Linux, firefox
Dakujem
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
nainstaluj si novsie ubuntu (alebo skus upgrade) tam uz bude novsi firefox
ak by si ale velmi chcel tu mas firefox 4
http://download.mozilla.org/?product=firefox-4.0&os=linux&lang=sk
staci skompilovat (nemal by byt problem)
stará dobrá pravda pri linuxe - na starý PC nedávať starý linux, ale nový linux, ktorý je funkčný aj na starších počítačoch.
Riesennim by tiez mohlo byt minimalisticke ubuntu ale predpokladam ze tam to chce uz trochu vedomosti.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,35688.0.html
http://cdimage.ubuntu.com/ports/releases/10.10/release/
Takže máš ešte ďalšiu možnosť ktorá ma napadá. Zaprasiť si systém vývojárskymi balíkmi, stiahnúť si zdrojáky firefoxu a preložiť si to. Len či Ti to na niečo bude, tak to už nehám na Teba. Mne FF v pohode zožerie 1/4GB RAM bez mihnutia oka.
PS.: Ja si v kľude fungujem na 1.2GHz G4 s 1GB RAM a gentoo. Ale mám o generáciu novší procesor.
Inak, debian tam pôjde, ten podporuje všeličo. Stačí nájsť korektné inštalačné médium a odzálohovať si disk. Len to asi nebude tak klikateĺné ako ubuntu.
Na celo-obrazovkový režim si musíš video stiahnuť a pozrieť v prehrávači (miesto emulácie)
Samozrejme ak zvládneš niečo pokročilé skús Gentoo (alebo niektorú s jeho odnoží) + LXDE + gnash Tu verzia až tak nehrá rolu a keď ti to o týždeň dokončí kompiláciu všetkého čo treba, inštalácia nových vecí pomocou kompilácie je o veľa jednoduchšia keďže balíky na tvoju architektúru nájdeš len málokedy zatial čo pri gentoo čo sa hýbe to tam máš (If it moves, compile it).
ďakujem za ponuku. Gentoo som skúsil pred zopár rokmi, ale nemyslím si že kompilácia mnou preferovaných trvala týźdeň. Blbé je že som mal výkonnejší procesor novšej generácie ako zadávateľ a aj dostatok RAM, takže som si nemusel nićiť disk cez SWAP.
Ale, pokiaľ chalan nepovie aký to má poćítač, tak sa mu dá ťažko niečo odporučiť. Ak má vôbec ten počítač ktorý ospevuje. G3 sa totižto nerobili na frekvenciách okolo 800MHz. Tomu nasvedčuje aj to, že zatajil veľkosť RAM. Keby nevedel ako to zistiť, tak sa opýta. alebo aspoń pozrie farbu keďźe tou sa rozlišovali technické špecifikácie tých akvárií a záchodových dosiek. teda modelov Apple.
nic skryte, len zo zaujimavosti
pri predpoklade, ze si nikdy nekupil Apple HW, tak sa necudujem tvojej otazke
pre mna je aj zahadou, preco mas ty dva systemy nahodene a preco ludia s linux komunity menia distribucie kazdu chvilu, moze to byt zabave, ale je to funkcne riesenie?
ale rad by som vedel naco sa teraz pouziva tato architektura...
To bolo pred viac ako desiatimi rokmi, v minulom tisícročí. Bol by si teraz schopný na takom stroji niečo urobiť?
Mimochodom, výrobca toho CPU pokračoval v jeho vývoji a robí na ňom mainframe. Skús sa pozrieť čo zvláda enterprise verzia chladničky ktorá má v sebe zopár procesorových dosiek siedmej generácie daného procesora.
Ale, G3 800MHz neexistovalo a karty na upgrade do G4 sa moc nedali zohnať pre notebooky. Takže mi pripadá, že sa len niekto zabával a snažil sa niekoho nachytať na hruškách.
PowerPC G4 siel az do 1.67 GHz, to boli posledne verzie...
Ale, neviem čo to neskúsil. Veď google dokáže nájsť všeličo.