Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.01.2011 | 16:27
Mohamed   Návštevník
Zdravi pani a damy ... potrebujem poradit lebo mi nejde zmenit rozlisenie na Virtualboxe. Cez Virtualbox mam nainstalovany Mint10 a maximalne rozlisenie ktore mozem nastavit je 800x600 ... neviem preco tomu tak je ale nejde viacej.

Nainstaloval som Guest Addition a nepomohlo stale tam je len 800x600

Napadlo ma ze prepisem subor xorg.conf ..... tak som si otvoril ETC/X11/ ahľa ..... xorg.conf tam chyba ....

Da sa nejako zmenit to rozlisenie ??? alebo ako vytvori xorg.conf a tam to zmenit.... ????
    • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 17:13
      Avatar qw11 ubuntu 16.04 64bit Asus X751LB  Používateľ
      Tu su navody na ubuntu, mozes vyskusat ci to pojde aj na Mint.
      http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44678.0.html
      http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=37748.0
      • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 18:18
        Este doplnim ze ak si otvoril ETC/X11/ tak ti to nemohlo nic najst. V linuxe zalezi aj na velkosti pisma. Cize spravna cesta je /etc/X11 ak zmenis velkost co i len jedneho pismena tak sa bude jednat o inu cestu k suboru.
        • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 18:54
          Mohamed   Návštevník
          neboj viem :-) nie som v lunexe prvy krat :-D
          • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 19:25
            Mohamed   Návštevník
            Takze po zadani Xorg -configure :1 sa mi vytvoril novy xorg.conf
            ten som prekopiroval do priecinka X11 a ulozil restartol Virtualbox a uz nenabehol ... tak som ho potom cez prikazovy riadok zmazal a zase VirtualBox funguje....
            • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 20:37
              To je cudne pretoze tento prikaz iba vytiahne udaje z prave beziaceho systemu. Jedine ze by si tie udaje vytiahol z hostitelskeho systemu a nie z virtualboxu. Ovsem predpokladam ze taku chybu by si nespravil ked pises ze sa v linuxe vyznas. Nepozeral si do Xorg.0.log?
              • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 21:59
                Mohamed   Návštevník
                Ked som otvoril ten xorg.conf tak tam boli zariadenia z virtualboxu (vboxvideo) ... takze predpokladam ze moze byt problem aj tam ...

V tom Xorg.0.log som nasiel zaujmave veci ...

Predtym tam boli logy bez najakych Warningov ... potom nasledoval tento ... (To bol ovtedy ked so mtam nahral xorg.conf)

[ 15.306] (==) Assigned the driver to the xf86ConfigLayout
                [ 15.307] (II) LoadModule: "vboxvideo"
                [ 15.308] (WW) Warning, couldn't open module vboxvideo
                [ 15.308] (II) UnloadModule: "vboxvideo"
                [ 15.308] (EE) Failed to load module "vboxvideo" (module does not exist, 0)

Po tomto logu tusim neslo graficke rozhranie ... a ked som zmazal xorg.conf tak Logy boli zase v normale
    • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 17:48
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor
      Napíš do terminálu
      lspci | grep VGA
      Vypíše ti niečo takéto 02:00.0 VGA compatible controller ... Teraz napíš,
      lspci -v -s 02:00.0
      ale čísla 02:00.0 si zameň za také, ako vypísalo tebe.

Výstup hoď sem.

.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 18:57
        Mohamed   Návštevník
        mohamed-VirtualBox ~ # lspci -v -s 00:02.0
        00:02.0 VGA compatible controller: InnoTek Systemberatung GmbH VirtualBox Graphics Adapter (prog-if 00 [VGA controller])
        Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 11
        Memory at e0000000 (32-bit, prefetchable) [size=256M]
        Expansion ROM at <unassigned> [disabled]

• Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 22.01.2011 | 18:59
          Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor
          To tú kartu pekne vyfakovalo. Možno ide nejak nainštalovať fake drajver. Najskôr by mal byť na stránkach projektu.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 21:02
      WlaSaTy   Návštevník
      Otázkou je ktorú verziu Virtual Box-u si inštaloval. Pokiaľ to bola najnovšia (4.0.2) tak je reálna šanca že sa nejaký ten týždeň nechytia ovládače. Skús staršiu verziu a preinštalovať Guest Addition.

A hlavne skontrolovať aj či sa to nainštalovalo korektne. Inštalácia z CD Guest Addition vyžaduje aj repozitáre hosťujúce balíčky s zdrojovými kódmi a to ľudia s obľubou vypínajú. Takže je logické, že to potom zlyhá.
      • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 21:52
        Mohamed   Návštevník
        No ja mam verziu 3.2.8 lebo je to na Debiane.... No nainstaloval som tam CD Guest Addition skustil som v konzole autorun.sh ... hnet sa ma spytalo ci chcem instalovat tak som to potvrdil nejakych 5-7 minut sa to instaloval potom napisalo ze sa to nainstalovalo a ze je to OK... nic viac nic menej...
        • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 22:12
          WlaSaTy   Návštevník
          A pri štarte to načítalo služby virtual boxu?

V procesoch by mali byt :
          /usr/sbin/VBoxService
          /usr/bin/VBoxClient

inak, je dost vhodné pozrieť aj log z X Window Systému vo /var/log .
    • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 21:53
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      riesim to jednoducho - zoberiem iso, upravim ho tak, aby malo hned guest moduly ako sa tu uz spominalo a vydam. napriklad zelene ich ma. taktiez napriklad mandriva, ak sa nepletiem.
      • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 22:14
        WlaSaTy   Návštevník
        Ubuntu si to nájde aj samo a doinštaluje pri najbližšom update. Aspoň tak to dlhú dobu bolo.
        • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 20.01.2011 | 22:19
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
          ubuntu dokaze zistit, ze je spustene vo virtualnej masine a nainstalovat potrebne doplnky? nevedel som o tom. tak ci tak, vacsinou skusam vsetko mozne ako live a tam je to trochu blbe potom.
    • Re: Zmena rozlisenia vo VirtualBoxe 22.01.2011 | 18:18
      Avatar Lukáš Kasič Gentoo, OS X  Používateľ
      V ubuntu som to poriesil instalaciou balika virtualbox-ose-guest-x11 - Mint vychadza z Ubuntu pokial sa nemylim, takze ten balik by tam mohol byt tiez.
      Stanov si hranicu, a nikdy ju neprekroč.