skype+kamera

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2011 | 19:37
Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
Mam kubuntu 10.10 nejde kamera pri skype 2.1 beta ..mikrofon v kamere pri hovore na skype funguje, kamera v cheese funguje.... ď.
    • Re: skype+kamera 23.01.2011 | 20:13
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skusal si zmenit video zariadenie v nastaveniach skype ??
      respektive skype nezapina video automaticky treba to bud nastavit alebo video pri hovore manualne zapnut
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: skype+kamera 24.01.2011 | 23:13
        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
        jasne, nezapina..a neda sa zmenit zariadenie, je pripojena len jedna kamera, inu moznost sa neda vybrat
    • Re: skype+kamera 24.01.2011 | 09:10
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Skype je shit. Odporúčam používať Jabber protokol, písať a telefónovať cez neho.

      Skype používa staré zaspaté v4l, takže pomôže nainštalovať libv4l:
      sudo apt-get install libv4l
      Pre 32bit systém Skype spúšťaj cez:
      LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
      Pre 64bit systém:
      LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: skype+kamera 24.01.2011 | 18:29
        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
        libv4l radili aj na linuxquestions.org, nepomohlo, ale diky za pokus
        • Re: skype+kamera 25.01.2011 | 08:59
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Si si istý, keď nie poisti :) Aký máš systém 32, alebo 64bit.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: skype+kamera 24.01.2011 | 09:32
      Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
      Skus spustit skype cez terminal. Potom daj odtestovat kameru a pozri co ti zacne vypisovat. Hod do googlu a uvidis. Mne to robilo tiez. Problem bol v tom ze som mal spusteni cairo-dock s opneGL a to sa nejak nelubilo skypu. Teraz mam spusteny cairo-dock -c (alebo -o) a uz mi ide kamera skype.
      a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
      • Re: skype+kamera 24.01.2011 | 23:17
        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
        jasne vyskusam, az bude troska viac casu, ja som si nahodil kubuntu len pred 2-3 dnami(predtym XP), este som do toho MGR. (myslim terminal a podobne vecicky) okrem tohoto problemu nemam s linuxom problem aj toto snad casom poriesim (ale predtym musim este daco pocitat o prikazoch v terminaly :D ako vravim 0bodov zatial) jedine ak som niekde nasiel presne co mam napisat do neho a som len prepisal, inak .. :(((
        • Re: skype+kamera 25.01.2011 | 09:57
          Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
          1. tak napis: skype to ti spusti normalne skype a potom uz normalne v skype skus zapnut kameru a malo by ti v tom terminaly zacat vypisovat nejake chyby, tak tie chyby daj do googlu alebo tu.
          2. pouzivas aplikaciu cairo-dock?
          a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
          • Re: skype+kamera 25.01.2011 | 17:29
            Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
            cairo dock nie
            a chyba je no such file or directory, co mi hovori asi tolko ak sa nemylim, ze nie su nainstalovane pravdepodobne drivere ...a tak akoto, ze v cheese kamera funguje??? drivere asi musim googlit ak vobec su na tuto kameru na linux, lebo na CDcku su len pre W :(((
            a dakujem, ze si pochopil ako na mna treba ist :D "tak napis: skype to ti spusti normalne skype a potom uz normalne v skype skus zapnut kameru a malo by ti v tom terminaly zacat vypisovat nejake chyby, tak tie chyby daj do googlu alebo tu." :)))
            • Re: skype+kamera 25.01.2011 | 17:31
              Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
              labtec camera 6.0 mimochodom
              • Re: skype+kamera 25.01.2011 | 17:34
                Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                Supported Operating Systems: Windows Vista, XP, 2000 :(((na oficialnej labteckackej stranke
            • Re: skype+kamera 26.01.2011 | 09:15
              Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
              no z tej chyby: " no such file or directory" tazko povedat co je za problem. To ti zacalo vypisovat hned pri spusteni skype, alebo az po zapnuti kamery? V kamere nie je problem kedze v cheese ti funguje. Problem bude skor v skype. Napada ma este ze som cital ze niektori pouzivaju skype cez kopete. Skus ako ti to pojde cez kopete.
              a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
              • Re: skype+kamera 26.01.2011 | 17:16
                Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                pri kamere az... cez kopete mi ide skuska kamery, normalne odskusat teraz neviem, malokto kto je online a nikto z toho nie je doma a v robote velmi nemozu volat :))) no berme moj problem za vyrieseny, ale aj tak som zvedavy preco mi blbol ten skype, dakujem kazdemu co sa pokusil mi pomoct
                • Re: skype+kamera 26.01.2011 | 21:02
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Si my neodpísal na otázku, či máš systém 32, alebo 64bit. Samo že som rád, keď používaš niečo čo je Open Source.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: skype+kamera 26.01.2011 | 21:44
                    Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                    32 /kubuntu 10.10 tusim som uz pisal... nechce sa mi hladat, tak som napisal pre istotu aj distro
                    • Re: skype+kamera 26.01.2011 | 21:46
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Tak sem prosím ťa hoď čo ti vypíše ls /usr/lib/libv4l/ | grep v4l
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: skype+kamera 29.01.2011 | 07:25
                        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                        napise :
                        v4l1compat.so
                        v4l2convert.so
                        • Re: skype+kamera 29.01.2011 | 07:26
                          Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                          neviem ci je to dolezite, ale v4l je cervenym :)) to len tak, aby nahodou nebolo potom, ze preco som to nenapisal :)
                          • Re: skype+kamera 29.01.2011 | 07:35
                            Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                            preinstaloval som OS dal som libv4l a cez to LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype mi uz ide kamera.... netusim kde bola chyba ale dakujem a este jedna otazocka .. ako spustat skype normalne (ikona, ci automaticky start pri spusteni PC)??? lebo ak spustam normalne cez tu ikonu co som mal aj pred nainstalovani v4l tak tam mi nejde kamera... toto je snad posledna otazocka :D
                            • Re: skype+kamera 30.01.2011 | 14:40
                              Avatar Dodi FC 15 / WXP  Používateľ
                              nazdar
                              viem ze dam otazku troska od temy snad ma nikto neukamenujeee
                              si pisal ze mas Kubuntu 10.10
                              ja som si napalil Iso CD, ale neislo mi to nainstalovat, na Nbook ak mas klasicky PC asi neporadis tebe to islo v pohode??
                              mne sa zastavi startovanie pri kontrole baterie. inac mam tuto otazku v sekcii Ostatne tam som to rozpisal podrobnejsie ddik
                              Be free !!! Be happy !!!
                            • Re: skype+kamera 30.01.2011 | 14:47
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                              Klikni si na plochu pravým tlačítkom, vyber Vytvoriť spúšťač ...
                              Do Názvu napíš Skype
                              Do Príkaz napíš LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
                              Ikonku si môžeš zmeniť kliknutím na ten štvorček vľavo hore.

                              Stlač OK.
                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: skype+kamera 21.07.2013 | 14:51
      Avatar Miro   Návštevník
      Ahojte ja mam zase taky problem ze mne skype kameru ani nenajde,mikrofon tiez nejde.da sa sice vybrat ze aky vstup chcem ale nejde ani jeden.dokonca ani v mixeri co mate pri hlasitosti som nastavil mikrofon a som sa tak akurat pocul v sluchadkach...nwm ci treba nieco doinstalovat alebo ako..nie som velmi zdatny v linuxe no som spokojnejsi ako s windovsom :)
      • RE: skype+kamera 21.07.2013 | 16:44
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        A v Cheese, alebo nejakom inom programe ti ide obraz?
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org