Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.03.2011 | 00:23
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Mám takú technickú otázku. Potreboval by som trochu sťažiť kopírovanie domáceho DVD-video disku. Už pár dní hľadám na nete a nič. Viem, že neskopírovateľné DVD neexistuje, ale ja chcem len niečo čo neumožní urobiť kópiu jednoducho.
Moja predstava je jednoduché prehratie v prehrávačoch, ale kopírovanie aspom vo win nepôjde bez použitia nejakého softiku.
Úplný ideál by bol keby to šlo kopírovať len v Linuxe :D
Pôvodne som uvažoval nad SecurDiskom ale ten sa nedá aplikovať na DVD-Video. Tak ak máte nejaké nápady sem stým. Na nete nájdem dvesto možností ako skopírovať chránený disk, ale ako ho ochrániť skoro nič.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 00:39
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      raz som videl zaujímavo jednoduché riešenie - zabalené v archíve, ktorý bol bez kompresie. vieš heslo, tak sa pozrieš, čo je tam :)
      • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 10:00
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Noo presne niečo také mám na mysli, ale tot asi nejde prehrať v DVD prehrávači.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 10:44
          Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
          len nahlas rozmyslam, existuje Toast Titanium, ktory davam moznost uzivat obsah disku len pre Apple (predpokladam, ze by to linux mohol vediet precitat, ale nemam vyskusane), ak by sa vyuzila tato moznost, bolo by treba napalit obsah ako datovy disk, ktory je urceny len pre Apple, tam je istota, ze ho Win vyhlasi za ciste a nepomaha ani ziaden soft (myslim, ze MacDrive ano, ale vtedy nebol, tak nevim)

          dalsia zaujimava vec je, ako robia media ku skenerom Epson, ked pichnes medium do Apple, vidis len Apple veci a ked ho pichnes do Win, vidis len Win veci...

          v kazdom pripade spravit nejaky image je jednoduche a aj heslovatelne, ale neprehratelne v DVD prehravaci...

          pre mna to znamena, ze by som musel najst niekoho, kto ma DVD prehravac, Win a Linux, aby som vedel s istotou povedat, co a ako funguje

          bolo to len rozmyslanie nahlas...
        • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 12:06
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          že som taký smelý... k čomu je to vlastne dobré? sú tam nejaké veci, ktoré by niekto nesmel vidieť?
          • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 15:03
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            Ide o video spravené pre pár starších poľovníkov, ale majiteľ videa si želá aby si video brali od neho lebo do toho vložil náklady. Tak im chce prípadné kopírovanie sťažiť.
            Pre mňa je to vec štúdia pomyslel som si, že by nebol zlé vedieť ako niečo také urobiť. Mierne ma naštvalo, že spôsobov ako odkódovať disk je všade uvedených hromada, ale nejaká free možnosť ako to zakódovať nikde. Dokumenty chrániť heslom alebo iným spôsobom nieje problém, ale DVD-video hej.
            Skrátka ber to ako nejaký projekt. :D
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 15:23
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Nemožné, zbytočné. Jediné čo ma napalo, ale neskúšal som :) špendlíkom prerušiť pár prvých stôp, prehrávač by to môhol ignorovať ako špinu na DVD, ale v kompe ho už neotvoriš. Jeden maličký škrabanček.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 16:27
              WlaSaTy   Návštevník
              Niečo podobné sa tu riešilo onehdá pre včelárov. Smola je, źe prvý vychcanec to zverejní a tak bude po zárobku. Jediný spôsob ako prinútiť ľudí to zakúpiť je pribaliť k tomu pridanú hodnotu (zľava na členskom pre registrovanú osobu, zľava na candrbál alebo lístok do najbližšej tomboly). Zabezpečenie pred kopírovaním neexistuje. To, čím týrajú spoločnosti svojich zákazníkov je len paródia umelo navyšujúca cenu média a skutočne to obťažuje poctivých zákazníkov.

              Aj keby to bolo akokoľvek chránené, tak si to nejaká vyžírka pichne do DVD a ten prepojí s počítačom cez kábel čo predávali toť v Lídli na nahrávanie videa z kamery cez cinch.
              • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 21:46
                Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                Toto presne mi je jasné. Zaujímalo ma, ako by to jednoducho šlo. Skrátka, aby sa nedalo skopírovať jednoducho.
                Rozmýšľal som nad niečím úplne jednoduchým, ako nejaký skript vo VIDEO_TS, ktorý by neprekážal playeru, ale pri kopírovaní by výsledok pokazil.
                Ono sedliaci sú sedliaci a aj 5€ im je veľa.
                PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 21:49
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  kde presne to musí byť prehrateľné? na akých zariadeniach?
                  • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 22:00
                    Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                    V DVD prehrávačoch, ale nebolo by od veci keby aj v PC šlo prehrať. Ako som vravel vyššie, keby sa dalo spraviť to, že sa bude dať kopírovať bez najmenších problémov len v Linuxe bol by to ideál.
                    Či sa to konkrétne médium nakoniec bude predávať neriešim. To je mimo mňa. Mňa skôr zaujíma možnosť riešenia do budúcnosti pre mňa. Teda to ako by sa to dalo.
                    PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 01.04.2011 | 14:12
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Nijak. Každá ochrana na DVDčkach je prelomiteľná a hociaký synovec to skopíruje len preto aby sa ukázal. A foter mu to rád rozkáže keďže za to dostane napríklad picnutého zajaca.

                  Preto som vravel, a znova to opakujem, niečo o pridanej hodnote. Bez nej je zbytočné nad tým uvažovať. Tá pridaná hodnota sa dá použiť ako motivácia.
                  • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 01.04.2011 | 15:42
                    Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                    Myslel som si to. :D Bolo by zaujímavé, keby to šlo skopírovať iba v linuxe. Rád by som to každému pri odovzdávaní DVD povedal. Slušne by to Linux spropagovalo (myšlienka Linuxáci to majú zdarma).
                    Napr. nejaký ini súbor vo video ts ktorý by sa vo win automaticky spúšťal alebo formát DVD ktorý by rozpoznal len linux a DVD player. Je mi jasné, že všetko sa dá obísť.
                    Zaujímalo ma či sa niečo také jednoduché dá urobiť a ako. Nechcel som spraviť nekopírovateľné DVD to je blud.
                    PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                    • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 01.04.2011 | 16:52
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      takáto "reklama linuxu" sa mi otvorene nepáči. pripomína mi to praktiky tej spoločnosti, ktorá je veľkým konkurentom linuxu.

                      dať sa niečo také možno dá - no náklady na to by boli (zaplatiť experta čo by to urobil) a samozrejme boli by z toho len problémy - keď by obsah bez ochrany išiel OK tomu, kto si to zakúpi i nezakúpi, no obsah s ochranou by mohol robiť problémy aj tým, čo to majú zakúpené.

                      jedna vec ma napadla - čo takto pridať niečo ako "povinná registrácia na internete" alebo "použiť špecifický a veľmi komplikovaný video kodek", no ani jedno z toho sa mi už vôbec nepáči.
                      • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 02.04.2011 | 17:20
                        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                        Ďakujem pekne za názory boli značne podnetné. Najviac sa mi pozdáva možnosť s pridanou hodnotou. Beriem to tak, že spraviť niečo takéto jednoducho, nieje možné a je mi jasné, že zložitým procesom sa to nevyplatí.
                        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Ako chrániť DVD-video pred kopírovaním 31.03.2011 | 21:52
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ešte jedna otázka, za akú cenu sa bude predávať jedno médium?