C pre zaciatocnika
Este sa chcem spytat ci ako zaciatocnik mam ist hned do c++ alebo sa mam zosnamit aj s obycajnym c. O tych jazykoch este vela neviem, tak kazda rada dobra. Mam skusenosti len s pascalom a delphi.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Btw. najprv. treba vedieť C, pascal a delphi ti je nahovno. Dá sa povedať, že C++ oproti C je len nejaký pridaný syntax pre kompilátor ako constructors/destructors, access specifiers a podobne. OO orientované veci sú potom až V-TABLEs. Anyway, aj prvé 'prekladače' C++ len dosť jednoducho kontrolovali a prevádzali C++ kód na C.
Inak kniha je aj preložená a mala by sa dať zohnať pod názvom Myslíme v jazyku C++ I a II.
potom sa treba naucit programovat objektovo. c++ je dost zlozity jazyk, takze by som kludne zvazil napr. javu. tam sa lahko naucis OO princip a potom sa mozes vratit k c++ a vybrat si z toho jazyka iba co potrebujes.
Btw. C++ je multiparadigm jazyk. Ja ho používam pri bežnom proceduránom programovaní (lebo OO je to vraj až pri použití polymorph...) mikrokontrolérov a kludne aj spolu s inline asm.
access specifiers!
this pointer a member funkcie
netreba písať typedef pri struct-och
V podstate ide o efektívnejší (a pre mňa krajší) syntax... generovaný asm býva aj tak rovnaký.
Nevidím dovod, prečo by ta binárka mala byť vačšia. Sám Eckel to vo svojej knihe rozoberá. Ak človek nepoužíva nejaký <dynamic_cast> a podobné fancy stuff, ten generovaný kód je rovnaký.
Napr. funkcia ktorá uloží niečo do struct, potrebuje jej pointer. Či sa predá "tajne" ako this pointer, alebo explictine, tak či tak medzi stack a frame pointerom proste bude jedno miesto obsahujúce tento pointer, len syntax je iný.
Skompiloval som ho a potom som len prepísal prípony .c na .cpp, modifikoval Makefile a skompiloval som ho znovu. C binárka mala 5125 B, C++ mala 4999B. Tak som sa rozhodol skontrovať.
V makefile som zmenil len dve veci !!! avr-gcc za avr-g++ a -std=c99 za -ansi.
Takže generovaný kód je očividne iný, to máš pravdu. Len to C++ to nejak lepšie zoptimalizovalo. Použitá optimalizácia bola -Os.
Sám parameter -Os znamená optimalize primarily for size (not for speed or something else).
btw. to C++ sa mi oplatí už len pre namespaces keď už pre nič iné.