Pocitacove kruzky/kluby

Sekcia: Komunita 11.03.2011 | 20:24
Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
Ahojte,
priblizne od septembra 2011 by som chcel v Bratislave otvorit pocitacove kruzky/kluby zamerane (okrem ineho) aj na linuxovu problematiku. Tento projekt by bol primarne urceny pre deti a mladez vo veku od 9 do 19 rokov, ale samozrejme rad privitam aj starsich zaujemcov. Kruzky by sa konali kazdy pracovny den cca od 13:00 do 19:00, kazdy kruzok by trval hodinu a pol pre jednu skupinu max. 12 ludi. K dispozicii by bol dataprojektor a samozrejme kazdy by mal sam pre seba jeden pocitac. Na vyber by bola pestra paleta ucebnych tem: od zakladnych prac s pocitacom/internetom az po pokrocile nastavenia operacnych systemov Windows/Linux, instalacia/administracia serverov, tvorba web stranok, programovanie skriptov/aplikacii, programovanie jednoduchsich akcnych 2D/3D hier a mnoho mnoho dalsich tem o ktore by bol prejaveny zaujem.
Kazdy kruzok bude viest clovek s bohatymi vedomostami a praxou v danej oblasti. Cela vyucba bude vedena hravou formou a kamaratskym pristupom.
Cena pre jednu osobu by sa mala pohybovat v rozmedzi 15 az 19 € za mesiac (4 x 1,5 hodiny = 6 hodin mesacne).
Otazka z mojej strany je, ze ci za takychto podmienok by bol zaujem o taketo nieco. Rad by som si precital vase nazory.
Dakujem.
http://www.itkids.sk/
    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 11.03.2011 | 22:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      byť tak z BA tak to určite prídem pozrieť. myslím, že tá cena čo udávaš nie je vysoká.
    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 12.03.2011 | 00:23
      <->   Návštevník
      Nie, dik.
    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 14.03.2011 | 21:07
      snooogy   Návštevník
      nieco takle by sa mi pacilo. ozvi sa mi na snooogy@gmail.com

      ak by nebol kruzok, mozno by sme dohodli nejake sukromne konzultacie;)
      • Re: Pocitacove kruzky/kluby 14.03.2011 | 21:23
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Sukromne konzultacie sa tiez daju, ale radsej preferujem formu kruzku alebo klubu (nazvat si to moze kazdy ako chce). V tychto dnoch zhanam ucebnu, budem mat k dispozicii kopec HW na ktorom mozem simulovat rozne linuxove (a ine) problemy a nasledne prezentovat ich riesenie, takze verim, ze mnohi co v linuxe este nie su tak uplne doma, si tam najdu svoje miesto.
        V kazdom pripade ozvem sa ti cez mail ;-)
        http://www.itkids.sk/
        • Re: Pocitacove kruzky/kluby 16.03.2011 | 16:17
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          hmm, no ide leto, pc nebude tema cislo 1 pre deti.

          super priestor je progressbar, problem ale bude asi s komercnym zameranim tvojho projektu.
          osobne vyuzivam tieto priestory kazdy poslendy stvrtok v mesiaci, volne sa tam stretame vramci installfestu (http://linuxfest.sk)
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 16.03.2011 | 23:20
            WlaSaTy   Návštevník
            Cca 3 eur za človekohodinu, to asi nebude moc ziskové. Komerčné by som to teda osobne nenazýval kôli nákladom.

            Ale mestské deti, respektíve ich rodičia by to asi s chuti uvítali, ak by mali byt bez pitomka aspoň dve hoďky.
            • Re: Pocitacove kruzky/kluby 16.03.2011 | 23:40
              Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
              No tak to si asi trosku zle pocital, keby som mal v jednom kruzku 12 deti (idealny pripad) a platili by mi povedzme 17 EUR za 6 hodin mesacne, tak by som mal hruby zisk 12*17/6 = 34 EUR/hod. V kazdom pripade moj primarny ciel nie je vysoky zisk, najdolezitejsie bude ponuknut kvalitnu vyucbu a vybornu alternativu k mizernym pocitacovym kruzkom, ktore su momentalne k dispozicii.
              http://www.itkids.sk/
              • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 00:45
                WlaSaTy   Návštevník
                Počítal som to dobre. Len nie ako zisk, ale ako náklady pre chovanca.

                Koľko robily náklady na priestory a amortizácia techniky? Zarobiť sa na tom nedá, privirobiť si však áno. Preto je to na hrane komercie. Ani ryba, ani rak.
                • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 01:22
                  Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                  Este netusim kolko budem mat naklady za miestnost, kedze to este len vybavujem. Ak to bude na skole, mohlo by to byt relativne lacne. Ak sa mi toto nepodari, je mozne prenajat si nejaku miestnost v niektorej administrativnej budove. Co som pozeral, tak ceny sa pohybovali okolo 250-300 EUR mesacne za miestnost s rozlohou okolo 27 m2. Vstupne naklady na vsetok HW som vypocital na priblizne 4000 - 5000 EUR. Ten HW by mal vydrzat minimalne 3-4 roky. Moj sen je mat 120-140 ziakov ... z toho by mohlo byt 100 deti a 20-40 dospelakov. Myslim, ze pri tychto cislach by sa z toho dalo slusne vyzit.
                  http://www.itkids.sk/
                  • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 08:54
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    dosiahnúť taký počet, na to bude treba urobiť nejakú tú reklamu. napadá ma web + niečo ako inzercia do reklamných letákov
                    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 10:15
                      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                      Stranka, to je samozrejmost, co sa tyka reklamy, tam nachadzam dost velke moznosti: facebook, rozne chat-y, bannery, ale asi najucinnejsie bude, ze ked zozeniem prvych 10-20 deti a bude sa im u mna pacit (co pevne dufam), tak to povedia dalsim kamaratom, ti kamarati dalsim a pocet tak bude postupne narastat.
                      http://www.itkids.sk/
                      • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 10:43
                        Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
                        len stano asi myslel deti, ktore doma nemaju mozno ani pocitac a ak by aj mali, tak rodicia mozno maju vypnute flash a ignoruju akukolvek reklamu, treba si uvedomit, ako prinutis ludi, aby si na tvoj web a vobec, na ake servery budes umiestnovat reklamu...

                        jedna z moznosti, ktora moze mat dobry odraz je vytvorit letak, trebars A5, kde by bolo na titulke strucne info, co to vlastne chces spachat a na druhej strane bude prihlaska a pozvanka na ukazkovu hodinu, proste nieco tymto smerom, tam si musis vyhliadnut, ktoru cast BA zacnes otravovat do schranok a tym ti vznikne nejaky pocet letakov, ktore by si potreboval, tie si nechas vyrobit, rozniest a cakas...
                        • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 10:59
                          Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                          Letak je strasne neefektivna forma reklamy s vysokymi nakladmi. Oslovoval by som tym mozno az 90% ludi, ktorych by som ani oslovovat nechcel. A okrem ineho, ja osobne 9 z 10 letakov hned vyhadzujem ;-) Tie bannery by som daval na rozne servre s pocitacovou tematikou, napr. aj sem by mohol ist jeden. Ale bannery nie su moj najvacsi tromf. Mozno by bolo zaujimave pochodit rodicovske zdruzenia a urobit rodicom prezentaciu. Ale asi najuspesnejsia forma reklamy by mohla byt keby som oslovil roznych ucitelov informatiky, ktori by informovali svojich ziakov o mojom kruzku a ak by na zaklade ich odporucania prisli ku mne nejake deti a vydrzali by povedzme minimalne 3 mesiace, dostali by za kazde dieta malu financnu odmenu.
                          http://www.itkids.sk/
                          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 12:30
                            Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
                            letak je tak isto efektivny alebo este efektivnejsi ako akakolvek reklama na webe, robim v tomto odvetvi nejaky ten rok a jedine, co ti viem povedat, ze proste mas tam vela skrytych mín, ktore este nevidis a nemas vyriesene a zabudni na to, ze by si dokazal ist beznakladovo, ako ti tu uz niekto pisal, treba to riadne prepocitat, lebo ochvilu sa moze stat, ze budes musiet vziat uver, aby si poplatil naklady s tym spojene
                            • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 14:07
                              Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                              Efektivnejsi mozno ako reklama na webe, ale nie efektivnejsi ako tie dalsie moznosti ktore som vymenoval. Nevsimol som nikde ze by tu niekto pisal, ze pojdem beznakladovo, nemyslim si to ani ja, vyssie v diskusii som naklady popisal. Mam uz zhruba prepocitane kolko deti potrebujem na to aby som nebol stratovy, kolko deti na to aby som bol ziskovy a kolko deti na to aby som z toho mohol aj zit. Tak hadam sa vypocty budu zhodovat s realitou ;-)
                              http://www.itkids.sk/
                              • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 17:45
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Ako,o tom sa dá pokecať aj na install fest-e.

                                Len dúfam že to nebude niečo typu poskladaj si počítač na ktorom bude celý letný tábor, k tomu bude treba mať bezdrôtové myši a klávesnice. BOZP nepustí.
          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 16.03.2011 | 23:27
            Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
            To mas uplnu pravdu, preto deti a mladez budem oslovovat este do konca juna a potom naplno v septembri. Neviem ako si myslel to "komercne zameranie". Najradsej by som si vybavil ucebnu niekde na skole, idealne osemrocne gymnazium a tym padom by som mohol kopec ziakov oslovit priamo na skole, co by mi mohlo zarucit slusnu navstevnost. Tvojmu projektu InstallFest velmi fandim a i ked je urceny hlavne zaciatocnikom, urcite by som rad prisiel niekedy pozriet ;-)
            http://www.itkids.sk/
            • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 10:05
              myky   Návštevník
              Skoda ze je to v BA keby to bolo v okoli PO alebo KE tak by som sa hned prihasil..
              • Re: Pocitacove kruzky/kluby 17.03.2011 | 10:17
                Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                Mam kamosov v KE co by boli schopni taketo nieco zorganizovat. Ak bude moj projekt uspesny v BA, mozno ich ukecam aby sa do toho pustili v KE ;-)
                http://www.itkids.sk/
    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 21.03.2011 | 09:47
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Natlač letáky v množstve asi 500ks, svojpomocne, alebo v práci (zadara, u kámoša v práci atď.).
      Treba použiť nejakú pútavú farbu papiera, žltú, oranžovú alebo ružovú. Veľkosť sprav tak aby vyšli 3letáky z jednej A4. Rozrež ich na orezávačke fotografií, nikdy nie nožničkami, to vyzerá detsky. Daj tam text, že sa otvára počítačový krúžok, daj tam link na stránku, kde vysvetlíš o čo ide a nejaký formulár na nezáveznú prihlášku, kde ti nechajú odkaz na seba. Pokiaľ ti zareaguje aspoň jeden človek, choď do toho, a celý proces opakuj až kým nenazbieraš potrebný počet účastníkov, inak sa na to vykašli.

      PS: Nič si nerob z názorov tu rádoby ekonomických odborníkov, už nejaký čas mi býva zle po prečítaní toho, čo tu ľudia zo seba dokážu vypotiť.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Pocitacove kruzky/kluby 21.03.2011 | 11:15
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Mozno by som sa aj plesol trosku po vrecku a dal to vyrobit/vytlacit nejakej profesionalnej firme. Velmi spravne si podotkol, ze to nesmie vyzerat detsky, takze chcem aby vsetko malo profesionalny dizajn a aby kazdy vedel, ze to myslim seriozne. Ale rozhodne by som tie letaky nechcel roznasat kde tade po schrankach, ale rovno by som to zavesil niekde na informacnu nastenku skoly (samozrejme so suhlasom skoly) alebo robil prezentacie rodicom (na rodicovskom zdruzeni) a detom (na hodine informatiky) a tam rozdaval tieto letaky.
        Uz som si aj zaregistroval domenu pocitacovykruzok.sk a sazmorejme, zatial na tejto adrese necakaj ziadnu premakanu stranku, ale len zakladne info o tom co pripravujem. Finalny dizajn stranky pripravim niekedy ked budem mat istu ucebnu.

        PS: Dost ma prekvapilo, ze ludia rozoberali moj projekt po ekonomickej stranke a nie po odbornej. V kazdom pripade si myslim, ze ak bude moj projekt na vysokej odbornej urovni a dokazem zaujat mladez, tak v spojeni ucinnej propagacie pride aj primerany zisk.
        http://www.itkids.sk/
        • Re: Pocitacove kruzky/kluby 21.03.2011 | 11:59
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          To že tu ľudia rozoberali prachy a nie tému aj mňa zarazilo až nas...

          Ideálne by bolo prvý krát ísť na školu cez nejakého známeho, čo tam učí, ten by možno vedel vybaviť nejakú propagáciu, predsa si na nejakú chodil, tak tam máš vlastne známich :-). Pretože inak môžeš hneď na prvý krát naraziť na nezáujem riaditeľa, on má svoje starosti a ty ho vlastne zaťažuješ :-) čo môže odradiť. Letáková propágácia je super, odskúšané na vlastnej kožy. Samo že letáky neroznášaš sám, ale buď to dáš nejakým spoľahlivým mlaďasom rozniesť, prípadne si zaplatíš na Pošte. Poštu som už dlho nepoužil, ale 500letákov stálo tuším 50Sk. Samozrejme že na osobnú prezentáciu treba nejaký pekný leták na kriedovom papiery, tých ti ale bude stačiť len pár, pre říďa a nejakých profákov. Ostatni si to pozrú na webe.
          Ja som sa vďaka krúžku dostal prvý krát k programovaniu a bavý ma to aj po dlhých rokoch :-)

          Záujem by podľa mňa môhol byť, možno sa poobzerať po známych, alebo napísať do IBM ... (len nie MS) či by nechceli takýto projekt podporiť. Držím palce.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 21.03.2011 | 12:24
            Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
            Chcem oslovit skoly prevazne v Petrzalke, tam sa sustreduje najviac ludi a tam viem oslovit aj najviac mladeze. Kontaktoval som uz jedno osemrocne gymnazium v Karlovej Vsi a nezaujem zo strany vedenia je naozaj velky :-(
            Co sa tyka letakov do schranok, pre mna je to spam a 90% letakov vyhadzujem bez precitania. Takze mne sa tato forma nezda moc ucinna, ale samozrejme je to subjektivny pocit.
            Aj ja som sa vdaka kruzku dostal k pocitacom, aj som uz v minulosti viedol jeden kruzok programovania (Turbo Pascal) a velmi sa mi to pacilo, preto aj rozbieham tento projekt.
            Oslovit nejaku velku firmu aby ma podporovila je fajn napad, len sa bojim, ze mi do toho budu moc kafrat a nebodaj by aj mali poziadavku aby som vyucoval ich produkt, cim by som stratil urcitu nezavislost. Nad tym ale porozmyslam.
            http://www.itkids.sk/
            • Re: Pocitacove kruzky/kluby 21.03.2011 | 13:12
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Dík že si mi potvrdil ten nezáujem, pretože už som si myslel že tú smolu mám len ja. Skús zistiť cez známych, či niekto nepozná niekoho z učiteľov. Hovor známim o tvojom nápade, určite sa nájde niekto kto ti s tým pomôže. Pokiaľ budeš hľadať podporu vo firmách ako som ti písal, treba si napísať projekt o čom to celé bude, prečo je dobré to podporiť, čo to prinesie deťom, im atď. Bez dobrého projektu to netreba ani skúšať aj keď to bude kamarátova firma. Minimálne sa to oplatí, keď budú meniť HW, že ti ten starý darujú.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Pocitacove kruzky/kluby 21.03.2011 | 11:17
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja si nájdem čas a podávam to do rôznych katalógov. aspoň niečo :)
    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 31.03.2011 | 15:44
      Avatar dash Gentoo  Používateľ
      Podla mojho nazoru zaujem urcite bude. Ja to vidim na mojich spoluziakoch informatikoch, uz v 2-3 rocniku bc musia zacat spoznavat Linux stale viac a viac. Lebo napriklad potrebuju unix-based programy do bakalarky alebo len im ide hrozne pomaly Windows, alebo potrebuju analyzovat siet a podobne... Sam mam nastarosti asi 8-10 ludi. Su dni, ked mi niektori volaju niekolko krat za den, dokonca tento piatok idem robit novu instalaciu ku jednomu z nich :)

      Podla mojho nazoru, je to super vec. Keby bolo nieco odbornejsie, mal by som zaujem aj ja. 20 E urcite za to dam a aj viac, ak by sa jednalo o dobre prednasky s odbornikom. Potom uz len zvazit ci po absolvovani kurzu nedat nejaku skusku + cert.

      Kazdopadne, urcite sa ozvi, ak nieco take bude, budem propagovat. A odporucam rozsirit na univerzity, tu bude vacsi zaujem. Chodim na FIIT a tu to ludia potrebuju ako sol, viem o com hovorim :)
      • Re: Pocitacove kruzky/kluby 01.04.2011 | 12:21
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        V zaciatkoch by som sa chcel sustredit na deti a mladez pod 20 rokov, co ale neznamena, ze budem odmietat vysokoskolakov. Inak robil som pohovory na web developera do firmy kde prave pracujem a dost ma zarazilo, ze studenti FIIT toho teda moc nevedeli, takze suhlasim s tebou, ze moje kurzy by im dost pomohli ;-)

        Co sa tyka odbornych prednasok, urcite nejake budu, ale moj prvotny ciel je otvorit dvere do sveta IT zaciatocnikom a mierne pokrocilym. Moj sen je aj poriadat kazdy tyzden nieco ako "linuxovy klub" kde by sa mohli nadsenci linuxu stretavat a vymienat si navzajom svoje skusenosti a rady. Tam by sa urcite nasiel aj priestor na odborne prednasky poriadane mnou, ale aj hocikym kto by prejavil zaujem prednasat.
        A tie certifikaty ... pre deti planujem udelovat na konci roka nejaky diplom, to ich urcite potesi a bude motivovat do dalsieho vzdelavania. Certifikaty pre ostatnych ... uvidim ... v prvom rade si musim vybudovat dobre meno.

        Urcite sa ozvem ked to rozbehnem naplno, budem robit propagaciu aj na tomto portali a budem ti vdacny ked budes informovat o mojom zamere svojich znamych. Mam aj stranku www.pocitacovykruzok.sk kde su zatial zakladne informacie, ale neskor tam pribudne omnoho viac.
        http://www.itkids.sk/
        • Re: Pocitacove kruzky/kluby 02.04.2011 | 15:19
          Avatar dash Gentoo  Používateľ
          Hlavne web developera nesmies hladat medzi studentami FIIT, pretoze na FIIT sa toto nestuduje. Nemozes chciet, aby absolventi sieti vyrabali mikropocitace. To je nezmysel a teda prestan urazat FIIT.
          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 18.04.2011 | 12:57
            Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
            Nechcel som urazat FIIT, doteraz som fakt nevedel, ze sa to tam nestuduje (aspon okrajovo), ale uz ked sa odtial prihlasili na konkurz web developera, cakal som trosku vacssi rozhlad. Na ktorej VS teda ucia take veci ked nie tam?
            http://www.itkids.sk/
            • Re: Pocitacove kruzky/kluby 06.09.2012 | 02:20
              miiisa   Návštevník
              zdraivm,su kurzy aj pre starsich ? :-)
    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 31.03.2011 | 20:07
      Rasto   Návštevník
      Ahoj.
      Presne nieco taketo ako planujes ponuknut,prave hladam pre svojho 12roc. syna,ktoreho velmi bavia pocitace a veci okolo nich.Ak by si otvaral ,,kruzok" ozvi sa mi rasto.de@azet.sk.
      S pozdravom.
      • Re: Pocitacove kruzky/kluby 01.04.2011 | 12:25
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Kruzky budem otvarat az v septembri, ale mozeme sa dovtedy dohodnut na nejakych sukromnych hodinach, pisem ti mail ;-)
        http://www.itkids.sk/
        • Re: Pocitacove kruzky/kluby 03.09.2012 | 17:55
          Zuzana   Návštevník
          Dobry den,

          otvorili ste v Petrzalke ten kruzok. Mala by som velky zaujem pre syna.

          Dakujem
          ZK

          prosim napiste mi na zklimova@azet.sk
          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 03.09.2012 | 20:31
            WlaSaTy   Návštevník
            Táto téma je stará rok a pol. Takže by bolo vhodnejšie ozvať sa na kontakt uvedený v Bakyho podpise http://www.pocitacovekruzky.sk/
          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 04.09.2012 | 17:43
            Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
            Ano, otvorili sme a deti, ktore maju zaujem o programovanie pocitacovych hier je aj celkom dost.
            Chcelo by to ale viac linuxovych nadsencov (zaciatocnikov), ktori by mali zaujem o kruzky.
            WlaSaTy, dakujem za poskytnutie informacie.
            http://www.itkids.sk/
            • Re: Pocitacove kruzky/kluby 05.09.2012 | 10:36
              WlaSaTy   Návštevník
              Nz.

              Nechceš nejaké karty do počítača? Pomaly sa zbavujem historických kúskov (multiportová karta UART 16C950 - COM port schopný prenosu skoro 10Mbit/s, grafika Voodoo Rush s TV Out a podobne). Zaberá mi to flek. Alebo, desktop P3 733 s pekným dizajnom. Niečo z toho pôjde dnes na likvidáciu.
              • Re: Pocitacove kruzky/kluby 05.09.2012 | 16:18
                Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                Takych kramov mam aj ja doma dost a je mi to luto vyhodit ;-)
                http://www.itkids.sk/
                • Re: Pocitacove kruzky/kluby 05.09.2012 | 18:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Mne to už ľúto nie je. Doba ide ďalej, a telefóny majú dostatočný výkon desktopu na bežnú kancelársku prácu aj s nejakými hrami. MHL kábel už mám na pol ceste.
                  • Re: Pocitacove kruzky/kluby 06.09.2012 | 01:32
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    z niecoho by mohol byt dobry domaci lacny NAS :)
                    • Re: Pocitacove kruzky/kluby 06.09.2012 | 10:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nadobúdacia cena by bola síce nízka, ale prevádzkové náklady by to malo vysoké.

                      Dosky s krabicami už včera odišli spinkať do kremíkového neba. Ale, ešte pohľadám karty čo mám popchané na skriniach. Ale, neviem neviem. To bola zbierka historického železa, skôr to bolo vhodné na oživenie konzol k špeciálnym prístrojom čo sú na vysokých školách, alebo na výučbu nahradených technoogií, poprípade do múzea. Ale, tam to nechceli.

                      • Re: Pocitacove kruzky/kluby 06.09.2012 | 12:09
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        ... poprípade do múzea. Ale, tam to nechceli.
                        Možno si sa nepýtal na správnom mieste.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: Pocitacove kruzky/kluby 06.09.2012 | 12:54
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Nič v zlom, ale tá nedorobená moravská stránka na ktorej chýba dosť odkazov (404) mi pripomína spammera Michala Suchánka ktorý prestal komunikovať keď sa dozvedel že nemám auto. Na fúriku to mám bližšie do zberného dvora.

                          A že je tam uvedený iný kontakt? Suchánek bol v spolku s ďalšími ľuďmi.

                          PS.: Toto bol jeden z dôvodov prečo som chcel už dávnejšie bazár. No nič, už to mám vyriešené.
                          • Re: Pocitacove kruzky/kluby 06.09.2012 | 16:57
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Michala Suchánka poznám len humoristu, Genzerovho parťáka.

                            Ty myslíš asi tohoto http://www.abclinuxu.cz/History?type=wiki&uid=20014
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • Re: Pocitacove kruzky/kluby 06.09.2012 | 17:06
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Áno, toho. Keď som konečne našiel na tom linku čo si sem dal zoznam toho čo zháňajú, tak na mňa vybehol presne Suchánkov zoznam.