fedora BETA alebo pockat

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2011 | 19:57
Avatar Branislav Poldauf Ubuntu LTS, Debian stable  Používateľ
rozhodol som sa na jeden moj notebook nahodit fedoru, namiesto ubuntu 8.04 LTS
chcel by som sa opytat ci uz instalovat BETU teraz a potom len aktualizovat na final verziu alebo radsej pockat na 15-ku ??

docital som sa o pre-upgrade, bude fungovat aj z bety na final ?? alebo je to len medzi final verziami
alebo to prebehne pomocou standartnych aktualizacii ??

vim ze je tu viac fedoristov, poradte
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora BETA alebo pockat 02.05.2011 | 20:02
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      pri fedore isto cakaj na final
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: fedora BETA alebo pockat 02.05.2011 | 20:23
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      ďalšia možnosť je jednoducho nahodiť Fedoru 14. ak ju následne vymeníš za Fedoru 16 a potom 18, tak sa s tým nebudeš musieť veľa babrať.
    • Re: fedora BETA alebo pockat 03.05.2011 | 01:07
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

0) VŽDY je najlepšie robiť pre menej skúseného usera PREUPGRADE z F14 final na F15 final.

1)
      Môžeš napríklad tam dať F14 cez LiceCD Gnome a potom, ked príde F15, tak tam na tom NB spustiť PREUPGRADE - Postup je tunaky:: http://fedoraproject.org/wiki/PreUpgrade
      2) Mozeš tam dať na ten NB verziu F15 Beta cez F15 beta LiveCD Gnome (napr) a potom si stiahnuť oficiálne F15 LiveCD Gnome a spustiť inštaláciu na disk, tak ze ale prepíšeš stávajúcu F15 Beta
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: PREUPGRADE z fedora BETA na Fedora final 03.05.2011 | 12:16
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: PREUPGRADE z fedora BETA na Fedora final 04.05.2011 | 13:42
        Avatar Branislav Poldauf Ubuntu LTS, Debian stable  Používateľ
        dakujem clanky som si precital a riesenie sa mi poskytlo samo
        zlomil sa mi klb na monitore na tom notase, takze fedora pojde az na novy a dovtedy bude uz final verzia
        dakujem za odpovede, povazujme za vyriesene
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: PREUPGRADE z fedora BETA na Fedora final 04.05.2011 | 13:51
          Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor
          Hlavne keď budeš kupovať nový, dúfam že vieš podľa čoho postupovať. Inak zlomený kĺb sa určite dá opraviť.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org