neco som klikol a neviem co

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.10.2011 | 16:40
quercus   Návštevník
Prosim poradte mi, co sa mohlo stat, mam lubuntu, najnovsie.
V nadstaveni plochy (klik mys - pravym a nadstavenie pozadia...., tam som neviem co zaskrkol, odvtedy sa mi po kliknuti pravym na plochu nezobrazuje menu....ako usporiadat ikony a tak, ale moznosti:
terminal emulator, web browser, plochy, obconf, reconfigure, restart, exit.
Viete mi poradit, co som mohol zaskrknut a ako to vratis naspet ?


Dik vopred.

PS: da sa nejako jednoducho na tomto lubuntu nadstavit zarovnaie ikon na ploche ? Manualne ich nedokazem poukladat pod seba a na monitore ich mam poukladane cca niekde pol cm (lieta to)
    • Re: neco som klikol a neviem co 26.10.2011 | 17:07
      Avatar mmatko   Používateľ
      pravy klik - mal by si tam mat (ak nie, tak v menu):

      Desktop Setting -> Advance - zaklikni jedninu polozku, co tam je


      neviem o tom, ze by sa v lxde dalo specifikovat zarovnanie ikon - to je dane na tvrdo...
      • Re: neco som klikol a neviem co 26.10.2011 | 19:18
        quercus   Návštevník
        Prosim o podrobnejsie vysvetlenie, totiz desktom settings nikde nevidim, jedine nadstavenie relacie plochy, lenze tam zas nevidi advance
        • Re: neco som klikol a neviem co 26.10.2011 | 19:22
          quercus   Návštevník
          je to vlastne nejaka aplikacia openbox, ak to zrusim strati sa mi panel a potom vlastne ani neviem minimalizovat okno.
          • Re: neco som klikol a neviem co 26.10.2011 | 20:17
            quercus   Návštevník
            No je to vyriesene.....napadlo ma stlacit ALT (plus) ENTER a uz som bol tam kde hccem... No vzniko iny problem, ako sa prosim vola to co zobrazuje na liste otvorene okna, som to vymazal a neviem, kt. to je, zatial skusam....


            Vopred dik
            • Re: neco som klikol a neviem co 26.10.2011 | 20:34
              Avatar mmatko   Používateľ
              panel uloh al. nieco podobne
              • Re: neco som klikol a neviem co 26.10.2011 | 21:24
                quercus   Návštevník
                Uz som na to prisiel, stacilo tomu venovat trochu casu a uz to viem.

                VYRIESENE
                • Re: neco som klikol a neviem co 26.10.2011 | 23:53
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  podelis sa s nami o riesenie? mozno niekomu v buducnosti pomoze.
                  • Re: neco som klikol a neviem co 27.10.2011 | 13:17
                    quercus   Návštevník
                    No je to vyriesene.....napadlo ma stlacit ALT (plus) ENTER a uz som bol tam kde hccem... No vzniko iny problem, ako sa prosim vola to co zobrazuje na liste otvorene okna, som to vymazal a neviem, kt. to je, zatial skusam....
                    Na liste je nieco (tusim sa to vola) medzera tan treba ZASKRKNUT policko a uz je to hotove....