mp3 po napálení nehrajú

Sekcia: Konfigurácia 21.04.2011 | 10:35
Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
zdravím páni. Mám takýto problém. Mp3 uložené v pc hrajú. Keď ich napálim na cd, prehrávač súbory rozozná, ale nehrá. Neviete ako to riešiť?
    • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 10:47
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mohol by si napísať komplet meno najdlhšieho názvu pesničky? vrátane bodiek, medzier a tak?
      • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 11:11
        Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
        momentálne som pripojený cez mobil, ale nefungujú aj také albumy, kde mám názvy v tvare napríklad 22.mp3
        • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 11:25
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          skúšal si viac ako jeden audioprehrávač?
          • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 11:47
            Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
            Stano neskúšal. Mám len autorádio ktoré mi prehrá mp3, nič iné. Ale mám tam strčené cd ktoré bez problémov mp3 hrá. Dokonca som ho napaloval na mojom pc. Ale musel som preinštalovať systém koli novému disku a odvtedy napaľujem akurát tak manželku.
            • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 11:56
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              na polovičnom plameni 30 minút :)

              daj vedieť, ako to s nimi na tvojom pc potom dopadne
    • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 13:44
      WlaSaTy   Návštevník
      No. Skús skontrolovať popis k prehrávaču, tam by mala byť informácia že aké MP3 to zvláda. Niektoré prastaré vykopávky totižto nevedeli prehrať napríklad pesničky ktoré mali variable bit rate (VBR) alebo vyššie dátové toky. Podľa toho stačí potom nastaviť kodek pre komprimáciu.
    • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 17:28
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Skús ísť do tvojho Synaptic-u a zisti, či máš nainštalované w32 kodek-y.
      Nrepoznám to dobre, ale asi musíš mať aktivované repozitáre MEDIBUNTU : edgy free non-free ..., lebo sa asi len odtiaľ inštalujú.

      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: mp3 po napálení nehrajú 21.04.2011 | 20:08
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        edgy??? to je dead už veeeeľmi dlho. btw keby nemal kodeky tak mu to z disku nehrá, no hrá mu to
        • Re: mp3 po napálení nehrajú 22.04.2011 | 12:43
          WlaSaTy   Návštevník
          Chlapi,
          keby mal v tom autorádiu nainštalovaný Linux, tak by som pochopil rady ohľadne kodekov. Videl som už také autorádiá, ale tie nemali procesor schopný vyuźiť kodeky WIN32 (neali x86 procesor). A tie autorádiá neboli odkázané na jeden alebo dva typy audio formátov.

          PS.: pre kompresiu (aj opakovanú) by malo stačiť nahodiť LAME, len neviem či rekomprimovaný zvuk bude počúvateľný.
          • Re: mp3 po napálení nehrajú 22.04.2011 | 19:28
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Neviem ako pre ostatných, ale ja si myslím že je to tak nejasne napísané o čo mu vlastne ide/čo mu nejde, že som mu na jeho adresu v prihlasovacom nicku napísal email, aby presne špecifikoval o čo ide a čo mu nefunguje. Chlapec sa mi tu neozval, neunúval sa ani na môj email odpovedať, takže zasa je to asi iba panoptikum.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: mp3 po napálení nehrajú 23.04.2011 | 01:43
              Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
              zdravím páni, ďakujem za rady, keď budem pri pc, pozriem za všetko čo ste napísali. A ešte na vysvetlenie. Pc nie je ani mojím chlebom ani mojím hobby, takže skutočne pri ňom nevrátim hodiny. Mail som si pred chvíľou pozrel cez mobil, a rovnako cez mobil teraz píšem. Kodeky pozriem, autorádio je normálne lg do 100€, mp3 na ňom hrajú. Skúšal som znovu napáliť veci ktoré som už raz napaloval a ktoré hrali. Ale teraz nič. Teraz to nefunguje.
              • Re: mp3 po napálení nehrajú 25.04.2011 | 01:03
                WlaSaTy   Návštevník
                No, tak to vyzerá źe optická mechanika začína mlieť z posledného. Len neviem či tá páliaca v počítadle alebo tá v aute. Skús do toho rádia pichnúť USB kľúč s tými pesničkami.