arch xfce

Sekcia: Ostatné 01.02.2011 | 20:53
Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
zdravim, nepozna niekto distro zalozene na arch a xfce? dik
- peace, not war -
    • Re: arch xfce 01.02.2011 | 22:03
      Tomas   Návštevník
      arch s xfce... :) sorry, nic ine nepoznam a neviem ci to bude lepsie ako arch s xfce
      • Re: arch xfce 01.02.2011 | 23:09
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        skoda, netrufam si instalovat sam arch a tie distra s gnome a kde a kopoy zbytocnosti ma neberu
        - peace, not war -
        • Re: arch xfce 02.02.2011 | 01:06
          iwtu   Návštevník
          Kludne si trufni :-)

          Ako sa chces inac naucit? Arch je moje prve a jedine distro. Pri instalacii som vedel iba zaklady vim, mkdir, cd, cp, mv. Uz je to jedndoduchsie, ako to bolo predtym. Dolezite je pripojenie na net, ak to rozchodis, tam ostatne veci uz zvladnes z netu. Sice ja som sa babral s netom hodiny, ale tam, kde som je vcelku netrivialna authenitifikacia do siete :-)

          Dnes som zacinal Xfce, no xfce4-panel je dost rozbity a casto zmizol, touchpad scrollovanie nie a nie ist, ani ten tap... Ma to svoje muchy. Potom som skusil Gnome a som pri nom doteraz. Vyhovuje mi. Teda az na to, ked tam panel na bok, tak vtedy sa zacne divne (nepozeratelne) chovat.. Tak som ho dal naspat dole.

          Vazne, trufni si :-)
          • Re: arch xfce 02.02.2011 | 01:22
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            vedel si základy vim? používal si vim na Windows? Alebo si prechádzal na Arch z BSD alebo niečoho podobného?
            • Re: arch xfce 02.02.2011 | 10:45
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              vim na windows rulez :-)
          • Re: arch xfce 02.02.2011 | 11:36
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            mne sa nechce babrat s nastavovanim vsetkeho aby frcalo, radsej by som zobral nejake distro co uz ma veci pripravene na xfce...

            uz debianu netinstall viem ze je to zbytocna namaha sa snazit urobit cely system z base podla seba...
            - peace, not war -
            • Re: arch xfce 02.02.2011 | 11:43
              Avatar default Debian  Používateľ
              ja frcim na linuxe 3 mesiace , skusal som rozne distra a pri archu som aj ostal, vobec to neni ziadna brblackaq, v netinstall pekne vsetko anstvuis aj net aj vsetko proste graficky,a potom das len pacman -S xorg (grafika| , potom grafiku, velmi jednoduche , pacman -S gnome alebo xfce , potom spravca sedeni napriklad gdm pridas a tym si s isntlaciov zakladov skoncil, potom nastavis par konfigurakov aby sa spustalo gnome ako predvolene sedenie,a gdm s dbus das do damenosn,a este dake dorobnme upravy,a mas zaklad aj s grafikou, potom das pacman -S firefox , uz v urobenom systeme pekne s kliaktkami,a mozes hladat navody, alebo pacman -S programy a nebudes tam mat navyse ziadne kraviny od vyrobcu pekne sam po programe, mne to zabralo jeden den to vsetko urobit a na vsetko rpist,a a existuje links, tj. ze moze prehlaidat stranky aj v textovom rezime :) , neboj sa toho, vlastny system ti bude vyhovovat viac, ako nejaky dfopredu vyskladany
              R.K
              • Re: arch xfce 02.02.2011 | 12:17
                Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                to hej... ale potom pridu problemy z otvaranim nejakych typov suborov, automaticke montovanie diskov, neotvori mi kameru a fotak ked ich dam do usb, nenajde moju wifinu, nepojde kamera lebo tam nemam nejaky neidentifikovatelny subor, ktory v inej neminimal odovodenine je ...

                a tak dalej..

                nevravim ze isto budem mat take problemy... ale kazde minimal distro na dorobenie podla seba vzdy malo nejaky problem ktory som nedokazal vyriesit

                - peace, not war -
                • Re: arch xfce 02.02.2011 | 12:21
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  jednoduché riešenie - ber nejaké livecd a skúšaj či ide všetko čo má ísť :)
                • Re: arch xfce 02.02.2011 | 13:12
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  toto je blbost, pretoze mne tam bez akejkolvek zmeny side vsetko od USB kameri, dalej tlaciaren, proste vsetko, kodeky a podobne veci nainstalujes velmi lahko, nieje to vobec zlozite, ziadny vlastny kod, len si poskladas nieco co ti bude najviac vyhovovat, a stano ked uz si taky frajer s tou novou verziov co tu propaguje uz mesiac, tak si daj aspon urobit lave menu a to forum, lebo je to strasne trapne :) , ja ti viem poradit v tomto, sam sa rozhodni ci chces vyskladany system alebo si ho vyskladas sam...
                  R.K
                  • Re: arch xfce 02.02.2011 | 13:15
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    do kazdej distribucie si mozes dat ake prostredie chces, tak si zvol distro a ja mozem poradit ako nahodit xfce...
                    R.K
                    • Re: arch xfce 02.02.2011 | 15:07
                      Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                      no uvidim, mozno skusim ten arch aj ked sa mi moc nechce do toho a laka ma debian s bsd kernelom ;]

                      ale nakoniec asi zase budem musiet frcat na wine kvoli skole ;[

                      dik
                      - peace, not war -
                      • Re: arch xfce 02.02.2011 | 15:11
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        co pouzivate v skole za programy :D , keby si si nasiel cas, tak by bolo lepsie urobit dopredu tu instlaciu, vies vo virtual boxe, podla navodu,a potom by si to aplikoval na pc normalne, aspon by si videl ako by co slo.... , ale ak si myslsis ze si skor na zaciatku tak skus hotove distro a priinstauj si xfce ....
                        R.K
                        • Re: arch xfce 02.02.2011 | 15:16
                          Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                          c# potrebujem ;[ a to mi zaberie najviac casu tento semester, takze nebudem prebootvavat asi ;]

                          ale mozem si spravit jednu particiu na arch a asi sa pohram ;]
                          - peace, not war -
                          • Re: arch xfce 02.02.2011 | 15:28
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            mozno by ti stacil virtual box, ak mas dostatocne vykony pc na to, tam by si sa vyhral bez zmeny, a mal by si pristup hned ku vsetkemu, nanecisto si skusit by bolo fajn, tak ti budem moct aspon radit ked sa nebudes moct evdiet pohnut, ja ked som tie veci robil tak som si pisal do knihy vsetky tie veci, keby som nahodou zabudol na nieco neskor....
                            R.K
            • Re: arch xfce 02.02.2011 | 17:01
              iwtu   Návštevník
              v gnome som sa takmer s nicim nebabral. v Xfce4 ano...
              • Re: arch xfce 02.02.2011 | 18:13
                Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                no s gnome mam zle skusenosti... resp. s vsetkym live co som skusal... vsetky mali ten hlupy pulse audio a to mi domrdavalo skype zvuk.. a ci chcem alebo nie bez skype funkcneho sa nezaobidem

                takze ak tak K, alebo E
                - peace, not war -
                • Re: arch xfce 02.02.2011 | 18:34
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  v archu ziadny pulse audio neni , a skype nainstalujes takto pacman -S skype to je cela veda :) , aspon vidis ze svade ti daju aj take veci co nemusis chciet, ale zas aj vo vlastne zostavenom systeme urcite su dake muchy, ale ak chces vsetko podla seba, od grafickeho prostredia az cez programy, tak treba skusit taketo distro, este existuje gentoo, ale v tom si este ani neodvazim robit :D , vraj treba vsetko kompilovat, to by ma nebavilo :)
                  R.K
          • Re: arch xfce 02.02.2011 | 17:06
            iwtu   Návštevník
            v skole nam dali pristup na server cez putty. pouzival som windows. Vim nie je problem zacat, pokial clovek chce. Vid clanok http://www.abclinuxu.cz/blog/iwtu/2010/11/ako-mentalne-zacat-s-vim
    • Re: arch xfce 02.02.2011 | 11:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      • Re: arch xfce 02.02.2011 | 11:34
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        njn, to som skusal, ale ako vidis nic nenaslo ;] a na DW nesu vsetky distra
        - peace, not war -
        • Re: arch xfce 02.02.2011 | 12:17
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ale je ich tam dosť. inak ak nechceš nič nastavovať, tak arch nie je ono. to je pre ľudí čo radi nastavujú. osobne dávam na slabé pc toto: newtoos.greenie.sk (áno, niekto to zoberie ako trápnu reklamu. A áno, aktuálne upravené Lubuntu s LXDE)
          • Re: arch xfce 02.02.2011 | 20:25
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            sorry, ale *buntu je jedna vec, ktoru fakt nemam rad
            - peace, not war -