Vhodna distribucia zalozena na ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.12.2011 | 23:22
Avatar erik563   Používateľ
Zdravím

Nove prostredie v ubuntu (unity) mi pride pomale, a absolutne mi nevyhobvuje.
skusil som teda linux mint 12. celkom sa mi zo začiatku páčil ale nič sa tam neda konfigurovať, nedávaju sa vytvárať odkazy na pracovnej ploche, nedá sa konfigurovat spodná lišta.

prosim o radu, aku distribuciu zvolit. hladam nieco zalozene na ubuntu kvoli software centru a množstvu programov. rad by som použival prostredie gnome (stare zname este pred ubuntu 10.10) kde sa dali pridat ikony na plochu a do panelov.

Ďakujem pekne za rady ;-)
    • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 22.12.2011 | 23:43
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      xubuntu nevyhovuje ?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 23.12.2011 | 10:51
        WlaSaTy   Návštevník
        Alebo by stačilo nahodiť pre zmenu metabalík lubuntu-desktop či jak sa to volá. A vybrať si sedenie pri štarte. Len, do verzie 12.4 to nemá autologin pre LXDE (ak si človek kompletne prepne aj prihlasovaciu obrazovku). Nemám teraz k dispozícii nejaký taký stroj, je odpojený z eletriky a tak ho ani na diaľku nenahodím.
    • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 22.12.2011 | 23:50
      Avatar menom   Používateľ
      Skus Ubuntu 10.04 ma 3 rocnu podporu aktualizaci, alebo Greenie, cez Ubuntu tweaks sa da nastavovat velmi vela veci aj priesvitne menu, okraje okien, farebne temy aj tie ikony na plochu...
      Ked si pridas zdroj PPA tak mas aj najnovsi firefox 9.
      • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 23.12.2011 | 06:28
        Martin   Návštevník
        v minte si daj odkazy na plochu tak že sa prihlásiš v mate. Potom ich budeš mať vo všetkých prostrediach. Čo sa týka lišty, tak do hornej sa mi podarilo dať sledovanie systemu a škálovanie procesora. Inak distro čo sa mi páčilo aj vzhľadovo aj funkčne je zorin os. Tiež to je ubuntu so vzhľadom pripomínajúcim widle.
        • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 23.12.2011 | 15:26
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
          Súhlasím, tiež som zo zvedavosti vyskúšal Zorin OS a už som sa s ním nevedel rozlúčiť, môžem odporučiť. Som prekvapený svižnosťou tohto systému, samozrejme ja osobne som musel povypínať niektoré efekty, ktoré idú hneď po nainštalovaní, ale niekomu sa to môže páčiť. Treba vyskúšať Live CD.
    • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 25.12.2011 | 19:32
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Unity sa ani mne na zaciatku nepacilo, ale na netbooku sa mi celkom udomacnilo, ked clovek objavi niektore finty, tak je to pouzitelne.
      Preco chces vytvarat odkazy na pracovnej ploche? Podla mna to je pouzitelne len po zapnuti pocitaca, potom uz ked mas zapratanu plochu aplikaciami, ikonky na ploche uz aj tak nevidis. Vsetky tie odkazy si mozes davat do toho vystupujeceho panelu a je to pouzitelne vzdy.
      Co konkretne chces konfigurovat na spodnej liste?
      Zorin OS je dobra volba, vyskusal som a mozem odporucit.
      http://www.itkids.sk/
    • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 31.12.2011 | 02:47
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Mne sa tiez zda byt Unity prilis pomale, ale Ubuntu sa da pouzivat aj bez Unity:

      sudo apt-get install gnome-shell
      sudo apt-get install xubuntu-desktop

      Podobne sa da nainstalovat aj KDE (sudo apt-get install kubuntu-desktop), ale to je tusim este pomalsie ako Unity...
    • Re: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 31.12.2011 | 11:21
      Jurenix   Návštevník
      Takže skúsil som včera vydaný Netrunner a vrelo môžem odporučiť :-)
    • RE: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 10.09.2013 | 07:09
      Avatar Dudu   Návštevník
      tak ja si fičím na linuxáckom Pear OS 8, ktorý je založený na ubuntu...tu je prostredie a všetko celkom fajn a brutálne to prirpomína MAC OS X...len tiež zisťujem ako si dať veci na plochu...keď som zbadal toto distro Zorin som okamžite zahodil :D Pear OS má tiež plno vlastného softu na vyčistenie systému od zbytočností, dokonca sa tu nájde aj ich vlastný antivir, ktorý používam hlavne na odvirovanie USB kľúčov aby náhodou widláci neplakali že ich chcem infikovať :D
      • RE: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 10.09.2013 | 07:42
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        Je to iba Beta verzia!! Ale vo finálnej osmičke už budete mať preložené do slovenčiny aj "MyPear, Pear Security, PPA Manager, CleanMyPear".
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • RE: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 10.09.2013 | 15:17
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Gnome 3 poskytuje aj Gnome 3 Fallback, to sa podobá na staré dobré Gnome2.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 10.09.2013 | 19:03
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Ja jednoznacne odporucam Lubuntu, rychle, jednoduche a podla mojich skusenosti aj stabilne distro. Uz to mam nainstalovane na dvoch starsich PC a nemam tomu co vytknut.
      http://www.itkids.sk/
      • RE: Vhodna distribucia zalozena na ubuntu 11.09.2013 | 10:07
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        súhlas. nemám žiadny turbo rýchly pc, no lubuntu mi funguje fajn. a crunchbang tiež