OS do vrecka

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.10.2011 | 20:28
_jkp   Návštevník
Ahojte
mam takú malú dilemu.
Pracujem takmer stále mimo domu a chcel by som so sebou nosiť na USB svoj OS linux. Hlavne kvôli tomu aby som mohol preklápať navzájom .Thunderbird - teda poštu medzi USB a PC doma. Je systém typu dvojklik on sa spustí a po ukončení všetkých operácií ho môžem vypnúť krížikom v okne alebo je len možnosť spustiť systém z USB pri boote a potom reštartom písť do orig. OS na tom danom PC?
Za všetky rady a odpovede vopred ďakujem
    • Re: OS do vrecka 31.10.2011 | 21:18
      student   Návštevník
      Pokiaľ ide len o Thunderbird, tak sa dá použiť potrable verzia.
      • Re: OS do vrecka 31.10.2011 | 21:22
        _jkp   Návštevník
        asi myslíš portable. ano ale ja nie som megaloman ja chcem iba celý OS
        • Re: OS do vrecka 31.10.2011 | 23:51
          pepe   Návštevník
          ak by si ten system potreboval len na prehliadanie internetu, postu a zakladne činnosti v pc, tak by sa dal na to pouzit MikroXp 2011 Portable.
          Da sa spustit dvojlikom vo windovse aj vo wine, len je to dost pomale kvoli virtualnym ovladačom grafiky a mne to nenašlo zvukovu kartu, ani CDrom.
          Je to QEMU obraz Xpecka bez specialnych tools a nenasiel som ani moznost priamo komunikovat s materskym Os cez zdielany adresar.
          Odskusal som Thunderbird, ide ok. Prevezmes postu a preposles na svoju adresu. Mas ju aj na kluci, aj vo svojom Pc.

          http://www.youtube.com/watch?v=jiYroC32hJ0

        • Re: OS do vrecka 01.11.2011 | 02:23
          WlaSaTy   Návštevník
          Na USB kľúči to bude asi dosť pomalé. Limitácia hardware. Na USB disku zas neforemné. Ale môžeš si vytuniť napríklad Slax, len to asi nebude single click.
    • Re: OS do vrecka 31.10.2011 | 22:42
      yosarian   Návštevník
      nosit so sebou virtualnu masinu... ale je to ako ist na komarov delom. ak ti ide len o postu, pouzivaj portable verziu thunderbirdu (este lepsie nejaky webmail), ak o cely system, je lepsie nejak poriesit vzdialenu spravu alebo synchronizaciu systemu na USB a systemu doma. Neviem si predstavit ze doma dobrovolne pracujem z USBcka...
      Myslim, ze UBUNTU ma nieco take pri ich instalatore (ubuntu pre windows alebo tak) len som to neskusal, neviem ako to ide.
    • Re: OS do vrecka 01.11.2011 | 10:37
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      ahoj, linuxák.

      úplne ta chápem a myslím, že na http://www.pendrivelinux.com/ nájdeš včetko potrebné a návody.

      Ja osobne sa prikláňam v tvojom prípade za Damm Small Linux (je to šleha a bezpečné ...).



      :-) :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: OS do vrecka 01.11.2011 | 12:30
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        a da sa nieco z toho spustit z beziaceho windowsu ?? (bez bootu z usb)
        lebo myslim ze on chcel take nieco
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: OS do vrecka 01.11.2011 | 13:05
          WlaSaTy   Návštevník
          Chcel OS do vrecka. Prenosný OS sa nezvykne púšťať z Windowsu kôli limitácii štandardne inštalovaných komponentov Windows. Takže inštalácia na USB je podmienka tak ako aj rýchly USB disk a pravideľné zálohovanie.
          • Re: OS do vrecka 03.11.2011 | 18:02
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ja rozumiem, ale v prvom prispevku pise ze chce system ktroi otvori, urobi co potrebuje, a zavrie ho krizikom a vrati sa do povodneho systemu, a apyta sa ci je ina moznost ako boot z usb

            a v dalsom prispevku popisuje daky virtualny stroj

            BTW neslo by nieco take portable verzia virtualboxu/quemu/... na usb a virtualy disk (1 vacsi subor) s nejakym distrom ??
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: OS do vrecka 03.11.2011 | 18:58
              WlaSaTy   Návštevník
              V ďalšom príspevku to upresnil. Portable verzia VM je možná, ale obvykle to chce administrátora, inak to môže skončiť u emulácie ktorá je pekelne pomalá. A navyše memory management vo Windows to ešte viac spomalí.

              Ale, to je jedno. Už sa neozval.