3052
          Je to trošku staršie
          • Re: IR primac 25.09.2011 | 19:37
            tomy   Návštevník
            Bus 002 Device 004: ID 066f:4200 SigmaTel, Inc. STIr4200 IrDA Bridge
            • Re: IR primac 25.09.2011 | 19:38
              Avatar Pali   Používateľ
              funguje to pomocou lirc_sir kernel modulu ako consumer IR primac?
          • Re: IR primac 25.09.2011 | 19:38
            Avatar Pali   Používateľ
            ale to je IrDA nie?