rawstudio-mrznutie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.10.2011 | 14:49
kodym   Návštevník
Zdravim,

nevie mi niekto poradit,v com je problem?Ked si fotku v rawstudiu upravim a dam save as,tak sice fotku ulozi,ale uz nejde stlacit ziadne tlacitkov programe a pomoze len reset pocitaca.Pouzivam fedoru 15 a rawstudio 2.0.1. Linux pouzivam ako uzivatel , nie ako programator.
Dik vsetkym za typy.
    • Re: rawstudio-mrznutie 09.10.2011 | 15:26
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Najptv skúsime toto.

      V Termináli napíš a spusti príkaz (vypýta si od teba heslo root-a):
      su -c'yum --enablerepo=test* update'
      



      PS.:
      Najlepšie bude ked si celý príkaz okopíruješ odtiaľto myškou a vložíš si ho (paste) do Terminálu, tak sa nepomýliš .....
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: rawstudio-mrznutie 10.10.2011 | 00:06
        kodym   Návštevník
        No skusil som to s tym terminalom, nieco ako sa domyslam sa updatovalo, ale stale pri "export as" mrzne.Ocakaval by som ,ze nahodi nejaku ponuku kam to ma exportovat, alebo nieco take. Ked dam quick export, ktory zadefinujem v preferences, tak nemam problem a vsetko funguje. Budem to asi robit takto(quick export) a bude to OK.

        Dakujem.
        • Re: rawstudio-mrznutie 10.10.2011 | 00:08
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ak upravujes rawy, skus este aj darktable, alebo bibble (tento je plateny, ale oplati sa, mozes skusit aj trial verziu).
    • Re: rawstudio-mrznutie 10.10.2011 | 10:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Bolo by dobré spustiť rawstudio v terminály a pozrieť sa čo vypíše pri vytuhnutí. A tiež Raw formát pekne žere ramku, pozri koľko máš voľnej ramky pred uložením, napíš v terminály free
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org