Suspend/Obraz

Sekcia: Hardware a Drivery 09.03.2011 | 20:22
Avatar kasakhe   Používateľ
Zdravím

Priznám sa rovno, som beginner v užívaní linuxu, možno moja otázka znie banálne:)

Momentálne riešim problém : po Suspend PC (zatvorení obrazovny Notebooku) a opätovnom otvorení sa mi nenaštartuje Lin, dokonca sa ani nezapne obrazovka => reštart PC, snažil som sa vygoogliť tento problém a nejako ho vyriešiť, ale už som ten boj akosi vzdal a preto som sa rozhodol opýtať sa skúsenejších, čo by mohlo byť príčinou :)

Používam Mandrivu edícia 10.2 v dualboot s Win7.

Ďakujem za radu.
    • Re: Suspend/Obraz 09.03.2011 | 23:31
      Avatar mmatko   Používateľ
      aku mas graf. kartu a aky driver na nej bezi? ak mas proprietarny driver,
      nemusi podprovat power management. osobne to pri hibernacii riesim tak,
      ze najprv zhodim X-ka, potom zahibernujem - po dehibernacii opat
      X-ka nastartujem - vsetko to das do skriptu pre suspend v tvojom pripade...
      • Re: Suspend/Obraz 10.03.2011 | 00:06
        Avatar kasakhe   Používateľ
        grafiku mám ATI HD5470, pod Linuxom som ešte driver na ATI nenainštaloval /nepodarilo sa - malý skill/ , možno to bude tým. Inak, mohol by si mi prosím Ťa ten doplnok skriptu linknúť ?, zatiaľ to asi nevymyslím sám, ešte ten Linux len študujem :)
        • Re: Suspend/Obraz 10.03.2011 | 01:37
          Avatar mmatko   Používateľ
          potom ides na open source driveri a ten power management podporuje...

          skus sa prepnut do konzoly ctrl+alt+f1, zhodit grafiku - napr. sudo /etc/init.d/gdm stop (zavisle na distribucii a prostredi), potom spusti suspend, napr sudo pm-suspend

          po prebudeni zas sudo /etc/init.d/gdm start
          a malo by ti nabehnut prihlasovacie okno v grafike

          ak ti toto zbehne ok, problem je v driveri, ze nepodporuje PM

          predpokladam, ze mas aktivny driver "radeon" a na nom by to ale malo slapat ok -
          skontroluj xorg.conf
          • Re: Suspend/Obraz 21.03.2011 | 09:11
            Avatar kasakhe   Používateľ
            zdravím, dlhšiu dobu som sa k tomuto nemohol dostať, skúšal som to, ale problém sa mi takto nepodarilo vyriešiť, po sudo gdm stop hláška Failed to acquire Gnome.display.manager.. + Could not acquire name : Bailing out, neskôr, keď som dal suspend, suspendlo to grafiku, po "naštartovaní" PC bežal ďalej, /nechal som pustenú hudbu, tak začala znovu hrať/.

            + všimol som si, že na Linuxe mi NB vydrží podstatne menej, keď ho pripojím na baterku, akosi blbne power management, neviem či ho treba nejak viac vyladiť, pretože vždy od štartu PC sa rozbehne chladič naplno, ajkeď nieje na PC vynakladaná nijaká záťaž.

            Ďakujem za rady.