novy PC a LINUX

Sekcia: Hardware a Drivery 04.01.2012 | 12:36
Jojo   Návštevník
Uvažujem o kúpe nového počítača, chcem sa len opýtať, či si mám na niečo špecialne dať pozor, ak by som nanho chcel dat linux. Je to len prehnana opatrnosť, aby sa nestalo to, co z tlačiarnou, že pod linuxom jednoducho nejde.

Dakujem vopred.
    • Re: novy PC a LINUX 04.01.2012 | 13:16
      Avatar menom   Používateľ
      Napríkad vybrať grafickú kartu s ktorou nebudeš mať problém preinštalovať ovládač (Intel,Nvidia).
      A vybrať Wifi, ktorá podporuje injekciu paketov, ak by si sa chcel trocha zabávať...
    • Re: novy PC a LINUX 04.01.2012 | 14:44
      Avatar default Debian  Používateľ
      daj si pozor pri vybere grafickej karty, sa spytaj dakoho kto ma linux, najlepsie vo vsetkych prostrediach a so vsetkymi windows managermi ze ide dobre bezproblemovo, ja mam taku napriklad co moc dobre nejde, povodne som totiz pc kupoval pre windows a tam ide dobre
      R.K
    • Re: novy PC a LINUX 04.01.2012 | 16:32
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj,
      Pred nákupom akého koľvek zariadenia potrebuješ zvážiť čo všetko má spĺňať. Teda, či to dokáže prehrať BlueRay filmy alebo či sa do mrazničky zmestí polka ovce. Pokiaľ máš špecifické požiadavky na ktorých Ti záleží, tak musíš kompletne zvážiť výber komponentov ktoré musia s tým všetkým korešpondovať. Nejedná sa len o grafickú kartu, ale aj o sieťovú kartu (v prípade WiFi cez USB) alebo TV či Satelitný prímač. Tak isto je dobré zvážiť, či plánuješ upgrade ako napríklad výmenu grafikej karty za výkonnejšiu alebo pridanie doplnkového radiča diskov.

      Máš nejakú špecifickú otázku alebo sa len pýtaš na nejaký Hardware Compatibility List pre Linux ktorý nie je v anglickom jazyku? Jeden je napríklad na abclinuxu.cz .
    • Re: novy PC a LINUX 04.01.2012 | 16:33
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj

      Najprv si ujasni, či chceš kúpiť desktopové PC alebo NB alebo čo vlastne.

      ;-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."