Problem s PHP

Sekcia: Konfigurácia 30.06.2011 | 00:25
Lukkas   Návštevník
Ahojte, mam nainstalovany Apache,Mysql, PHP, lenze mam po nedavnom "vypadku" elektriny problem ze mi nevie nacitat kniznicu php_pdo.so, v adresary modulov neexistuje a nenajdem ju ani v celom systeme ... po preinstalaci PHP sa nic zavratne nepohlo.

Pouzivam system Arch Linux,

pri instalaci pdo.so s pecl install pdo napíše tuto chybu

p/ext -I/usr/include/php/ext/date/lib -DHAVE_CONFIG_H -g -O2 -c /tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c -fPIC -DPIC -o .libs/pdo_dbh.o
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c: In function ‘pdo_stmt_instantiate’:
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:410:8: error: ‘zval’ has no member named ‘refcount’
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:411:8: error: ‘zval’ has no member named ‘is_ref’
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c: In function ‘pdo_stmt_construct’:
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:435:6: error: ‘zend_fcall_info’ has no member named ‘object_pp’
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:458:6: error: ‘zend_fcall_info_cache’ has no member named ‘object_pp’
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c: In function ‘zim_PDO_setAttribute’:
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:752:12: error: ‘zval’ has no member named ‘refcount’
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c: In function ‘zim_PDO_getAttribute’:
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:818:28: error: ‘zval’ has no member named ‘refcount’
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c: In function ‘pdo_hash_methods’:
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:1122:24: warning: assignment discards ‘const’ qualifier from pointer target type [enabled by default]
/tmp/pear/temp/PDO/pdo_dbh.c:1126:20: warning: assignment discards ‘const’ qualifier from pointer target type [enabled by default]
make: *** [pdo_dbh.lo] Error 1
ERROR: `make' failed

Vedeli by ste poradit? Ja si uz neviem rady ... diky moc
    • Re: Problem s PHP 30.06.2011 | 01:01
      WlaSaTy   Návštevník
      U nás také niečo riešime obnovou zo zálohy. Máš ju predsa, alebo nie?
      • Re: Problem s PHP 30.06.2011 | 10:23
        Lukkas   Návštevník
        Mám, ale som bol dlhšie neprítomny a vela dat sa zmenilo a nemozem zmenit zalohu 2 tyzdne dozadu, preto chcem vyriesit tento problem...
        • Re: Problem s PHP 30.06.2011 | 12:55
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Prečo by si nemôhol prevaliť PHP z dva týždne starej zálohy? Nepamätám si že by v poslednom čase vyšli nejaké patche, ale aj keby.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Problem s PHP 30.06.2011 | 13:59
            WlaSaTy   Návštevník
            Presne tak. Binárky a knižnice nie je problém prepajcnúť. Ale, samotné aplikačné dáta asi nie. tam by bolo treba konzultovať daný incident s programátormi že čo všetko robili. a hlavne je treba odstrániť príčinu výpadku (vadná UPS).
            • Re: Problem s PHP 11.07.2011 | 17:23
              Lukkas   Návštevník
              Komplexne vyrieseny problem ... ale ja by som ho chcel vyriesit tak aby som odstranil pricinu problemu a predisiel dalsej takejto chybe nie len replacnut spat stare binarky a mat v ... .
              • Re: Problem s PHP 11.07.2011 | 17:33
                WlaSaTy   Návštevník
                No, ale k tomu musíš urobiť forenznú analýzu aby si mohol zistiť kôli čomu také niečo nastalo.
                • Re: Problem s PHP 15.07.2011 | 22:41
                  Lukkas   Návštevník
                  Tak tak... no vyriesil som to formou, http://pecl.php.net/bugs/bug.php?id=18837 ,
                  Je to viac menej "nie moc profesionalne" ale problem to vyriesilo a snazil som sa aby sa to uz nestalo

                  Dik za help