instalacia v kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.09.2011 | 19:01
Peter   Návštevník
Zdravim,

Mam takyto problem: Chcel som si nainstalovat do Kubuntu 11.04 openoffice 3.2, a tak som stiahol deb balicky zo stranky officu. Lenze ako som ich rozbalil
zistil som vacsie mnozstvo balickov. Boli tam nejake core01- core06, ale teraz neviem. To mam vsetky baliky rucne nainstalovat cez dpkg ?? Alebo existuje aj
efektivnejsi sposob ? Je tam cca 20-30 balickov.
    • Re: instalacia v kubuntu 18.09.2011 | 19:11
      Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
      prepni sa v konzole do priecinka s balickami a zadaj: sudo dpkg -i *.deb
    • Re: instalacia v kubuntu 18.09.2011 | 20:10
      Avatar Grawp   Používateľ
      Prečo normálne nepoužiješ správcu balíkov?
      • Re: instalacia v kubuntu 18.09.2011 | 22:02
        peter   Návštevník
        Akeho spravcu balikov, instalujem bud so software management, kde su pripravene programy, alebo stiahnem program. Netusil som, ze
        dostanem tolko balikov. Prvy raz v zivote :))
    • Re: instalacia v kubuntu 18.09.2011 | 22:13
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj, Peter.

      Chcem sa spýtať, prečo si si dal doinštalovať OOffice do Kubuntu, keď tam máš už defaultne nainštalovaný a lepšie odladený klon : LibreOffice 3.3.2. Ten program je úplne stejný ako je OO.

      http://linuxlibrary.org/wp-content/uploads/2011/05/kubuntu-11-04-5.jpg
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: instalacia v kubuntu 19.09.2011 | 14:56
        Peter   Návštevník
        To je zvyk pracovat s urcitym programovym balikom. A ta 3.2 bola na moje office veci plne postacujuca, akurat ked som otvoril libre tak prostredie mi
        nevyhovovalo.
        • Re: instalacia v kubuntu 19.09.2011 | 15:00
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          delfínuj nevyhovovalo, je to úplne to isté. rovnaké ikony, ich rovnaké rozmiestnenie, rovnaká podpora formátov - a robia to rovnakí ľudia. Takže čo presne nevyhovovalo?

          Pripomína mi to snahu dať do Windows 7 Internet Explorer 6, lebo niekomu vyhovuje viac ako novšie vydania.

          ak veľmi chceš openoffice, poobzeraj sa po PPA, takým spôsobom to nainštaluješ jednoduchšie. Alebo si nainštaluj priamo cez Synaptic 'či apt-get, čím budeš mať dva rovnaké balíky. Najideálnejšie, úplne suverenne, je vykašľať sa na OpenOffice a používať LibreOffice.
          • Re: instalacia v kubuntu 19.09.2011 | 22:09
            peter   Návštevník
            Neviem to jasnejsie povedat, ale ako som uz povedal - zvyk je zvyk. Pri tejto prilezitosti by som sa rad opytal ma Synaptic nejake vyhody oproti tomu klasickemu vstavanemu spravcovi, softw.management ? teraz nedavno som gooooooooglil a vysiel mi synaptic ako spravca balickov. Akurat openoffice nie je browser, takze so security to nema tolko spolocneho ako browsery prip. nastavenia siete.
            • Re: instalacia v kubuntu 19.09.2011 | 23:01
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              výhody/nevýhody... synaptic je vstavaný v ubuntu a xubuntu, v kde je prakticky to isté, no za použitia knižníc, ktoré sú v KDE bežné. ak chceš, vyskúšaj si oboje. Osobne mám synaptic a zdá sa mi byť prehľadný.
            • Re: instalacia v kubuntu 19.09.2011 | 23:15
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              máš pravdu, zvyk je veľmi, veľmi silná železná košela, ktorá je niekedy na oštaru.


              V každej poriadnejšej linuxovej distribúcii si môžeš, ak chceš, nainštalovať hocičo predkompilované, alebo aj to, čo sa ti podarí bez chýb skompilovať, keď už inštaluješ zo zdrojákov .... v tom sa Linux líši od Win.
              Nainštaluj si teda OO, dúfam, že sa konkrétna najnovšia verzia OO veľmi nelíši od tvojich predstáv, ktoré si získal používaním starších verzií OO, tak ako si to popisoval ... Najnovšie verzie OO a LO sa totiž fakticky nelíšia od seba výzorom, funkciami a pod., takže inštalácia OO v novšej verzii je prakticky totožná s inštaláciou LO, len toľko ...
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: instalacia v kubuntu 19.09.2011 | 15:52
          Avatar mmatko   Používateľ
          ako napisal Grawp - instaluj cez spravcu balikov - mas to v repozitaroch
          • Re: instalacia v kubuntu 19.09.2011 | 16:49
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            spravca balikov = software management


            to len pre ujasnenie pojmov.