Zobrazovac vzdialenej plochy

Sekcia: Konfigurácia 09.07.2011 | 15:23
Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ
Caute, mam doma vlastny server postaveny na Ubuntu 10.04.2 ale na edicii desktop nie server (koli lahsiemu GUI ovladaniu a nie cez konzolu) problem je ale ten ze chcem mat ten server zapojeny bez monitoru, no akonahle ho zapnem bez monitoru tak sa nedokazem na neho pripojit cez Zobrazovac vzdialenej plochy...akonahle pripojim monitor a restartnem ho tak uz potom to ide...aj ked odjim monitor... Problem je zrejme ten ze pri zapnuti asi nedetekuje monitor a tym padom ma nepusti sa prihlasit cez zobrazovac vzdialenej plochy...any idea??
    • Re: Zobrazovac vzdialenej plochy 10.07.2011 | 20:14
      Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
      Ahoj,

      napad by som mal. Zavitaj sem, najdi si spravnu bitovu verziu pre tvoje Ubuntu. Stiahni node, server aj client. (node ma ako dependency server, server zas client). Nainstaluj pomocou:

      sudo dpkg -i nxclient_3.5.0-7_amd64.deb
      sudo dpkg -i nxnode_3.5.0-3_amd64.deb
      sudo dpkg -i nxserver_3.5.0-4_amd64.deb

      Z akeho operacneho systemu sa pripajas na ten tvoj Ubuntu server (alebo desktop, alebo ako to mam nazvat) ? Stiahni tu spravnu pre teba:

      Ubuntu (alebo Debian)
      Windows
      Mac OS X

      Otvor klienta (na PC, z ktoreho sa pripajas na ten Ubuntu desktop-server). Klik na "Configure" -> otvori sa ti zalozka "General" - nastav, co potrebujes -> potvrd so Save a potom OK -> zadaj usera a heslo

      P.S: na root-a sa pripojit nemozes. Musis si vytvorit noveho usera:

      useradd -m -G users,video,audio,dip -s /bin/bash [meno_uzivatela]
      passwd [meno_uzivatela]

      -m = vytvori priecinok uzivatelovi v /home/
      -G = groupy, do ktorych bude uzivatel patrit (tie ti ja riesit nebudem, tamtie su zakladne.. neviem, ako to mas riesene)

      Pekny den.
      Everything you can imagine is real.