nejde vypraznit trash

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.01.2011 | 15:04
ciklon   Návštevník
zdravim mam Mandrivu 2010.2 KDD 4.4. Moj problem spociva v tom cez neviem zmazat jeden subor z kosa skusal som ze krusader nasiel som cestu trash : /home/ciklon/.local/share/Trash/files/ subor co tam je neviem vyhodit. Vypise mi hlasku ze subor nemozno zmazat lebo neexistuje ale pri tom je tam. skusal som sa aj odhlasit a prihlasit a nic.
dik
    • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 15:50
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ako sa volá ten súbor?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 15:57
        ciklon   Návštevník
        tot je nazov suboru �������� �ӫ��Ἴ� ��� �����Կ� �Һ٬������ ߻�߫���Ѯ.txt
        • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 16:01
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Premenuj ho na a.txt a potom zmaž.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 16:06
            ciklon   Návštevník
            to ma tiez napadlo ale mi to nedovoli pretoze vypise ze subor neexistuje
    • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 20:00
      ciklon   Návštevník
      no asi tak, nedalo sa nijak skusal som vsetko mozne ze ho presuniem niekam inam ale vypisovalo v kuse ze subor neexistuje. tak som sa prihlasil ako root a vymazal som ho ako root ale tiez skoncil v kosi roota ale nevedel som ho zase vymazat z kosa tak som ho nechal tam, teraz aspon nestrasi v kosi v ucte cez ktory sa prihlasujem :D.

      PS: Velmi zaujimave podla linuxu ten subor neexistuje a preto ho neviem vymazat ale fyzicky tam je a strasi tam. :D
      • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 20:13
        WlaSaTy   Návštevník
        Otvor si termonal, prihlas sa ako uzivatel ktory to ma v kosi, pozri sa kde je trash prikazom:
        find . -type d | grep -i trash
        U mna je kos v skritom priecinku:
        ~/.local/share/Trash
        takze to mozem potom cele vymazat prikazom :
        rm -iv ~/.local/share/Trash/*/*
        • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 20:31
          ciklon   Návštevník
          odpoved ta ista subor neexistuje ale pritom ho je tam vidno. ja uz neviem toto je uz fakt na hlavu :D
      • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 20:37
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        NIE podľa Linuxu, ale IBA podľa Mandriva linuxovej distribúcie, prečo si vzťahovačný ....

        .... a ináč, ak sa v inej linuxovej distribúcii tento (asi) bug neprejaví, znamená to automaticky, že tieto iné distribúcie sú LEPŠIE ako Mandriva ??

        Prečo to nevnímate, že ste súčasťou jedného veľkého živého celku, linuxového ekosystému, kde všetko so všetkým súvisí podľa poriadku a kázne ...
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 21:23
          ciklon   Návštevník
          dodoedo

          V prvom rade Ťa zdravým.

          Ja nie som vzťahovačný ale ty si domýšľavý ;) áno napísal som linux lebo Mandriva je čo?? je linux.

          Na začiatku som napísal, že sa jedna o Mandrivu, čiže predpokladám, že každí pochopí, že keď napíšem linux tak, že sa jedna o Mandrivu lebo riešime problém v linuxe Mandriva. Cela téma sa pohybuje v „množine“ Mandriva linux od začiatku. A všetko v téme je o Mandrive. Keby ten problém bol v napr. linux Ubuntu tak na začiatku by som to tak uviedol a s toho by vyplývalo, že téma sa bude niesť v duchu linux Ubundu a tak isto by som napísal : „PS: Velmi zaujimave podla linuxu ten subor neexistuje a preto ho neviem vymazat ale fyzicky tam je a strasi tam. :D.“

          Záver: Nemyl si pojmy s dojmami :D. mier
      • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 20:53
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        A ešte jedna vec, všetci sa tvária, že je úplne normálne, že takýto "súbor" s názvom :

        �������� �ӫ��Ἴ� ��� �����Կ� �Һ٬������ ߻�߫���Ѯ.txt

        vôbec vznikne.

        No a ja tvrdím bez pátosu, že ak súbor nebol umelo vytvorený tazateľom, je čudné, ako sa mohol ocitnúť v systéme v odpadovom koši ......
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 21:09
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Mne sa to stava casto, ked mi niekto nieco dava na USB a pouziva to nejake posahane iso-8859-1 alebo cp1250 pre zakodovanie nazvu.. Potom si s tym niektory soft poradit vie, niektory nie. Napr. kamos mi posielal nahravku ako hraje na gitare, po vlozeni do mojho PC to nadobudlo nazov skladajuci sa z 2-3 tych neznamych znakov.. Totem to prehral ale VLC si s tym nedalo rady..
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 21:36
          ciklon   Návštevník
          Neviem ako Ty ale ja si nezvyknem vytvárať takéto súbory s "divokými názvami".
          A niesom si vedomý žiadnej činnosti, ktorú som vykonával na vytvorenie tohoto súboru.
          1.USB sa nepouživaný na žiadnom inom PC len na mojom a PC, ktoré poznám a viem čo je na nich a aj keď, tak som v poslednej dobe dosť dlho nepoužíval USB, nakoľko ten súbor v koši bol vytvorený dnes.

          2.Na PC nemá nik iný prístup len ja a keď aj niekto iný tak len pod mojim dohľadom a viem čo ta daná osoba vykonáva.
          Takže ja som ho nevytváral.
    • Re: nejde vypraznit trash 11.01.2011 | 21:51
      ciklon   Návštevník
      Takže riešenie je príkaz,
      rm -fr

      Téma sa môže označiť za vyriešenú