LAMP server

Sekcia: Konfigurácia 05.02.2011 | 23:33
Kono   Návštevník
Ahojte.

Nainstaloval som si lamp server podla navodu: http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/76/index.html

Ked napisem do prehliadaca http://localhost/phpmyadmin/ ukaze mi chybovu hlasku.


Existing configuration file (./config.inc.php) is not readable

Vie niekto poradit ako to vyriesit ?
    • Re: LAMP server 05.02.2011 | 23:49
      Avatar default Debian  Používateľ
      pozri atributy toho suboru ./config.inc.php ci je zapisovatelni a citatelny, klikni nan pravym a v permissions by si to mal najst, tam skus nejak to nastavit aby to bolo citatelne
      R.K
      • Re: LAMP server 05.02.2011 | 23:52
        Kono   Návštevník
        Ten subor som dal vyhladat a nenaslo ho.
        • Re: LAMP server 06.02.2011 | 00:03
          Kono   Návštevník
          Uz to ide. Nachadzal sa v zlozke etc/phpadmin a bolo treba zmenit prava.
          • Re: LAMP server 06.02.2011 | 00:04
            Avatar default Debian  Používateľ
            vyborne :)
            R.K
            • Re: LAMP server 06.02.2011 | 15:38
              Kono   Návštevník
              Nechapem preco mi ten subor nenaslo vyhladavanie v nautiluse. Mam ubuntu 10.10
              • Re: LAMP server 06.02.2011 | 15:52
                Avatar default Debian  Používateľ
                mozno indexovane vyhladavanie, ze nejde len subory co uz si niekdedy pred tym menil , to ide nastavit, ale neviem, skus vyhladat daky iny subor co vies ze je v systeme ale nemenil si ho
                R.K
        • Re: LAMP server 06.02.2011 | 00:03
          Avatar default Debian  Používateľ
          aha takze uz je to jasne, riesenie problemu je tu , ale zda sa mi to nejak moc zlozite, mozno by stacilo len ten subor vytvorit, asi sa nevytvoril sam pocas instalacie phpmyadminu, skus podla toho tam,ale najprv by som skusil len vytvorit ten subor , toto tiez moze pomoct
          R.K
          • Re: LAMP server 06.02.2011 | 16:22
            Kono   Návštevník
            Mam dalsi problem. Vcera islo vsetko dobre a teraz mi robi problemy databaza mysql. Mam nainstalovanu joomlu a ked napisem do prehliadaca localhost, ukaze mi hlasku Database Error: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

            Ked som dal restart mysql prikazom sudo /etc/init.d/mysql restart tak mi napisalo

            Rather than invoking init scripts through /etc/init.d, use the service(8)
            utility, e.g. service mysql restart

            Since the script you are attempting to invoke has been converted to an
            Upstart job, you may also use the restart(8) utility, e.g. restart mysql
            start: Job is already running: mysql
            netbook@netbook:~$


            • Re: LAMP server 06.02.2011 | 16:49
              Avatar default Debian  Používateľ
              nevidim pekny suvis, akurat to ze sa to nevie pripojit k databaze, ale ked das restart tak to nechce restartovat zevraj sa pouzivaju dake scripty, alebo proste sa pouziva ta databaza, ked tam nemas tu joomlu tak ti to robi tiez?
              R.K
              • Re: LAMP server 06.02.2011 | 16:56
                Kono   Návštevník
                Robi to stale. Toto je moj problem http://askubuntu.com/questions/2075/service-vs-etc-init-d
                Hladal som v roznych forach a mnoho ludi malo tento problem, ale riesenie som nenasiel.Ludom to vraj zacalo robit po aktualizacii. Ja som mal tiez vcera drobnu aktualizaciu, ale bol tam len update prehliadaca chromium.
                • Re: LAMP server 08.02.2011 | 22:13
                  lieko   Návštevník
                  tento problem mavaju vsetci zaciatocnici. Problem je ze si nevies nastavit pristup do databazy. Bud to nemas nastavene v joomle alebo to nemas nastavene v Mysql.
                  • Re: LAMP server 11.02.2011 | 23:23
                    kono   Návštevník
                    Som zaciatocnik, ale pristup do databazy v config subore joomly viem nastaviť a joomlu som na localhoste rozchodil. Ked nainstalujem ubuntu, ide to, ale po update systemu nastane tento problem s mysql.

                    Tu je jedno riesenie, ale celkom mu nerozumiem. Dostal som sa len po bod 4.

                    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1475798




                    • Re: LAMP server 11.02.2011 | 23:44
                      lieko   Návštevník
                      bod 4 : v terminale zadas $mysql -u root -pHeslo
                      bod 5 (to uz budes v mysql): mysql> create user 'debian-sys-maint' identified by 'btIgH81mUXcfZdCQ';

                      a tak dalej
                      • Re: LAMP server 12.02.2011 | 00:52
                        kono   Návštevník
                        To je podivný postup. Keď tam napíšem

                        mysql> ps ax | grep -i mysqld
                        napíše mi tento znak
                        ->

                        • Re: LAMP server 12.02.2011 | 09:47
                          lieko   Návštevník
                          ps ax | grep mysql uz mas zadavat mimo mysql

                          cize:

                          mysql>quit
                          linux$ ps -ax | grep mysqld