Zamrzla plocha, nic nefunguje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.01.2011 | 12:00
Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
Zdravim, mam problem. rano som zapol notebook a po starte sa normalne ozvala zvucka a nabehla plocha, akurat ze nic nefunguje, jedine mysou mozem pohybovat, inak vsetky ikony a vsetko na ploche je mrtve. vcera bolo este vsetko v poriadku, viete mi pls pomoct. doteraz sa mi to nestalo.
Dakujem
    • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 12:10
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Mne sa to stalo na Mint 10 / Ubuntu 10.10 vyriesilo to preinstalovanie na debian ... uz sa to nedeje ... ale mam taky dojem ze to bude celkovo nejaky bug ktory este nieje vyrieseny. Viac pouzivatelom sa to stalo. Mozes hybat myskou ale nemozes na nic kliknut a pritom sa PC sprava ako keby normalne fungoval ze ?
      • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 12:13
        Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
        presne tak. a pritom vcera este fungovalo normalne. sere ma to.
        • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 12:18
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          vzdy tuknem ctrl+alt+f1, prihlasim sa a hodim top -u moje_meno
          • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 12:27
            Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
            Ok, a teraz? viem spravit nejake obnovenie systemu, napr zo vcerajska??? dik
            • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 12:49
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              počkaj tak dá sa ti teraz spustiť alebo nedá?
              • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 13:02
                Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
                ok sorry zle som si precital tvoj koment. zadal som to " top -u moje_meno" a vyskocilo mi nieco ako spravca uloh, kde mi bezia vsetky procesy ale to je vsetko.
                • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 13:36
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  áno, to je ono. skús napísať čo je najvyššie, takých aspoň 5 procesov. alebo ak môžeš tak to odfoť
                  • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 14:03
                    Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
                    docky
                    top
                    syndaemon
                    multiload-file
                    gnome-session
                    ssh-agent
                    dbus-launch
                    dbus-daemon
                    gconfd-2
                    gnome-power-man
                    gnome-keyring-d
                    gnome-settings-
                    gvfsd
                    compiz
                    • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 15:43
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Otázkou je či z toho niečo nežralo 100% procesora a či nie je plný disk.
                      • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 16:00
                        Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
                        najviac je procesor vyuzity na 3,3% a disk ma este 15GB volne

                        toto je v hlavicke top, odpsem to tak ako je to

                        tasks: 137 total, 2running, 135 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
                        Cpu(s) 96,4%us, 3,0%sy, 0,0%ni, 0,7%id, 0,0%wa, 0,0%hi, 0,0%si, 0,0%st
                        Mem: 2052656k total, 573964k used, 1478692k free, 62636k buffers
                        Swap: 1976316k total, 0k used, 1976316 free, 256308k cached

                        ak vam to pomoze.
                        ja som z toho jelen :D
                        • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 08.01.2011 | 16:35
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Pokiaľ užívateľove procesy zožerú 96.4%, systémové procesy zožerú 3.0% a idle je 0.7% a najvyššie zobrazené vyťaženie procesora nejakým procesom je cca 3%, tak sa tam asi do nehonečna štartuje nejaký proces ktorý rovno padne. Skús dať update systému a potom reboot.

                          sudo aptitude update
                          sudo aptiude dist-upgrade

                          Teda, ak máš flat internet. Ak nie, tak by bolo rozumné skúsiť iného užívateľa.
                          • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 09.01.2011 | 12:46
                            Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
                            spravil som dist-upgrade a stiahlo mi to nejakch 4MB ale nic sa nezmenilo, takze neviem
                            • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 09.01.2011 | 14:30
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Skús aj či to urobí pod iným užívateľom.
                              • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 11.01.2011 | 15:05
                                Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
                                takze problem sa mi nepodarilo vyriesit. takze som preinstaloval system na LMDE. ak by sa to stalo este niekomu, zela vela stastia.
    • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 09.01.2011 | 22:18
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Trosku na odlahcenie.
      Kedysi som kdesi cital (zrejme na lamer.cz) o podobnom probleme - niekto dotycnemu spravil screenshot plochy, nastavil tento obrazok ako tapetu a vypol zobrazovanie panelov a ikon. Dotycna osoba na to neprisla a doslo to az tak daleko, ze koli tomu bola nutena preinstalovat system. :-D
      • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 09.01.2011 | 22:22
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Podobne sa správal aj jeden z MS Windows vírusov, ktorý si tiež urobil obrazok z desktopu ... už si nespomínam ako sa volal ...
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 09.01.2011 | 23:51
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          Keby len virus :-D ... pravidelne sme to robili u nas na skole ked sme odchadzali z ucebni :-D ludia po nas mali vzdy volnu hodinu kym sa na to doslo preco to robi :-D
          • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 10.01.2011 | 01:24
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            robil som niečo podobné za mladých čias. PC napríklad s Windows XP a ja som tam za minútu "nainštaloval" Mandrake. Otvoril som Operu, v nej som našiel screenshot spomínanej distribúcie a dal F11. Opera bola dobrá v tom, že ukázala naozaj celú plochu, žiadne tlačidlá v hornej časti.
      • Re: Zamrzla plocha, nic nefunguje 10.01.2011 | 07:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Toto robím v práci pravidelne na 1. apríla :) Výborné v kombinácií s obalením jacku na sluchátka lepiacou páskou a prehodením konektorov klávesníc a myšiek pri počítačoch, ktoré sú vedľa seba :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org