Javascript + vela cyklov

Sekcia: Programovanie 08.04.2011 | 19:49
Avatar chaser Debian  Používateľ
Caute
mam otazku mozno trochu nezvycajnu, ale to nic :)
mam databazu v XML, potrebujem v nej vediet vyhladavat a selektovat elementy
a aplikaciu mam v HTML + Javascripte, kedze sa jedna o webovu aplikaciu

z tej databazy by som chcel vyberat data tak, ze kliknem na checkboxi, vyberiem ake prvky chcem a ono mi to vyhodi presne tie prvky z databazy, ktore budu vyklikane v checkboxoch.

kedze sa jedna priblizne o 14 checkboxov, potrebujem urobit presne "14!" if else cyklov ? alebo by sa to dalo spravit aj nejako jednoduhsie
ale lepsie riesenie ma nenapada :(

vopred vdaka za odpovede :)
    • Re: Javascript + vela cyklov 08.04.2011 | 20:02
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Najjednoduchšie by bolo registrovať to do poľa a potom cez jeden cyklus prebehnúť selektované checkboxy , v XML nájsť zhodu a vypísať ju.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Javascript + vela cyklov 08.04.2011 | 21:03
      Avatar polymorf   Používateľ
      Checkboxom prirad cisla 2^n, takto: 1,2,4,8,16,32,64,128,...,8192. Ked zaskrtne 4,7,8 a 11 checkbox, hladane cislo je 8+64+128+1024 = 1224. Prejdi sekvencne vsetky prvky a hladaj prvky ktorych kod * cislo je (bitwise) and > 0, takto: if (prvok.kod & cislo > 0) zobrazTentoPrvok();. Btw. "if-else" nie je cyklus ale vetva alebo podmienka. Neviem ci je to v tvojom pripade lepsie riesenie ale je to standardny postup. Namiesto if-else mozes pouzit napr. aj switch - case.
      • Re: Javascript + vela cyklov 09.04.2011 | 12:20
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        ano, ano if else je vetva, pravda, ach ta moja terminilogia...
        hmm, cez bitwise to asi nebudem vediet spravit, este som sa s tym nestretol

        ale keby som to zaregistroval do pola a cyklom prebehol checkboxy
        napr. v takejto databaze:

        databaza auto: BMW
        Audi
        Wv
        Skoda


        farba: zelena
        cervena
        modra
        zlta

        pocet dvery: 3
        5

        pohonna hmota: benzin
        diesel
        plyn

        tak, ak by boli zaskrtnute 3 checkboxy s podmienkami napklad: farba: zelena, zlta, pohonna hmota: benzin


        for cyklus by prebehol polom a vypisal by mi len : zelena, zlta, benzin

        ale ja by som chcel aby mi vypisal vsetky moznosti ktore by splnali tieto podmienky, ze auta su zelene, zlte a na benzin

        vypis by som chcel mat takyto:

        Audi - Zelena - 3 - diesel
        Wv -Zlta - 5 - benzin
        Skoda - Modra - 5 - benzin

        a toto uz neviem ako spravit cez prechod polom a bitwise sa mi zda trochu hardcore :P







        • Re: Javascript + vela cyklov 09.04.2011 | 12:31
          WlaSaTy   Návštevník
          Ale ty hovoríš o radio button-e, s tým sa robí inak. Nespomínali na prednáške?
          • Re: Javascript + vela cyklov 09.04.2011 | 12:52
            Avatar chaser Debian  Používateľ
            Nie nie to z prednaskovych veci nepochadza :) a urcite o checkboxoch hovorim
            idem sa s tym pohrat, urcite sa to musi dat lahko spravit, uz iba vybadat sposob
            • Re: Javascript + vela cyklov 09.04.2011 | 13:03
              WlaSaTy   Návštevník
              Máš na výber tri typy pohonných hmôt. Pri použití radio buton-u vyberieš len jednu z nich, ale pri použití check boxu môžeš zaśkrknúť ich akúkoľvek kombináciu. Teda, auto môže byť poháńané naraz naftou, benzínom a aj plynom. Nevravím, že také autá nexistujú, ale obvykle sú drahšie ako lietadlo.

              Takže ak to nie je do školy, tak rovno na tom kóde zarábaš?
              • Re: Javascript + vela cyklov 09.04.2011 | 13:21
                Avatar chaser Debian  Používateľ
                Nepovedal som ze to nieje do skoly, iba ze to vobec nieje z prednaskovych veci
                je projekt do skoly
                uvazoval som nad radiobutonmy, ale s checkboxamy sa mi to zdalo lepsie, preto som pozeral po rieseniach. Ale ako vravis na druhej strane to su realne nevyuzitelne data, tak radiobutony vyhrali, presvedcil si ma
                vdaka
                • Re: Javascript + vela cyklov 09.04.2011 | 15:10
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pohoda. Ale pokiaľ tam chceš dať check boxy, tak tam pridaj položky ako sklápacia strecha, klimatizácia a hybridný pohon.
                  • Re: Javascript + vela cyklov 09.04.2011 | 16:26
                    Avatar chaser Debian  Používateľ
                    vsetko je v radiobutonoch
                    keby som sa babral s checkboxamy asi by som nad tym sedel este tyzden
                    uz to je pomaly hotove

                    :)